REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šylantys orai mažiausiai savaite paankstino sraigiavimo sezoną. Vynuoginių sraigių rinkėjai trina rankomis – ir moliuskai anksčiau nubudo, ir sraigių supirkimo kainos šiemet vėl paaugo mažiausiai dešimčia procentų.

Šylantys orai mažiausiai savaite paankstino sraigiavimo sezoną. Vynuoginių sraigių rinkėjai trina rankomis – ir moliuskai anksčiau nubudo, ir sraigių supirkimo kainos šiemet vėl paaugo mažiausiai dešimčia procentų.

REKLAMA

Kai kuriuose supirkimo punktuose už kilogramą vynuoginių sraigių supirkėjai rinkėjams moka nuo 70 centų iki euro, o perdirbėjai – iki 1,15 euro.

Rastomis vynuoginėmis sraigėmis neatsidžiaugia sraigiautoja Jolanta, tik ką pradėjusi moliuskų rinkimą. Svarbiausia, kaip pajuokaujat, žinoti, kada ir kur sraiges rinkti.

„Per dieną galima ir dvidešimt pririnkti kilogramų. Nes jos labai mėgsta šieną. Ir ta rasa, kad nueitų, tai ant saulės šildosi“, – pasakoja Jolanta.

Jolanta sako šiemet sraigių rinkimas prasidėjo maždaug savaite ar dviem anksčiau nei pernai. Tad jeigu gamta nepašykštės šiltesnio lietaus – užsidirbti vieną kitą papildomą eurą tikrai pavyks. Tiesa, supirkėjai sako, kad iš gamtos imti bet kokių sraigių negalima.

REKLAMA
REKLAMA

Sraiges iš rinkėjų superka punktai, tiesa, bendrauti su žurnalistais dažnas jų nenori. Daugiau apie sraigių rinkimo mechanizmą pasakoja moliuskus superkantys perdirbėjai, kurie paantrina rinkėjams – šiemet sraigiavimo sezonas tikrai ankstesnis ir sraigės brangesnės nei pernai.

REKLAMA

„Mes galvojame apie 1,10 euro, 1,15 euro, turėtume tilpti. Yra tas bendras fonas, kai reikia tą kainą kilstelėti, nes infliacija ir atlyginimų auginimai irgi daro savo, tai privalome biški reaguoti į tai“, – kalba „Camargo“ direktorius Marius Andrijauskas.

Sraiges rinkti galima iki liepos pirmos, tada jau moliuskai keliauja dėti kiaušinius. O ir kiautai liepą jau būna ne tokie stiprūs, nebūna skani ir sraigių mėsa. Šios sraigės, kaip sako įmonės vadovas, keliaus ne ant lietuviško, o japoniško bei prancūziško stalo.

Įmonė planuoja surinkti ir perdirbti apie du šimtus tonų sraigių. Lietuvoje jos dar nėra labai paklausios. Tačiau, labai norint, patiekalą iš sraigių galima pasigaminti ir patiems. Tiesa, tai pasiseka tik kantriausiems.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai ilgas ir taršus procesas. Surinkus alkinimui sraiges, jas reikia bent penkias dienas alkinti. Kantrybės reikia turėti, kad jas paguldyti ir laukti, kol prasialkins. Tas ištraukimas, karštam vandeny jas nuplikyti ištraukti, bet paskui, kad ta mėsą naudoti valgymui, reikia virti apie tris valandas“, – aiškina M. Andrijauskas.

O entuziastų gaminti patiekalus, pasirodo, yra, vieša erdvė mirga marga receptų: „Na štai, mūsų sraigės skrandžiai bus švarūs, jos išsituštino. Ką darysime? Eisime plauti ir šiek tiek apvirsime.“

O jau iš virtos mėsos, kaip sako patiekalų iš sraigių gamintojai, fantazijos reikalas. Galima sraiges ruošti vienas, galima su grybais ir makaronais pavyzdžiui. Mitybos specialistai akcentuoja, kad sraigių mėsoje yra daugybė būtinų mūsų organizmui medžiagų: ir baltymų, gausu magnio, seleno, kalio.

Tiesa, piktnaudžiauti jomis negalima, nes jose gausu ir cholesterolio.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų