REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politologai: ryškiausia tendencija – stiprėjantis liberalų populiarumas

sostinėje formuos koaliciją su konservatoriais

 Ryškiausia tendencija Lietuvos politikoje yra stiprėjantis Liberalų sąjūdžio populiarumas, teigia politikos ekspertai, komentuodami sekmadienį vykusių savivaldos rinkimų rezultatus.

 Ryškiausia tendencija Lietuvos politikoje yra stiprėjantis Liberalų sąjūdžio populiarumas, teigia politikos ekspertai, komentuodami sekmadienį vykusių savivaldos rinkimų rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Didžiausia tendencija nuo Europos Parlamento rinkimų yra Liberalų sąjūdžio iškilimas į trečią vietą kaip trečios didžiausios partijos ir būtent šie savivaldybių rinkimai tai ir parodė“, – BNS pirmadienio rytą sakė VDU politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas.

REKLAMA

Tam pritaria ir Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto direktorius Algis Krupavičius. Jo teigimu, „didžiuosiuose miestuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) aiškiai patiria Liberalų sąjūdžio iššūkį“.

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose daugiausia balsų surinko valdantieji socialdemokratai, už juos balsavo 19,08 proc. rinkėjų. TS-LKD liko antri su 15,75 proc. balsų, Liberalų sąjūdis gavo 15,39 proc. balsų.

REKLAMA
REKLAMA

A.Krupavičius pastebėjo, kad socialdemokratai, nors ir išlieka populiariausia partija šalies mastu, miestuose ir toliau praranda pozicijas. Per šiuos rinkimus jie neteko vadovavimo Šiauliams ir Alytui.

„Socialdemokratai toliau turi seną problemą – jų įtaka didžiuosiuose miestuose. Ir tikrai socialdemokratams yra nesėkmė mero pozicijų praradimas Šiaulių mieste, nekalbant apie kitus didžiuosius miestus, kur jų pozicijos tikrai nesutvirtėjo. Kitas dalykas, fiasko Alytaus mieste po Jurgio Krasnicko žygių tikrai buvo laukiamas ir tikėtinas, bet tai irgi pakankamai didelis miestas, kur socialdemokratai prarado savo poziciją. Tai nepaisant to, kad jiems rinkimų rezultatai tikrai yra geri, galvos skausmo po jų užteks ateičiai“, – sakė A.Krupavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausią nesėkmę, pasak jo, patyrė partija „Tvarka ir teisingumas“, kurie pelnė ne tik mažiau merų postų, bet ir mandatų tarybose. Tai politologas sieja su pastaraisiais skandalais, susijusiais su partija bei Valentino ir Andriaus Mazuronių pasitraukimu.

„Aišku, kad „Tvarka ir Teisingumas“ yra akivaizdžioje krizėje“, – sakė A.Krupavičius.

Didesnių netikėtumų nepateikė Darbo partija, TS–LKD, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lenkų rinkimų akcija, kurių rinkėjų skaičius pasikeitė palyginti nežymiai, teigė jis.

REKLAMA

Pastebimas rinkimų komitetų pozicijų stiprėjimas: 2011 metų rinkimuose surinkę per 5 procentus rinkėjų balsų, šį kartą jie savo dalį išaugino iki 11 procentų. Tačiau komitetų populiarumas, pasak A.Krupavičiaus, yra laikinas, nes konkrečiai susijęs su pačiais komitetais, kurie kiekvienuose rinkimuose skiriasi.

Rinkėjų aktyvumas pirmajame savivaldybių tarybų ir pirmą kartą vykusių tiesioginių merų rinkimų ture siekė 47 proc.

Antrasis rinkimų turas vyks po dviejų savaičių, kovo 15-ąją.

Liberalai ir konservatoriai sutarė formuoti koaliciją Vilniuje, kalbėsis su „Lietuvos sąrašu“

REKLAMA

 

Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovai pirmadienį sutarė siekti suformuoti valdančiąją koaliciją Vilniuje.

 

Popiet ketinama kalbėtis su keturis mandatus taryboje laimėjusio „Lietuvos sąrašo“ atstovais.

Liberalų kandidatas į sostinės merus Remigijus Šimašius sakė, kad dėl valdančiosios koalicijos bus deramasi su visomis partijomis, išskyrus dabartinio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamą Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir Valdemaro Tomaševskio Lietuvos lenkų rinkimų akciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šnekėjome dėl koalicijos ir esame sutarę, kad tai yra koalicijos ašis, liberalai ir konservatoriai sudaro naujos koalicijos ateities Vilniaus ašį“, - žurnalistams viename Vilniaus restorane sakė R.Šimašius po pokalbio su konservatorių atstovais.

„Mes esame atviri ir norime būti telkianti Vilniaus ateities koalicija. Aišku, su visais, išskyrus tuos, kurie atstovauja praeities politiką - tai yra Zuoko ir Tomaševskio atstovaujamos partijos“, - pridūrė politikas.

Dėl koalicijos formavimo su R.Šimašiumi sutaręs konservatorių atstovas Mantas Adomėnas teigė, kad naujosios koalicijos pirmoji užduotis yra siekti, kad Liberalų sąjūdžio kandidatas iškovotų Vilniaus mero postą antrame rinkimų ture.

REKLAMA

„Išreiškėme savo paramą. Pirmas uždavinys mums yra pasiekti, kad R.Šimašius laimėtų mero rinkimus ir čia bus bendras darbas labai svarbus. (...) Tai duoda viltį, kad Vilnius galų gale atsikratys „rubikoninių“ sąsajų, tos praeities politikos“, - sakė M.Adomėnas.

Partijos „Lietuvos sąrašas“ lyderis Darius Kuolys pirmadienį BNS sakė asmeniškai per antrą sostinės mero rinkimų turą remsiąs R.Šimašių, nes „Vilniui reikia rimtų permainų“.

„Mums svarbu, kad Vilnius būtų tvarkomas demokratiškai ir skaidriai. Esame pasirengę tartis ir svarstyti“, - sakė D.Kuolys.

REKLAMA

Liberalų sąjūdis Vilniaus miesto savivaldybės taryboje gavo 15 mandatų, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai - aštuonis mandatus. Taryboje yra 51 narys.

Lenkų rinkimų akcija ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ rinkimuose laimėjo 10 narių mandatų, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) - šešis, socialdemokratai ir politinė partija „Lietuvos sąrašas“ po keturis, „Tvarka ir teisingumas“ - tris. Savivaldybės tarybos nariu taip pat taps naujai išrinktas Vilniaus meras.

Antrajame sostinės mero rinkimų ture po dviejų savaičių dalyvaus R.Šimašius ir A.Zuokas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų