„Tikime, kad užteks laiko iki rudens sesijos parengti sprendimų projektus, juos atnešti į Seimą“, – Seime Vyriausybės pusvalandyje antradienį kalbėjo P. Poderskis.
Ministro teigimu, suinteresuotoms grupėms daugiausia klausimų kyla dėl to, kaip liberalizavus tvarką būtų tinkamai kontroliuojama, kad gyventojai namų statyti nepradėtų neleistinose vietose.
„Konceptualiai jau esame pristatę ir konferencijose, ir diskutavę tiesiogiai su architektais, juos jungiančiomis asocijuotomis struktūromis, tai bendra nuotaika yra pritarimo, bet žinoma – velnias slypi detalėse“, – sakė P. Poderskis.
„Nesu nei pirmas, nei paskutinis ministras, kuris kovos su biurokratija. Praėjusios kovos su biurokratija kartais baigėsi biurokratijos didėjimu, tai nesinorėtų, kad ir šitos kovos taip pat tuo pasibaigtų“, – tikino ministras.
Kaip jau sakė P. Poderskis, pokyčiai leistų mažinti biurokratiją statybų sektoriuje, sudarant galimybę procesą nuo projektavimo iki namų statybų pradžios sutrumpinti iki 3-4 mėnesių.
Skaičiuojama, kad Lietuvoje kasmet išduodama apie 12–13 tūkst. leidimų statybai, o iš jų 70 proc. – individualiems namams. Skelbta, esą tiek paprastiems vienbučiams, tiek sudėtingiems dvibučiams taikomos vienodos biurokratinės procedūros, kas apkrauna savivaldybes administracine našta ir stabdo procesus.
Bus siūloma ne leisti statybas bet kurioje vietoje – projektus toliau turėtų rengti profesionalūs inžinieriai ir architektai, tačiau pokyčiai leistų iš proceso išimti tą vadinamąją „vidurinę grandį“.
Aplinkos ministro teigimu, pažeidėjams svarstoma taikyti baudas, priverstinį griovimą ir kitus realius svertus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!