Barnaule (Rusija) ką tik baigėsi olimpinės baidarių ir kanojų irklavimo atrankos varžybos, o penktadienį jau startavo antrasis pasaulio taurės etapas.

Dar vakar vyrų vienviečių baidarių 200 m rungties olimpinę atranką laimėjęs ir Lietuvai kelialapį į Tokijo olimpiadą iškovojęs Mindaugas Maldonis savo vietą olimpinėse žaidynėse galėjo užsitikrinti tik pasaulio taurėje aplenkęs kitą lietuvį Arurą Seja.

Šios rungties finale M.Maldonis finišavo per 36.41 sek. ir 0.04 sek. aplenkęs švedą Petterį Menningą pirmą kartą karjeroje iškovojo pasaulio taurės aukso medalį. Jis taip pat 0.33 sek. aplenkė A.Seja bei užsitikrino asmeninę vietą Lietuvos olimpinėje rinktinėje.

„Buvo labai sunku ištverti psichologiškai, nes po olimpinės kvalifikacijos buvo labai daug emocijų, daugybę žmonių mane jau sveikino su patekimu į Tokijo olimpiadą, bet nusprendžiau ignoruoti socialinius tinklus. Ačiū, kad palaukėte, nes man reikėjo nusiraminti, negalėjau būti per daug susijaudinęs ir reikėjo sudėlioti savo mintis“, – sakė M.Maldonis.

Pasaulio taurės pusfinalyje abu lietuviai pateko į tą patį plaukimą. A.Seja finišavo pirmas (36.577), o M.Maldonis buvo antras (36.742), todėl viskas spręndėsi A finale.

Primename, kad pagal Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nustatytas taisykles, į olimpines žaidynes vyksta tas baidarininkas ar kanojininkas, kuris tarpusavio varžybose iškovoja dvi pergales. A.Seja prieš M.Maldonį laimėjo Lietuvos taurės varžybose, bet pasaulio taurės etape Segede aukštesnę vietą užėmė M.Maldonis, todėl prieš pasaulio taurę Barnaule rezultatas buvo lygus 1:1.

Moterų vienviečių baidarių 200 m rungties antrajame atrankos plaukime Ieva Vaitiekūnaitė finišavo antra (43.544 sek.). Gabrielė Čerepokaitė moterų vienviečių kanojų 200 m rungties pirmajame atrankos plaukime liko 4-a (51.160 sek.). Lietuvės pateko į pusfinalį.