REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasdienė mūsų rutina ir mityba gali turėti didelę įtaką miego kokybei. Ekspertai teigia, kad iš tiesų, yra keletas produktų, kurių reikėtų vengti, norint turėti miego metu kokybišką poilsį.

Kasdienė mūsų rutina ir mityba gali turėti didelę įtaką miego kokybei. Ekspertai teigia, kad iš tiesų, yra keletas produktų, kurių reikėtų vengti, norint turėti miego metu kokybišką poilsį.

REKLAMA

Dr Clare Morrison iš „MedExpress“ teigia, kad saldus maistas yra „ypač blogas naktį“, nepaisant to, kad ir taip yra pagarsėjęs savo nenaudingomis savybėmis organizmui. Saldus maistas prieš miegą sukelia staigų ir trumpą cukraus padidėjimą kraujyje, todėl dėl to būna sunkiau užmigti.

Vietoj saldumynų gydytoja patarė prieš miegą valgyti geriau nerafinuotus angliavandenius, tokius kaip bananai ar pilno grūdo produktai, kadangi jie virškinimo procese virškinami yra laipsniškai.

Ji taip pat patarė: „Maisto produktų ir gėrimų, kuriuose yra daug kofeino, pavyzdžiui, kavos, arbatos, kolos ir šokolado, reikėtų vengti iki miego likus šešioms valandoms. Taip yra todėl, kad kofeinas trukdo gamintis melatoninui – hormonui, kuris padeda užmigti prieš miegą.

REKLAMA
REKLAMA

Maistas, kuriame yra daug tiramino, taip pat gali sutrikdyti miegą, nes ši aminorūgštis skatina antinksčių liaukose gaminti „kovok arba bėk“ vadinamą cheminę medžiagą noradrenaliną, dėl kurio padidėja protinė stimuliacija ir budrumas.“

REKLAMA

Maisto įtaka miego kokybei

Dr Claire sakė, kad produktai, kuriuose yra gausu tiramino – subrendęs sūris, rūkytas kumpis, sojos padažas, tofu, mielių ekstraktas ir rauginti kopūstai.

Ji sakė: „Aštraus ar rūgštaus maisto, pavyzdžiui, kario arba svogūnų geriau nevalgyti vakare, nes jie dirgina skrandžio gleivinę ir padidina skrandžio rūgšties gamybą. Gulint rūgštis patenka į stemplę, o tai sukelia rūgšties refliuksą ir sutrikdo nakties miegą.“

Iš tiesų, Miego fondas teigia, kad persivalgymas gali turėti įtakos miegui, o „per didelis valgymas, ypač kai tai susiję su sunkiu ar aštriu maistu, gali pabloginti miegą, sutrikdydamas virškinimą ir padidindamas rėmens riziką“.

REKLAMA
REKLAMA

Jie teigia: „Dėl šios priežasties dauguma ekspertų pataria nevalgyti per daug ateinant miego metui.“

„Sleep Charity“ aiškina, kad kokybišką nakties miegą gali paveikti tai, ką valgote likus kelioms valandoms iki jo.

Labdaros organizacija tikina: „Žinoma, tam tikri maisto produktai nuramina smegenis ir skatina miegą, todėl yra labai svarbu tinkamai pasirinkti maisto produktus vakarienei.“

Miego sutrikimai

Nemiga sergantiems žmonėms reguliariai ir taip yra sunku užmigti, o neretai miego metu jie prabuda kelis ar daugiau kartų, rašoma express.co.uk.

Pasak NHS, daugeliui miego problemos paprastai išsisprendžia maždaug per mėnesį.

Kiekvienam žmogui reikia skirtingo miego laiko. Vidutiniškai suaugusiems reikia nuo 7 iki 9 valandų, o vaikams – nuo 9 iki 13 valandų. Mažiems vaikams ir kūdikiams reikia 12–17 valandų miego per parą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai kurie žmonės iš prigimties užmiega lengviau, tačiau netikėtai atsiradus stresui, gimus kūdikiui arba nutikus kitiems įtakos miegui turintiems aspektams, kuriam laikui gali pasikeisti miego režimas“, – teigia NHS.

Jei prastas miegas turi įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui arba sukelia nerimą, apie tai turėtumėte pasikalbėti su savo šeimos gydytoju. NHS sako: „Dauguma žmonių gyvenime patiria miego problemas. Tiesą sakant, manoma, kad trečdalis britų yra patyrę nemigos epizodus. Rūkantiems žmonėms taip pat dažniausiai užtrunka ilgiau užmigti, jie dažniau pabunda, o miego režimas neretai būna nepastovus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų