REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 30 d., 17 valandą, Vilniaus savivaldybėje oficialiai pagerbta Lietuvos ir jos sostinės vardą Viduržemyje garsinusi lietuvių jachtos „Gold of Lithuania“ įgula, kuri daugiau kaip 1,5 mėn. keliavo piligriminiais M.K. Radvilos Našlaitėlio takais.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto ir tarptautinės organizacijos JCI Vilnius iniciatyva vykusi jūrų ekspedicija siekė priminti Viduržemio arealo miestams Lietuvos 1000–etį ir pristatyti „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ renginius. Net 17 skirtingų uostų suplevėsavo milžiniška, net 40 kv. metrų dydžio Lietuvos vėliava, jachtos „Gold of Lithuania“ įgula dalyvavo oficialiuose priėmimuose ir bendravo su savivaldybių atstovais, ambasadomis, verslininkais, lietuvių bendruomenėmis. Jachtos kelionė ir susitikimai buvo plačiai nušviesti visų aplankytų šalių žiniasklaidos priemonėse.

REKLAMA

„Mūsų misija yra paprasta – populiarinti buriavimą tarp lietuvių, skleisti žinomumą apie Lietuvą ir tiesti bendradarbiavimo tiltus tarp savivaldybių, miestų ir juose gyvenančių žmonių“, – sakė jachtos „Gold of Lithuania“ kapitonas Artūras Dovydėnas. Anot jo, kaip ir kiekvienoje kitoje, taip ir šioje kelionėje buvo ir neplanuotų atradimų. „Mūsų įgulos atrado ne tik nuostabią gamtą, buriavimo malonumą, bet ir galimybę atnešti apčiuopiamą naudą Vilniaus miestui“, – sakė kapitonas. Pasak jo, Vilniaus miesto mero raštų įteikimas oficialiems asmenims visur sukeldavo padidintą susidomėjimą Lietuva ir norą kuo greičiau sudaryti miestų tarpusavio bendradarbiavimo sutartis.

REKLAMA
REKLAMA

Kilnią misiją įgyvendinanti lietuvių delegacija susitiko su Dubrovniko (Kroatija), Diurešo (Albanija), Chanijos (Kreta) ir Ajjaco (Korsika) merais, taip pat su Valletos (Malta), Arzachenos (Sardinija) ir Bario (Italija) miestų vicemerais. Aukščiausiu lygmeniu lietuvius priėmė Palermo (Sicilija) regiono  viceprezidentas, taip pat ir Vatikano valdytojas jo eminencija kardinolas Giovani Lajola. Visiems šiems asmenims lietuviai perdavė oficialius Vilniaus miesto kvietimus apsilankyti Lietuvos sostinėje ir išreiškė pageidavimą toliau plėtoti partnerystės ryšius.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tūkstantmetį švenčiančiai Lietuvai ir Vilniui labai svarbu visais įmanomais būdais skatinti ekonomiką. Šios kelionės metu buvo užmegzta daugybė naudingų verslo kontaktų, diskutuota apie turizmą, importą ir eksportą, Lietuvos bei Viduržemio miestų partnerystės sutartis“, – sakė projekto „Gold of Lithuania“ direktorius Donatas Juškus. Jo paskaičiavimais, išnaudojus visą turimą potencialą, projektas „Gold of Lithuania“ gali atnešti Lietuvai iki 17 mln. eurų investicinio kapitalo – tai būtų galima pasiekti skatinant tolesnį verslininkų bendradarbiavimą ir savivaldybių partnerystę pritraukiant ES lėšas.  

REKLAMA

Ekspedicija „Gold of Lithuania“ ypatinga tuo, kad pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo rekonstruota istorinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės didiko M.K. Radvilos–Našlaitėlio piligriminė kelionė (1583–1584) į Šventąją žemę ir Romą. Istorinį pagrindimą kelionei sukūrė profesorius Alfredas Bumblauskas, unikali buriuotojų misija ir patirtis bus įprasminta kelionių apybraižų knygoje, kurią rašo žinomas Lietuvos rašytojas Tomas Staniulis.

Faktai. Iš viso jachta „Gold of Lithuania“ nuplaukė 3200 jūrmylių (virš 6000 km), o tai lygu atstumui nuo Niujorko iki Lisabonos per Altanto vandenyną, arba 30 kartų per Baltijos jūrą nuo Klaipėdos iki Karlskronos Švedijoje. Lietuviai pabuvojo Kroatijoje, Albanijoje, Graikijoje, Italijoje, aplankė  Kretos, Maltos, Sardinijos, Sicilijos ir Korsikos salas, taip pat jie aplankė į maršrutą neįtrauktas Aegina (Graikija), Vulkano (Italija), Vis ir Hvar (Kroatija) salas. Iš viso įguloje per visus keturis etapus dalyvavo 32 žmonės, trečiojo etapo metu prie ekspedicijos buvo prisijungusi ir antroji jachta su 10 žmonių įgula, dar 5 žmonės sudarė kranto komandą, kuri koordinavo buriuotojų maršrutą ir susitikimų tvarkaraščius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų