REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmoji metų diena paženklinta baisia tragedija - kilus gaisrui Kaišiadorių rajone žuvo moteris.

Pirmoji metų diena paženklinta baisia tragedija - kilus gaisrui Kaišiadorių rajone žuvo moteris.

REKLAMA

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, pranešimas apie Gudienos kaime, mūriniame name kilusi gaisrą gautas pirmadienį, 9 val. 50 minučių.

Atvykę ugniagesiai rado kambaryje degančius daiktus, stalą. 10.01 val. iš namo išnešta N. L., gimusi 1961-aisiais, medikai konstatavo jos mirtį.

Gelbėjo sužeistuosius 

Per šventes netrūko tragiškų įvykių, apie kuriuos informuoja policijos pareigūnai.

Švenčiant Naujuosius metus pirotechnika šį savaitgalį sužalojo 41 žmogų, pranešė Policijos departamentas.

Nuo gruodžio 30 dienos vidurnakčio iki antradienio vidurnakčio pranešta apie 31 nuo pirotechnikos nukentėjusį pilnametį asmenį bei dešimt nepilnamečių.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat gauti šeši pranešimai apie apgadintą turtą.

Pranešimų apie sužalotus pirotechnikos asmenis buvo gauta ir anksčiau gruodžio mėnesį.

Atlikdami tyrimą dėl vieno šių įvykių, policijos pareigūnai sulaikė Jonavos rajono gyventoją, kuris, kaip manoma, nelegaliai platino pirotechnikos gaminius.

REKLAMA

Per gaisrus - sukeltos tarnybos

Ugniagesiai sako, kad be vandens į gaisrus nevažiuoja, atvykus jis tiesiog greit sunaudojamas.

Kai dega gyvenamasis namas, streso ir panikos apimti gyventojai nekantriai laukia ugniagesių gelbėtojų. Kai šie, atvykę į gaisro vietą ir per kelias minutes išpylę iš gaisrinės cisternos kelias tonas vandens, pradeda ieškoti vandens šaltinio, kyla gyventojų susierzinimas ir pyktis, teigiama, ugniagesiai vėl atvyko be vandens.

„Kai medinis namas dega atvira liepsna, jam užgesinti reikia labai daug vandens, nes tokiomis aplinkybėmis išsiskiria labai daug šilumos energijos ir kad vyktų realus gesinimas, o ne jo imitavimas, vanduo turi būti tiekiamas atitinkamu intensyvumu.

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgiant į degančio pastato ypatybes ir degančių paviršių plotą, vandens tiekimo intensyvumas gali siekti 1-2 tūkst. litrų per minutę ir daugiau. Vidutinio tipo gaisrinės automobilinės cisternos, kurių priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose yra daugiausia, atsiveža 2-3 tūkst. litrų vandens. Vadinasi, pasiekus reikiamą vandens tiekimo intensyvumą, vienos cisternos vandens užtenka vos keletui minučių,“ – sako Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Logistinio aprūpinimo komandos Specialiųjų priemonių aptarnavimo poskyrio vyriausiojo specialisto technologijos mokslų daktaro Vladimiro Suslavičiaus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų