REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomistai sutaria, kad 2011 m. sulėtėjęs pasaulio ekonomikos augimo tempas 2012 m. daugelyje valstybių gali virsti recesija. Vertinant Lietuvos padėtį, ekspertų teigimu, ją gerina tai, kad šalis nėra susaistyta didesnių finansinių įsipareigojimų, gali laisviau priimti fiskalinės politikos sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Lietuvai reikėtų stabilizuoti viešųjų finansų padėtį ir sumažinti valstybės deficitą, nedarbo lygį.

REKLAMA

Periodai tarp krizių vis trumpėja

„Krizės nėra naujas ar keistas reiškinys“, – teigė kreditų draudimo kompanijos „Coface Lenkija“ Rizikos departamento direktorius Marcinas Siwa, pristatydamas makroekonomines pasaulio rinkų apžvalgas antrus metus iš eilės organizuotoje kreditų draudimo kompanijos „Coface Lietuva“ ir „Danske Banko“ rizikos valdymo konferencijoje.

„Periodai tarp krizių vis trumpėja. O pastarasis ekonomikos nuosmukis buvo vienas skaudžiausių istorijoje. 2010 m. buvo pakankamai geri metai šalių ekonomikoms, 2011–aisiais kilimas sulėtėjo, o 2012 m. turėtų būti dar sunkesni“, – kalbėjo M.Siwa.

REKLAMA
REKLAMA

Draudimo ekspertas pažymėjo, kad net ir Brazilija, Kinija, Indija bei Turkija, būdamos pagrindinėmis kylančios pasaulio ekonomikos varomosiomis jėgomis, neišvengs ūkio recesijos 2012 metais.

Kalbėdamas apie Graikijos situaciją Marcinas Siwa pažymėjo: „Jei Graikija išeis iš euro zonos, šio pokyčio padarinius pajus visos Europos valstybės, nesvarbu, priklauso jos Europos Sąjungai, ar ne. Ekonomikos svyravimai paliečia net periferines šalis. Tuo tarpu euro nuvertėjimas atneštų tik trumpalaikę naudą euro zonos eksportuotojams“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didės neišvengiami ekonomikos nuopoliai

„Danske Banko“ vyriausioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė, konferencijoje apžvelgusi Baltijos regiono ekonomikos plėtros tendencijas, akcentavo tiesioginę šalių ekonomikos priklausomybę nuo makroekonominių sąlygų.

Nors ji ir sutiko su Marcinu Siwa dėl ateityje dažnėsiančių neišvengiamų ekonomikos nuopuolių, vis dėlto teigė, jog Baltijos šalys yra gerai pasiruošusios galimoms krizėms, pasižymi teigiamais eksporto rodikliais.

Pastariesiems gerėjant, stiprėja šalies ekonomika, nemaža dalis iš eksporto gaunamų pajamų investuojama į vidinę šalies rinką. Ekspertė kaip Baltijos šalių lyderę išskyrė Estiją, kurios ekonomikos augimo tempas 2011 m. pirmąjį pusmetį buvo 8,9 proc.

REKLAMA

Tuo tarpu Lietuvoje pirmąjį šių metų pusmetį vidaus vartojimas augo greičiau nei buvo tikėtasi. Investicijos antrąjį šių metų ketvirtį augo 23 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2010 m., tačiau eksporto augimo tempas pradėjo lėtėti. Panašios tendencijos turėtų išsilaikyti iki metų pabaigos.

Kalbėdamas apie verslo galimybes Rusijoje, „Coface Rusija“ Tarptautinių sandorių departamento direktorius Vladimiras Vaskovas pabrėžė, kad Rusijos rinka dar yra besivystanti, todėl įmonių kreditų draudimo poreikis auga, tuo pačiu didėja ir „Coface Rusija“ užimama rinkos dalis šalyje.

Jis pažymėjo, kad kredito draudimas šioje šalyje yra palyginti naujas reiškinys: nei verslininkai, nei dauguma finansinių įstaigų neturi ryškesnės kreditų valdymo patirties, dėl to didėja kreditų valdymo priemonių asortimento, padedančio klientams prieiti prie jų pirkėjams suteikiamų kredito reitingų ir kitos verslo informacijos, poreikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų