86-ųjų prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių "Giro d'Italia" 19-ajame etape penktadienį lietuvis Raimondas Rumšas, atstovaujantis Italijos komandai "Lampre", finišavo septintas ir bendrojoje įskaitoje išsaugojo šeštąją vietą.

Kitas lietuvis Marius Sabaliauskas ("Saeco") finišo liniją kirto 75-tas ir bendrojoje įskaitoje iš 45-osios vietos nukrito į 48-ąją.

Ilgiausią šių lenktynių etapą laimėjo lenktynių kitas italas Džilbertas Simonis (Gilberto Simoni, "Saeco"), 239 km nuvažiavęs per 6 val. 20 min. 5 sek. R. Rumšas nuo jo atsiliko 27 sek., o M. Sabaliauskas - 10 min. 24 sek.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė italai - atitinkamai Darijus Frigas (Dario Frigo, "Fassa Bortolo") ir Edis Macolenis (Eddy Mazzoleni, "Vini Caldirola). Jie Dž. Simoniui pralaimėjo 3 sek.

Lenktynių nugalėtojo titulą praktiškai užsitikrinęs Dž. Simonis antrąją vietą užimantį Stefaną Gardzelį (Stefano Garzelli, "Vini Caldirola") lenkia 8 min. 4 sek. Trečioje vietoje esantį ukrainietį Jaroslavą Popovičių ("Landbouwkrediet-Colnago") ir S. Gardzelį skiria jau tik 2 sek.

Ketvirtąją vietą užima italas Andrea Noe ("Alessio"). Jis lyderiui pralaimi 9 min. 49 sek. Penktoje vietoje - austras Georgas Totšnigas (Georg Totschnig, "Gerolsteiner"). Jis nuo lyderio atsilieka 10 min. 35 sek. Skirtumas tarp R. Rumšo ir Austrijos dviratininko po 19-ojo etapo sumažėjo nuo 45 iki 26 sek.

M. Sabaliauskas nuo lyderio atsilieka 1 val. 21 min. 58 sek.

Iki lenktynių pabaigos liko du etapai. Kovą tęsia 97 dviratininkai.

Bendroji įskaita po 19 etapų.1. Gilberto Simoni (Italija/Saeco) - 85 val. 44 min. 39 sek.2. Stefano Garzelli (Italija/Vini Caldirola) - atsilieka 8 min. 4 sek.3. Jaroslav Popovič (Ukraina/Landbouwkrediet-Colnago) - 8.064. Andrea Noe (Italija/Alessio) - 9.495. Georg Totschnig (Austrija/Gerolsteiner) - 10.356. Raimondas Rumšas (Lietuva/Lampre) - 11.017. Dario Frigo (Italija/Fassa Bortolo) - 12.388. Franco Pelizotti (Italija/Alessio) - 14.219. Serhij Gončar (Ukraina/De Nardi) - 16.2810. Wladimir Belli (Italija/Lampre) - 20.17...

48. Marius Sabaliauskas (Lietuva/Saeco) - 1:21.58...