REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Aš pritariu, kad valstybinis socialinis draudimas užtikrina išsigelbėjimą nuo skurdo, bet neužtikrina prabangos. Šiuo atveju ir nereikia, kad užtikrintų, nes prabangą ar bent geresnį gyvenimą turi užsitikrinti kiekvienas sau, tame tarpe ir taupydamas privačiuose pensijų fonduose“, – teigė ekonomistas VU prof. Romas Lazutka.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ekonomisto, kalbėjusio tiesioginiame BTV eteryje, Lietuvoje sukurta privati sistema veikia itin prastai dėl vadinamos informacinės asimetrijos, kai klientai yra nepajėgūs dalyvauti šitoje sistemoje. „Vakaruose yra visiškai kitaip pensijų fondai organizuoti, o tokie individualūs fondai yra elitui, kur 10 – 20 proc. gyventojų gali dalyvauti ir gauti naudos iš tokios sistemos“ – sakė R. Lazutka.

REKLAMA

„Jeigu mes nesukursime žmogui paskatų mokėti mokesčius „Sodrai“, o man atrodo, kad dabar jų nėra: pensijos mažos, pinigų mažai ir žmonės eina į šešėlį, ima vokelius, tai šioje sistemoje padėtis vargu ar gerės“, – sakė ekonomistas R. Kuodis.

„Žmonės nori dirbti, o Lietuvoje pagyvenusių dirbančių žmonių yra pakankamai daug. Tiesa, dažnai tas polinkis dirbti ne iš tokio gero gyvenimo, bet dėl to, kad nes pensija labai menka. Vis tiktai, reikia įvardinti, kad viena svarbiausių diskriminacijos problemų šiandien yra – dėl amžiaus. Ir jeigu mes ilginame pensinį amžių, tai reikia galvoti, kaip su tuo kovoti, pertvarkyti“, – pastebėjo prof. R. Lazutka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų