• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo blogų miego įpročių, tačiau yra keletas būdų, kurie padės jums užmigti, jei prabudote viduryje nakties.

Milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo blogų miego įpročių, tačiau yra keletas būdų, kurie padės jums užmigti, jei prabudote viduryje nakties.

REKLAMA

Nesvarbu, kiek laiko prasivartysite lovoje, yra didelė tikimybė, kad nebeužmigsite, kol suskambės žadintuvas, nepaisant to, kad pabudote 1 valandą nakties.

Nors daugelis galvoja, kad tai nemigos sutrikimai, tai nėra visiškai tiesa – įprastai medikai tai vadina „miegą palaikančia nemiga“, rašoma dailystar.co.uk

Jei būdraujate naktimis, nesijaudinkite – yra keletas būdų, kuriuos galite išbandyti, norėdami atkurti miego režimo balansą.

1. Nesusikoncentruokite į tai, kiek valandų

Dažnai žmonės viduryje nakties prabunda dėl nerimo, ar jaudulio, kartais – dėl kitą dieną laukiančios svarbios šventės ar renginio. Nestresuokite stebėdami laiką, tai tik sumažins galimybę vėl užmigti.

Pasistenkite išvengti žvilgčiojimo į telefoną, o jei turite laikrodį, patraukite arba apsukite jį taip, kad jo nebematytumėte. Stresas yra viena iš pagrindinių priežasčių, gadinančių jūsų miego kokybę.

REKLAMA
REKLAMA

2. Ribokite laiką prie išmaniųjų įrenginių

Nors dauguma žmonių į savo miego rutiną įtraukia intensyvų naršymą socialiniuose tinkluose, išmaniųjų įrenginių skleidžiama mėlyna šviesa trikdo melatonino gamybą, o melatonino hormonas yra atsakingas už jūsų miego ciklą.

REKLAMA

Būtų idealu, jei nesinaudotumėte telefonu valandą iki miego, tačiau jei to padaryti nepavyksta, bent jau sumažinkite ekrano šviesumą ir telefono nustatymuose sumažinkite mėlynos šviesos spinduliavimą. Tai padės geresnei melatonino gamybai, kuris būtinas norint normaliai išsimiegoti, praneša dailystar.co.uk

3. Atpalaiduokite ir raumenis, ir smegenis

Nors šis patarimas girdimas gana dažnai, atsipalaiduoti yra sunkiau, nei galvojote. Vien žinojimas, kad reikia atsipalaiduoti, nesumažina įtampos jūsų kūne – turite kovoti prieš savo kūno norus ir stengtis sugrįžti į miego būseną.

REKLAMA
REKLAMA

Yra begalė pratimų, kurie iš tikrųjų padės atsipalaiduoti ir padidins tikimybę užmigti: gilus kvėpavimas, skaičiavimas mažėjančia tvarka, ar raumenis atpalaiduojantys pratimai.

4. Atsikelkite, išeikite iš kambario ir vėl pabandykite užmigti

Daugelis miego ekspertų teigia, kad jei neužmiegate daugiau nei 20 minučių, turėtumėte atsikelti ir nuveikti ką nors raminančio.

Tai gali būti bet koks darbas, pradedant kryžiažodžio pildymu, baigiant knygos skaitymu ar netgi tinklalaidės klausymu. Tiks viskas, kas gali vėl atpalaiduoti ar nuvarginti jūsų kūną. Kai kurie ekspertai siūlo sąmoningai pasirinkti veiklą, kuri jums atrodo nuobodi, nes labiau tikėtina, kad užmigsite darydami tai, kas jums atrodo nuobodu, o ne tai, kas jums įdomu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ta veikla būtinai turi vykti kitame kambaryje. Profesorius ir psichiatras Luis F. Buenaver paaiškino, kad kitu atveju tai privers jūsų smegenis ir kūną susieti lovą su budrumu, o ne su miegu.

5. Nevartokite alkoholio prieš miegą

Net viena stiklinė alkoholio gali turėti neigiamos įtakos jūsų miegui. Nors alkoholis turi slopinantį poveikį, sulėtina smegenų veiklą, sulėtina reakciją ir apsunkina, užmigus jis iš tikrųjų gali sukelti priešingą poveikį.

Neurologas Bhanu Kolla CNN sakė, kad „Alkoholiui metabolizuojantis, susidaro stimuliuojantis acetaldehidas, todėl jei prieš pat miegą išgersite per daug alkoholio, maždaug per keturias valandas jis pavirs aldehidu, kuris gali sutrikdyti miegą ir jus pažadinti jus.“

Išbandę tik vieną ar kelis iš šių patarimų, lėtai, bet tikrai galėsite susikurti miego režimą, kuris garantuoja sėkmingą nakties miegą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų