Penktadienį Rygoje (Latvija) prasidėjusiame pasaulio ledo ritulio čempionate įspūdingai startavo šeimininkai. Latvijos rinktinė pirmose B grupės rungtynėse 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) patiesė Kanadą. Tai buvo pirma latvių pergalė prieš Kanadą per pasaulio čempionato istoriją!

Rungtynes aktyviau pradėjo kanadiečiai, bet latviai gynėsi sėkmingai, o pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį. Miks Indrašis likus mažiau nei 2 sek. iki pirmojo kėlinio pabaigos realizavo kiekybinę persvarą.

Antrajame kėlinyje tokios didelės žaidybinės persvaros kanadiečiai nebeturėjo, o latviai sugebėjo realizuoti dar vieną progą. Ronalds Kenins smūgiavo link vartų, o ritulio kelyje atsidūręs Oskars Batna pakeitė ritulio skriejimo kryptį ir nepaliko vilčių vartininkui Darcy Kuemperiui.

Laikas vis bėgo, o kanadiečiai niekaip nepajėgė pralaužti latvių gynybos. Nepadėjo jiems ir turėta kiekybinė persvara. Kanadiečiai kurį laiką netgi žaidė šešiese prieš keturis, kai pakeitė vartininką, turėdami kiekybinį pranašumą. Latviai galėjo įtvirtinti pergalę, bet tris sykius iš tolimos distancijos nepataikė į tuščius vartus.

Paskutinėmis minutėmis kanadiečiai toliau žaidė be vartininko, bet latviams tai didesnių problemų nesukėlė. Šeimininkai gynėsi sėkmingai, o dažni ritulio permetimai paskutinėmis sekundėmis suteikdavo jiems daugiau poilsio.

Fantastišką pasirodymą surengęs Matiss Kivlenieks atrėmė visus 38 kanadiečių smūgius į vartus. Įspūdingiausia, kad 24-erių vartininkui tai buvo debiutas pasaulio čempionate.

Latviai paskutinį kartą kanadiečius nugalėjo dar 2007 m. draugiškame turnyre. Tiesa, į šių metų čempionatą dėl vėliau prasidėjusio NHL sezono ir covid-19 apribojimų Kanados rinktinė atvyko gerokai „nukraujavusi“. Rinktinėje nėra nė vieno žaidėjo, kuris pastarajame NHL sezone būtų surinkęs bent 40 rezultatyvumo balų, o rinktinės amžiaus vidurkis yra vos 23,96 metai. Tai – jauniausia čempionato komanda.

Palyginimui, Latvijos rinktinė yra vyriausia čempionate (28,89 metų vidurkis).

Pasaulio čempionate dalyvaujančios 16 rinktinių yra suskirstytos į 2 grupes po 8. Po 4 geriausias abiejų grupių komandas pateks į ketvirtfinalį. Šiemet nė viena rinktinė neiškris į žemesnį divizioną, nes I-ojo diviziono čempionatai 2020-2021 m. buvo atšaukti dėl covid-19 pandemijos