Budapešte (Vengrija) tęsiasi Europos plaukimo čempionatas. Penktadienio vakarinėje sesijoje buvo išdalinti dar 6 medalių komplektai, o beprecedentis įvykis užfiksuotas moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje.

Pagal programą tai buvo vienas iš pirmųjų penktadienio finalų. Jį laimėjo britė Kathleen Dawson (58.18 sek.), pagerinusi čempionatų rekordą. Antra atplaukė olandė Kira Toussaint (59.02), o trečia – rusė Marija Kameneva (59.13).

Visgi, jau po finišo Švedijos komanda pateikė protestą. Vaizdo įraše matyti, kad jų sportininkė Louise Hansson nesureagavo į starto signalą ir liko prie sienelės, kai jos varžovės pradėjo plaukimą. Vėliau ir pati švedė pradėjo plaukti, bet ji jau nebegalėjo pavyti konkurenčių ir finišavo 8-a. Po finišo L.Hansson aiškino, kad išgirdo du starto signalus, todėl ir nestartavo tuo pačiu metu, kaip kitos sportininkės.

„Po finišo konkurentės klausinėjo manęs, kas čia nutiko. Man pasirodė, kad aš išgirdau 2 starto signalus. Tokiais atvejais startas būna atšaukiamas. Patys matėte, kad likau prie sienelės. Po dviejų signalų atsisukau į konkurentes ir pamačiau, kad jos jau plaukia, todėl pamaniau, kad ir man jau reikia plaukti, nors vis dar vyliausi, kad mus visas po 15 metrų teisėjai sustabdys“, - sakė L.Hansson.

Teisėjai švedų protestą patenkino, nustatę, kad tai išties buvo starto signalo problema. Dėl šios priežasties finalą teko pakartoti dar tą patį vakarą.

K.Dawson ir antrajame finale buvo greičiausia (58.49), tik šį kartą nepagerino čempionatų rekordo. Iki antros vietos pakilo italė Margherita Panziera (59.01), o M.Kameneva (59.22) liko su bronza. L.Hansson savo laiką pagerino ir finišavo 6-a (1:00.04).

100 m plaukime krūtine Europos čempionės titulo neapgynusi rusė Julija Jefimova savo 2018 m. sėkmės nepakartojo ir 200 m plaukime krūtine. Finalą ji baigė trečia (2:22.16 min.). Triumfavo britė Molly Renshaw (2:21.34), o sidabrą pelnė šveicarė Lisa Mamie (2:22.05). Kol kas neaišku, ar J.Jefimovai dėl laimėto bronzos medalio rusai padarys išimtį ir leis jai startuoti olimpinių žaidynių 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Šalies čempionate J.Jefimova tokios teisės neiškovojo, bet Budapešte aplenkė savo tautietes.