REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors atrodo, kad didžiuosiuose šalies miestuose, kur veržiasi dirbti visi jauni gydytojai, jų turėtų netrūkti, bet būtent čia eilės didžiausios. Po sudėtingo lūžio operacijos reikia laukti savaitę, o vizito pas kardiologą gali tekti palaukti ir pusmetį.

Nors atrodo, kad didžiuosiuose šalies miestuose, kur veržiasi dirbti visi jauni gydytojai, jų turėtų netrūkti, bet būtent čia eilės didžiausios. Po sudėtingo lūžio operacijos reikia laukti savaitę, o vizito pas kardiologą gali tekti palaukti ir pusmetį.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Nors daugelis provincijos žmonių galvoja, kad didmiesčių gyventojai gauną gerą gydymą ir nestovi eilėse, realybė yra kitokia. Vilnietis, karys profesionalas Tadas Gudžiauskas prieš savaitę pratybų metu susilaužė raktikaulį, tačiau vyrui vietoj operacijos buvo liepta eiti namo.

„Padarė rentgeno nuotrauka, suleido nuskausminamuosius ir išleido namo. Sakė, kad savaitės eigoje, jeigu viskas gerai, atsiras vietų, nes jų nėra ir padarys operaciją. Aš pats nustebau, tokį lūžį pamatęs išsigandau“, – pasakojo vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Tadas namuose kentė didžiules kančias ir bemieges naktis, nepadėjo nei patys stipriausi vaistai nuo skausmo.

„Kas 3 valandas naktimis žmonos prašydavau vaistų suleidžiamų, Galima kentėt, bet tai jau yra truputį kitaip. Atrodo, kad tas kaulas plėšo raumenis viduje ir bet koks atsikėlimas, jeigu bandau pats, tai jauti, kaip juda, kaip neriasi. Negerai tiesiog“, – sakė vilnietis.

REKLAMA

Neištvėręs vyras ėmė pats ieškoti galimybės skubiai lūžusio raktikaulio operacijai ir buvo operuotas Ukmergės ligoninėje.

„Pas mane jau ten susikryžiavę su atplaišom... Gavau plokštę su septyniais varžtais. Sunkus lūžis šiaip. Nusiunčiau nuotrauką ir sako okay, atvažiuok rytoj, iškart darom, nes iš tikrųjų atrodė rimta. Tai labai džiaugiuosi, esu dėkingas“, – pasakojo Tadas.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas tokius pacientus kaip Tadas ragina nusiraminti ir situaciją vertinti adekvačiai, nes, pasirodo, rankos ar raktikaulio lūžiai yra tokia trauma, su kurią pacientas turi pakentėti ir palaukti, kol atsilaisvins galintis jį operuoti medikas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra pagrindas operacijai, bet tai nėra pagrindas operacijai, kurią reikia atlikti čia ir dabar. Yra aiškios indikacijos, ką reikia operuoti per kelias valandas, kelias minutes – priklausomai nuo traumos – ir tai tikrai nėra kalba apie kaulus ir tokį dalyką kaip raktikaulis. Nebent yra atviras lūžis“, – sakė medikas.

Tado raktikaulio rentgeno nuotrauką pamatę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas trauko pečiais. Tokia ta mūsų sistema, kurioje yra visko – tame tarpe ir klaidų.

„Pagal tai, ką aš mačiau rentgene, turėjo būti kitaip sprendžiama. Šitą lūžį gydo bet kuriame rajone – ir gydo gerai – tai tikrai turėjo būti išspręsta, nepaleistas žmogus“, – sakė A. Matulas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokių istorijų sveikatos sistemoje, deja, bet yra. Čia problema, kuri nėra išspręsta nei JAV, nei Šveicarijoje, nei Jungtinėje Karalystėje. Nuo tų klaidų niekas nėra apsaugotas“, – antrino A. Dulkys.

Tačiau jei Tadui raktikaulio operaciją buvo žadama atlikti po savaitės, tai kitų sveikatos specialistų žmonėms miestuose tenka laukti mėnesių mėnesiais. Kardiologo laukti prireikia pusmetį, o chirurgo – 3 mėnesius.

„Mano vyras buvo susilaužęs koją, jam ją sugipsavo, o kai gipsą reikėjo nuimti, teko užsirašyti pas chirurgą – po 3 mėnesių. O gipsą reikėjo nuimti po 6 savaičių. Tai mes laukėme pas vieną chirurgą 2 mėnesius, pas kitą 3 mėnesius“, – pasakojo vilnietė Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

REKLAMA

Moteris sunegalavus artimiesiems nespėja varstyti piniginės. Jei nori nestovėti eilėse, turi mokėti didžiules sumas už gydymą, nes kitaip pagalbą matysi kaip savo ausis.

„Kai ausies gydytojas mane siuntė pas neurologą, ten eilė vėl buvo tie mistiniai 3 mėnesiai, tai aš nuėjau pas privatų tos srities gydytoją. Tai man kainavo 300 eurų“, – sakė vilnietė.

Ministras Arūnas Dulkys dėl eilių kaltina pačius pacientus, nes žmonės neretai ieško ligų, kai net neserga, taip sudarydami eiles ir trukdydami gydytis tikrai sergantiems pacientams.

„Sėdžiu su visa šeimos gydytojų bendruomene ir jie man prisipažįsta, kad pykit, darykit, ką norit, bet apie 50 procentų siuntimų išrašom tokių, kurių nereikia. Mes matome, kad tam pacientui tikrai nereikia pas tą specialistą, bet jis pasitaręs su daktaru Google ir kaimynu nusprendžia, kad jam žūtbūt reikia ten pakliūti“, – teigė ministras.

REKLAMA

A. Dulkys ramina žmones ir žada, kad jau visai netrukus eilės pas medikus dings pačios.

„Mes beveik 2 metus turėjome pandemiją, dalinai didžiojoje dalyje gydymo įstaigų veiklos buvo apskritai sustojusios, o dabar įstaigos atsigauna, įgauna pagreitį, sugrįžta paslaugos, bet natūralu, kad kai kurie dalykai užsitęsia ir dabar turime tam tikrą kamštį“, – sakė ministras.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

tv3.lt

96 babulytę po insulto išvežė į santaras ,iš karto operavo,geriausi LT gydytojai visi ratu apstoję,laukia,kada vėl iš ano pasaulio reiks kviesti.Gal jūs žinot,apie ką aš čia?Pas mus geriausia medicina tik išrinktiesiems.
Aš tik nesuvokiu vieno dalyko, uz ka mes mokam PSD, kad daktarai visiškai nenori ziureti pacientu, o turim kreiptis i privacias klinikas, ir moketi pinigus.
Ir tas vyrukas bėgtu pirmas ginti vyriausybės :D
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų