REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alytiškiai skundžiasi dėl priimtų savivaldybės sprendimų perkelti priešmokyklinio ugdymo vaikų grupes iš darželių į mokyklas. Jie teigia, kad miesto taryba tokį sprendimą priėmė savavališkai, o tėvai praktiškai yra verčiami perkelti savo mažamečius vaikus į mokyklas.

Alytiškiai skundžiasi dėl priimtų savivaldybės sprendimų perkelti priešmokyklinio ugdymo vaikų grupes iš darželių į mokyklas. Jie teigia, kad miesto taryba tokį sprendimą priėmė savavališkai, o tėvai praktiškai yra verčiami perkelti savo mažamečius vaikus į mokyklas.

REKLAMA

Nuogąstavimų vaikų tėvams kyla ir dėl to, kad tėvai negali nuspręsti į kokią mokyklą bus perkelta jų atžala.

„Mus per prievartą grūda ir duoda tik vieną mokyklą, jokio pasirinkimo, nes ale pagal gyvenamąją vietą yra nustatyta mokykla“, – kalba į lopšelį-darželį „Obelėlė“ šiuo metu savo vaiką vedanti mama.

Pereiti į kitą darželį galimybių taip pat nėra, kadangi juose irgi mažinamos priešmokyklinio amžiaus vaikų grupės, o likusios grupės užpildytos. Darželinuko motina sako, kad jei bent būtų galimybė vesti savo vaiką į norimą mokyklą, tuomet tėvai „nuleistų galvas“ ir nemitinguotų, tačiau į šiuos tėvų prašymus Alytaus taryba neatsižvelgia.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes su tuo nesutinkam, mes, mamos, rinkom parašus ir kai buvo Alytaus tarybos posėdis, turėjom vieną mama atstovę, kuri atstovavo mūsų „Obelėlio“ darželį, bet mūsų niekas negirdėjo“, – tvirtina moteris.

REKLAMA

Lopšelio-darželio „Obelėlė“ vaikai bus perkeliami į Alytaus „Panemunės“ progimnaziją, tačiau tėvai nuogąstauja dėl prastos šios ugdymo įstaigos reputacijos. Jų teigimu, dėl perkeliamos priešmokyklinio amžiaus ugdymo grupės, mokyklai bus skirti pinigai įrengti papildomoms patalpoms, nors jų reikės tik darželinukams.

Sakoma, kad pinigai taip pat bus panaudoti lovų nupirkimui, kad vaikai turėtų kur miegoti per pietų miegą. Tačiau kaip vaikai galės išsimiegoti, jei mokykloje skamba skambutis, tėvai nežino.

Nerimaujama ir dėl to, kaip bus pasirūpinta darželinukų maitinimu, kadangi oficialiai šie klausimai tėvams atsakyti nėra.

REKLAMA
REKLAMA

„Niekas nieko nereglamentavo, tik tai parašė, kad sąlygos bus sudarytos, o kokios tos sąlygos? Mes siuntėme raštą ir į 48 klausimus buvo neatsakyta. (...) Tie darželiai, kurie mums tinka ir patinka, tai mes ir vedam juos, nes sąlygos geros ir atitinka tėvų poreikius ir reikalavimus“, – sako mama.

Susirūpinimą kelia ir tai, jog nėra aišku, ar tėvai savo atžalas mokyklose galės palikti iki vakaro, kaip tą gali padaryti darželiuose. Jaudinamasi ir dėl to ar darželinukai apskritai bus pasiruošę mokyklai ir bendravimui su ženkliai vyresniais vaikais.

„7 metų vaikas jau būna protingesnis, pasiruošęs mokyklai. Mano vaikui dar tik 5 metai ir jį grūda į mokyklą. daugeliui mūsų vaikų rugsėjį bus 5 metai. Kai kuriems gruodį sueis 6, kai kuriems sausį, kai kuriems vasarį, o kai kuriems tik kitų metų kovą“, – nerimauja motina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad viskas bus išspręsta

Visgi, Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė teigia, kad perkėlus priešmokyklinio ugdymo grupes į mokyklas, gerės ugdymo kokybė bei efektyvumas. Taip pat bus sutaupomi pinigai, kadangi reikės mažiau savivaldybės biudžeto lėšų, kad būtų išlaikomi priešmokyklinio amžiaus mokiniai.

„Priešmokyklinukų grupių įrengimui, erdvių pritaikymui visose bendrojo ugdymo įstaigose biudžete numatyta per 56 tūkst. eur., neišskiriant kurios nors mokyklos, investicijos daromos pagal poreikį, kad vaikai galėtų ugdytis saugiai ir patogiai“, – sako Alytaus vicemerė.

Ji prideda, kad tėvai turi teisę pasirinkti bendrojo ugdymo mokyklą. Tačiau, pirmiausia, priklausys nuo gyvenamosios vietos. Nepaisant to, jeigu vietos būtų ir kitose mokyklose, tėvai galės pasirinkti savo atžalas vesti ten.

REKLAMA

Paklausta, kaip bus užtikrintas vaikų maitinimas, J. Šukevičienė teigia, kad mokyklose bus teikiami pusryčiai ir nemokami pietūs. Tiesa, dėl to, kaip bus skiriama vakarienė kyla neaiškumų. O vicemerė komentuoja, kad reikia praktiškai patikrinti, kiek vaikų turi poreikį valgyti vakarienę mokykloje.

Kokiu būdu bus užtikrinta, kad priešmokyklinukai išsimiegotų mokykloje, vicemerė sako, kad jiems bus sukurtos poilsio erdvės, kuriose, esant poreikiui, jie galės ilsėtis. Šios erdvės bus kuriamos remiantis higienos normos taisyklėmis. Visgi, kaip bus izoliuotas triukšmas mokykloje, aišku nėra.

„Praktika rodo, kad priešmokyklinio ugdymo mokiniai – mažai kuris nori miegoti pietų miego. Turime nemažai tėvų prašymų sudaryti sąlygas nemiegoti pietų miego net ir lopšeliuose-darželiuose“, – tvirtina J. Šukevičienė.

REKLAMA

Ji taip pat užtikrina, kad esant poreikiui, vaikai galės pasilikti mokykloje iki vakaro. Už tai tėvai turės sumokėti 25 eurų mokestį. Toks pat mokestis yra taikomas ir už lopšelio-darželio lankymą.

Teigiama, jog 2024-2025 mokslo metais numatyta, kad į mokyklas eis 15 priešmokyklinio ugdymo grupių. Planuojama, kad per keletą metų visos priešmokyklinukų grupės veiks mokyklose.

Duokit vaikams vaikystę,kūdikystę,kam taip anksti brukti į mokyklas juk ir darželiuose galima daug išmokyti,kad ir žaidimo forma.kam tokios programos,kurios tiktų 8-9 metų vaikams.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų