• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai praėjusią savaitę baigė nagrinėti miesto savivaldybės tarybos narės, dabar kandidatės į merus artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą dėl galimo dokumento klastojimo.

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai praėjusią savaitę baigė nagrinėti miesto savivaldybės tarybos narės, dabar kandidatės į merus artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą dėl galimo dokumento klastojimo.

REKLAMA

Prokuratūra kaltinamajai prašo skirti 2,5 tūkst. eurų baudą.

Civilinį ieškinį, dalyje dėl turtinės žalos, prokuratūra prašo atmesti kaip neįrodytą, o neturtinį mažinti teismo nuožiūra.

Nukentėjusioji Dalia Cibulskienė prašo jai priteisti 14,5 tūkst. eurų neturtinę žalą ir 2,5 tūkst. eurų turtinę žalą.

„Nuosprendis bus skelbiamas kovo 7 dieną“, – BNS sakė teismo atstovė Jurgita Urbanavičiūtė.

Savivaldybės tarybos narei pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį, numatančią atsakomybę už dokumento klastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu. Už tai gali būti skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

REKLAMA
REKLAMA

Įtarimai L. Radzevičiūtei buvo pareikšti dar 2019 metų rugpjūtį. Politikė bylos perdavimą teismui sieja su artėjančiais savivaldos rinkimais. L. Radzevičiūtė anksčiau BNS sakė, kad turėjo informacijos, kad bus laukiama artėjančių savivaldos rinkimų ir, kad net nesant jokių svarių jos kaltės įrodymų, byla vis tiek keliaus į teismą prieš artėjančius savivaldos rinkimus.

REKLAMA

Marijampolės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Arūnas Žukauskas BNS yra sakęs, jog „ikiteisminio tyrimo trukmė betarpiškai susijusi su vienos iš proceso dalyvių probleminiu dalyvavimu procese“.

Byla teismui buvo perduota pernai birželį, ji išnagrinėta per penkis posėdžius.

Rugsėjo 2 dieną bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, kadangi kaltinamoji neturėjo advokato. Rugsėjo 28 dieną vykusiame posėdyje L. Radzevičiūtė davė parodymus. Kaltės dėl kaltinamajame akte inkriminuojamų veiksmų ji nepripažino ir teigė, jog tai yra nukentėjusiosios kerštas dėl nesėkmingai pasibaigusių rinkimų.

REKLAMA
REKLAMA

Lapkričio 9 dieną vykusiame posėdyje apklausti liudytojai.

Įtartina finansinė operacija

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus prokurorų persiųstą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pareiškimą, į prokurorus kreiptasi 2019 metų gegužės mėnesį gavus vieno savivaldos rinkimuose dalyvavusio kandidato pranešimą.

Tuometinė VRK pirmininkė teigė, kad iš komisijos surinktos bei patikrintos informacijos nebuvo galimybės nustatyti, ar tam tikra finansinė operacija buvo atlikta paties kandidato, ar pasinaudojant kandidato duomenimis, jo vardu. Kilus rimtų abejonių, buvo kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarybos narė L. Radzevičiūtė teigė atlikusi piniginę operaciją už kitą Lietuvos centro partijos atstovę su partijos pirmininko Naglio Puteikio žinia.

„Tai buvo kandidatė iš mūsų sąrašo – Dalia Cibulskienė. Ir su partijos pirmininko N. Puteikio žinia ji man norėjo duoti grynus pinigus. Aš už ją atlikau operaciją – įnešiau į pašto skyrių. Viskas. Centro partijos sąskaita tų pinigų nepriėmė, juos grąžino atgal tai moteriai, tą patarė padaryt pats partijos pirmininkas“, – BNS anksčiau yra sakiusi Alytaus tarybos narė.

REKLAMA

Savivaldos rinkimuose L. Radzevičiūtė į miesto tarybą buvo išrinkta pagal Lietuvos centro partijos sąrašą.

Pernai Lietuvių tautininkų respublikonų sąjunga ir Lietuvos centro partija susijungė į jungtinę politinę organizaciją – Tautos ir teisingumo sąjungą (centristus – tautininkus).

L. Radzevičiūtė taip pat dirbo Seimo nario Mindaugo Puidoko patarėjų komandoje, o anksčiau dirbo Seimo nario N. Puteikio patarėja.

41-erių L. Radzevičiūtė yra viena iš kandidatų kovo 5 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose į Alytaus miesto merus ir tarybos narius, ją iškėlė Lietuvos regionų partija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų