REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo sausio 1 d. įsigaliojęs lengvatinis 5 proc. PVM tarifas už viešbučio tipo ir specialaus apgyvendinimo paslaugas maždaug dešimtadaliu atpigins viešbučių paslaugas ir paskatins jų plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA

"Viešbučiai tikrai turėtų atpigti tiek dėl PVM lengvatos, tiek dėl konkurencijos, kadangi atsidaro daug naujų viešbučių. Tačiau visa tai vyks laipsniškai. Viešbučiams tai bus didelis pliusas", - sakė “Eltai” Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

REKLAMA

Jos manymu, per šiuos metus viešbučių paslaugos turėtų atpigti maždaug dešimtadaliu, o sutaupyti pinigai bus investuojami.

"Vien "Klaipėdos" viešbutis yra paskaičiavęs, kad bus sutaupyta apie milijoną litų, ir tie pinigai žadami investuoti į plėtrą ir atnaujinimą", - teigia asociacijos vadovė.

E. Šiškauskienės įsitikinimu, per artimiausius metus aštrėjanti konkurencija ir PVM lengvata leis paslaugas padaryti prieinamesnes ne tik užsieniečiams, bet ir vietiniams gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA

"Vien per artimiausius dvejus metus bus atidaryti 8 nauji viešbučiai, kurių dauguma įsikurs Vilniuje. Tačiau plėtra laipsniškai pasieks ir kitus miestus - pavyzdžiui, prieš kelis mėnesius Panevėžyje atidarytas naujas modernus viešbutis "Kelias", atnaujinamas ir modernizuojamas "Klaipėdos" viešbutis uostamiestyje, plečiasi "Kauno" viešbutis. Europos Sąjungos struktūrinių fondų panaudojimas leidžia tikėtis, kad investicijos ateis ir į mažesnius miestelius, kadangi iš šių fondų bus galima gauti pinigų turistinės klasės viešbučių plėtrai", - prognozuoja E. Šiškauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asociacija vienija apie 200 narių iš kurių daugiau kaip 100 - viešbučiai.

"Dėl PVM lengvatos ir augančios konkurencijos viešbučių kainos turėtų sumažėti. Tačiau Prahos, Rygos, kitų miestų pavydžiai rodo, kad daugėjant viešbučių, bet kartu daugėjant ir turistų, verslo netektis dėl kainų mažėjimo kompensuoja didesnis užimtumas", - mano iki praėjusių metų pabaigos Lietuvos viešbučių rezervavimo sistemos administratoriumi dirbęs, dabar UAB "Promus Vilnensis" generalinis direktorius Rimgaudas Kiliulis.

Anot jo, pirmąjį praėjusių metų pusmetį augęs 20-25 proc. gyvenančiųjų viešbutyje skaičius rodo teigiamą tendenciją.

REKLAMA

"Iš jų turistų buvo mažiau nei atvykusiųjų į komandiruotes verslo reikalais. O ekonominis augimas leidžia tikėtis, kad atvykstančiųjų skaičius didės. Juk krizės požymių nėra, todėl augimas turėtų tęstis", - mano R. Kiliulis.

Statistikos departamento duomenimis, spalio 1 dieną Lietuvoje buvo 223 viešbučiai, iš kurių 61 - Vilniuje, 19 - Kaune, 22 - Klaipėdoje. Per devynis šių metų mėnesius viešbučiuose gyveno 382,8 tūkst. svečių, iš kurių 48 proc. apsistojo Vilniaus, 10 proc. - Kauno, 12 proc. - Klaipėdos viešbučiuose. Viešbučiuose apsistojusių svečių skaičius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 11,4 proc. Vilniaus miesto viešbučių numerių užimtumas minimu laikotarpiu padidėjo 10,3 proc. ir sudarė 50,6 proc.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų