REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) penktadienį tęsėsi 2021 m. pasaulio šachmatų čempionato finalas, kuriame susitinka titulą ginantis 31-erių norvegas Magnusas Carlsenas (ELO-2855) ir jo bendraamžis rusas Janas Nepomniaščij (ELO-2782).

Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) penktadienį tęsėsi 2021 m. pasaulio šachmatų čempionato finalas, kuriame susitinka titulą ginantis 31-erių norvegas Magnusas Carlsenas (ELO-2855) ir jo bendraamžis rusas Janas Nepomniaščij (ELO-2782).

REKLAMA

Po poilsio dienos prie šachmatų lentos grįžę didmeistriai prikaustė dėmesį viena įspūdingiausių partijų istorijoje. Baltosiomis figūromis žaidęs M. Carlsenas galiausiai pralaužė varžovo gynybą, nutraukė lygiųjų seriją ir perėmė iniciatyvą pasaulio čempionato finale, išsiverždamas į priekį – 3,5:2,5.

Penktadienio partija truko net 7 valandas 45 minutes, o M. Carlsenui pergalę užtikrino 136-asis ėjimas! Tai buvo ilgiausia partija pasaulio šachmatų čempionato finalų istorijoje. Ankstesnis rekordas nuo 1978 m. priklausė Anatolijui Karpovui ir Viktorui Korčnojui. Tada 5-oji jų partija baigėsi lygiosiomis po 124-ojo baltųjų ėjimo.

„Patikėkite, dabar esu išsekęs, bet, tuo pačiu, ir laimingas. Pasiekti pergalę tokiame lygyje labai sudėtinga. Manau, kad laimėti man padėjo kantrybė. Partijos pabaigoje varžovas nebežaidė taip tiksliai kiek anksčiau, man pasirodė, kad jo kantrybė baigiasi ir jis gali pradėti daryti klaidas. Galiausiai sulaukiau savo progos atakuoti. Nežinau, kada įvyko partijos lūžis. Gal po 133-iojo ėjimo. Nežinau, ar varžovas tada dar galėjo kažkaip stebuklingai apsiginti, bet tada jau jaučiau, kad pergalė čia pat. Po partijos kažkas pasakė, kad pamušėme rekordą. Aš tiesiog esu laimingas pasiekta pergale, nes laimėti čia labai sunku. Emocijos panašios kaip ir po partijos su Karjakinu 2016 m., kai irgi turėjome tikrą maratoną. Esu euforijoje, nes pergalės reikšmė didžiulė“, - sakė M.Carlsenas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu J. Nepomniaščij tikino, kad iš pradžių pats tikėjosi kovoti dėl pergalės partijoje: „Partijos pradžioje maniau, kad galiu siekti daugiau nei lygiųjų. Atrodė, kad abu turime savo šansų, bet vėliau padariau keletą klaidų, be reikalo karalienę perkėliau į E4 langelį. Tiesiog Magnusas idealiai pasinaudojo tomis keliomis galimybėmis, kurias jam suteikiau“.

REKLAMA

Norvegas neturės kada ilsėtis – jau šeštadienį laukia 7-oji partija, kurioje J. Nepomniaščij žais baltosiomis figūromis, todėl galima laukti aktyvių jo bandymų atakuoti norvegą.

M. Carlsenas 16-uoju pasaulio čempionu tapo dar 2013 m. ir nuo tada sėkmingai gina savo titulą. Norvegas 2013 m. ir 2014 m. įveikė indą Viswanathaną Anandą, 2016 m. pranoko rusą Sergejų Karjakiną, o 2018 m. – amerikietį Fabiano Caruaną.

J. Nepomniaščij teisę kovoti dėl pasaulio čempiono titulo pelnė 2021 m. pasibaigusiame FIDE Kandidatų turnyre. Ten rusas surinko 8,5 tšk. ir aplenkė 7 elitinius šachmatininkus.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio čempionato finale žaidėjų laukia 14 klasikinių partijų. Jei po jų rezultatas bus lygus, tada bus žaidžiamos 4 greitųjų šachmatų partijos. Jei ir tada rezultatas liks lygus, bus žaidžiama iki 5 mini turnyrų pagal „žaibo“ šachmatų taisykles. Kiekvieną mini turnyrą sudarytų po 2 partijas. Jei nė vienam žaidėjui nepavyktų laimėti nors vieno mini turnyro, viską užbaigtų vadinamasis „Armagedono“ mačas.

Pasaulio čempionato finalo prizų fondą sudaro 2 mln. eurų. Nugalėtojui atiteks 60 proc. šios sumos, o pralaimėjusiam – 40 proc. Tiesa, jei po 14 partijų rezultatas bus lygus ir reikės papildomų partijų, tuomet nugalėtojas gaus 55 proc. fondo, o pralaimėjęs – 45 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų