REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policija dėl skiepų skandalo: kyšiai siekė nuo 200 iki 300 eurų žmogui

papildyta 13.54 val.

Šalyje siaučiant pandemijai, atsiranda asmenų, norinčių „apeiti“ sistemą. Įtariama, kad Vilniaus poliklinikoje už kyšius buvo klastojami įrašai, esą asmuo pasiskiepijo nuo COVID-19 ligos. Policija ir prokuratūra pranešė, kad dauguma įtariamųjų yra medikai – 4 asmenys iš 6. Už neteisėtą veiklą jie galimai gaudavo kyšius, siekiančius 200–350 eurų.

Šalyje siaučiant pandemijai, atsiranda asmenų, norinčių „apeiti“ sistemą. Įtariama, kad Vilniaus poliklinikoje už kyšius buvo klastojami įrašai, esą asmuo pasiskiepijo nuo COVID-19 ligos. Policija ir prokuratūra pranešė, kad dauguma įtariamųjų yra medikai – 4 asmenys iš 6. Už neteisėtą veiklą jie galimai gaudavo kyšius, siekiančius 200–350 eurų.

REKLAMA

Apie vykdomą ikiteisminį tyrimą komentuoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Giedrius Tarasevičius.

Pasirodo, didesnė dalis įtariamųjų užėmė medikų pareigas poliklinikoje.

„6 asmenys, kuriems pareikšti įtarimai. Iš jų – 4 medicinos darbuotojai. Jiems taikomos kardomosios priemonės. Yra rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, yra nušalinti nuo darbo. Manome, kad tos priemonės šiam momentui yra pakankamos“, – sakė S. Gagas. 

REKLAMA
REKLAMA

Likę du įtariamieji nėra medicinos darbuotojai, taigi nėra susiję su sveikatos teikimo paslaugomis. „Jie yra iš šalies“, – sakė prokuroras.

Žurnalistai domėjosi, ar kuris nors iš įtariamųjų jau pripažino kaltę. „Yra asmenų, išreiškusių savo poziciją tokiu būdu, kad ir prisipažino, ir keitė savo poziciją. Yra tokių, kurie neprisipažino. Situacija nėra vienareikšmiška šiuo klausimu“, – sakė prokuroras.

REKLAMA

S. Gagas pridūrė, kad būtina stiprinti sveikatos duomenų registro kontrolę, kad asmenys negalėtų ten suvesti klaidingų duomenų. taip pat, policijos atstovo teigimu, minėti nusikalstami veiksmai iškraipo statistinius duomenis apie vakcinaciją. 

„Netenkina situacija, kad žmonės buvo pasiskiepiję ir va, matote, mirtis. Turbūt galimai galima kalbėti ir apie tokius atvejus, kad žmonės buvo pasiskiepiję tik teoriškai už tam tikrą pinigų sumą ir po to galėjo būti pasekmės liūdnos, negrįžtamos“, – teigė policijos atstovas.

Prokuroras atskleidė, kokio dydžio kyšiai galėjo būti duodami. „Pagal šiai dienas turimas nustatytas aplinkybes, sumos galėjo svyruoti priklausomai nuo to, koks skiepas neva buvo skiepijamas. Nuo 200 iki 350 eurų žmogui“, – įvardijo G. Tarasevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Už piktnaudžiavimą įgaliojimais įtarimai pareikšti 6 asmenims. Naujosios Vilnios poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Virginija Dautartienė spaudos konferencijoje tvirtino, kad pastarieji darbuotojai – jau atleisti.

Pirminiais duomenimis, tokios „paslaugos“ suteiktos apie 200 asmenų. Policijos atstovo teigimu, vykstant tyrimui, šis skaičius gali ir didėti.

Policijos atstovas pridūrė, kad už kyšį falsifikuoti įrašus apie skiepus galimai prašė ne vien sostinės gyventojai, o žymiai platesnis ratas žmonių.

„200 asmenų, kurių buvo galimai suklastoti duomenys įvedant į registrą ir naudojosi galimybių pasais – tie asmenys nėra vien tik Vilniaus miesto ar Vilniaus apskrities gyventojai. Jie yra ir iš kitų šalies apskričių. Ir asmenys, kurie gyvena, dirba užsienyje, dažnai išvyksta į užsienį. Tai neapsiribojama vien tik Vilniaus miestu. Tai liudija, kad tai yra platesnio masto, kad tai nėra viena lokali problema“, – sakė S. Gagas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos atstovas ragino gyventojus būti sąmoningus ir į vakcinaciją žiūrėti atsakingai. „Šiuo metu skaičiai Lietuvoje kiekvieną dieną vos ne virš 3 tūkst. diagnozuojama sergančių COVID-19 ir tokia situacija netenkina nė vieno iš mūsų ir verčia susimąstyti. Skatiname atsakingai visus – ir norinčius pasiskiepyti, ir tuos, kurie skiepus daro, ir tuos, kurie suveda duomenis į registrus – tai turėtų būti daroma atsakingai“, – teigė jis.

S. Gagas taip pat perspėjo, kad suklastoti įrašai apie skiepus bus panaikinami: „Nustačius, kad tie asmenys negavo faktiškai skiepų, o jiems buvo išduoti galimybių pasai, bus kreipiamasi tokiu atveju dėl galimybių pasų ir įrašų registrų centre panaikinimo.“

REKLAMA

Asmenims, kurie naudojosi suklastotais dokumentais, numatoma atsakomybė pagal baudžiamojo kodekso 302 straipsnį.

G. Tarasevičius minėjo, kad tiriama netgi ne vieno pobūdžio nusikalstama veika, iš kurių visos priskiriamos valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams. „Tai yra galimas kyšininkavimas, galima prekyba poveikiu ir papirkinėjimas asmenų, prilyginamų valstybės tarnautojams“, – išvardijo jis.

Dėl neteisėto veikimo vykdant įgaliojimus, už kyšio paėmimą baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų. Už prekybą poveikiu laisvė gali būti atimama iki 6 metų, o už kyšininkavimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas spalio 20 dieną gavus informaciją, kad vienos sostinės poliklinikos medicinos darbuotojai galimai ima kyšius iš asmenų per tarpininką už savo neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

Įtariama, kad buvo mokami kyšiai už tai, kad medicinos darbuotojai į www.esveikata.lt duomenų bazę įrašytų klaidingus duomenis apie asmenų pasiskiepijimą nuo COVID-19, žinant, kad tomis datomis pastarieji poliklinikoje nesilankė ir jokiomis vakcinomis nesiskiepijo.

Pasak policijos, tokiu būdu asmenys neteisėtai įgijo galimybių pasus ir, neturėdami teisinio pagrindo, naudojosi paslaugomis, kuriomis galima naudotis tik turint galimybių pasą.

„Tokie veiksmai kėlė pavojų ir grėsmę žmonių sveikatai“, – rašoma policijos pranešime.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo.

Prokuratūros ir policijos komentarus spaudos konferencijoje galite stebėti čia:

Neteisėti pasai todėl ir klastojami bei isigyjami neteisėtai
Tik seimo nariai gali dirbti nesiskiepiję, nors tiesiogiai bendrauja su rinkėjais, ne nuodėmė,kad kiti bando nesileisti eksperimentinės nesąmonės visais įmanomais būdais.
Aš buvau priverstas skiepytis dėl darbo,bet...prieš skiepą niekas net nepatikrina sveikatos, net nepasižiūri ligos istorijos ar tas skiepas galimas. Gavus atmintinę -pirmas sakinys:skiepas bandymo stadijoje ir galimi sveikatos sutrikdymai: veido paralyžius, krešuliai ir t.t. Sudėtyje yra ...kalio...Norint pasiskambinti ir pranešti apie komplikacijas-bandykit dar kartą.
Jei ne darbas tikrai nebūčiau šito marmalo leidęs, kuris, kas turimedikų pažįstamų žino-nieko neapsaugo, tik suknisa natūralią imuninę sistemą.Tad šaunuoliai tie, kurie ieško, randa ir pasinaudoja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų