REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš keletą dienų per Lietuvą nuvilnijo žinia apie Telšiuose auklės smurtą patyrusį vos 2021 m. gimusį kūdikį. Policija skelbė, kad 1970 m. gimusi moteris keletą kartų trenkė prižiūrimą berniuką į vaikišką lovą.

Prieš keletą dienų per Lietuvą nuvilnijo žinia apie Telšiuose auklės smurtą patyrusį vos 2021 m. gimusį kūdikį. Policija skelbė, kad 1970 m. gimusi moteris keletą kartų trenkė prižiūrimą berniuką į vaikišką lovą.

REKLAMA

Nukentėjusysis buvo apžiūrėtas Telšių ligoninėje. Apie kūdikio sveikatos būklę informacija neteikiama. Tačiau į šį įvykį sureagavo Vaiko teisių tarnybos atstovai, kurie įvertino situaciją bei pasidalijo patarimais, kurie padėtų išvengti panašių atvejų.

„Profesionali auklė, kuri moka profesionaliai mušti mažus vaikus“ – taip būsimoje „Prieš srovės“ laidoje antradienį Saulius apibūdins moterį, kuria pasitikėjo ir į jos priežiūrą atidavė sūnų, kol būdavo išėję į darbus.

Išsamiau apie smurto atvejį skaitykite naujienų portale tv3.lt.

Atsakingi tėvai

„Apgailestaujame, kad pasitaiko tokių atvejų, kai vaiką skriaudžia žmogus, kuriuo mažylio tėvai pasitikėjo. Kiekvienas vaikas jam artimoje aplinkoje, su juo besirūpinančiais žmonėmis, turi jaustis saugus ir būti apsaugotas ne tik nuo fizinio smurto, bet ir nuo bet kokios vaiką neigiamai veikiančios įtakos“, – pabrėžė Vaiko teisių atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot tarnybos atstovų, atvejai, kai mažyliai nukenčia nuo auklės, nėra dažni: „Vaiko teisių gynėjai visada jautriai reaguoja į žinią, kai nutinka nerimą keliantys įvykiai.

REKLAMA

Visus pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus, nepriklausomai nuo to, kas yra vaiko teises pažeidęs asmuo – artimasis ar svetimas asmuo, nagrinėja vienodai: vertina vaiko situaciją, susitinka su vaiku, jeigu jis pagal amžių gali išsakyti savo nuomonę, išklauso jo tėvus ar globėjus, šeimai pasiūlo pagalbą arba nukreipia pas specialistus – teisininkus, psichologus, medikus ir pan.

Jautriai sureaguota ir gavus šį pranešimą: vaiko teisių gynėjai aplankė šeimą, aiškinosi įvykio aplinkybes, pasiūlė pagalbą. Žinoma, kad mažylio šeima pastebėjo galimą smurtą prieš vaiką ir kreipėsi į policiją.“

REKLAMA
REKLAMA

Atkreiptas dėmesys, kad visų pirma vaiko šeima – tėvai arba globėjai rūpinasi, jog vaikas būtų apsaugotas nuo smurto, kad būtų apginti geriausi vaiko interesai:

„Kviečiame tėvelius nedelsti ir kuo skubiau kreiptis pagalbos į teisėsaugą kiekvienu atveju, kai tai būtina. Aplinkinius, pastebėjus galimai pažeidžiamas vaiko teises, kviečiame apie tai informuoti artimiausią Vaiko teisių apsaugos skyrių tiesiogiai arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Vaiko saugumu visais atvejais, taip pat ir paliekant vaiką auklei ar kitam už vaiką atsakomybę sutinkančiam prisiimti žmogui, rūpinasi tėveliai.“

Psichologų patarimai

Pasak psichologų, nėra aiškių nurodymų ar taisyklių, kurios garantuotų tinkamą auklės pasirinkimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Psichologai rekomenduoja seniai patikrintas gyvenimiškas taisykles: pasidomėti auklės reputacija, atsakingumu, pasitarti su kitų vaikų tėveliais, stebėti vaiko ryšį su aukle, jo reakcijas, pagaliau yra tiesiog intuicija, kuri pakuždės, gera mažyliui su šia aukle, ar ne.

Svarbus ir išsamus pokalbis su žmogumi, kuris rūpinsis mažyliu, kol tėvų nebus namie. Verta išgirsti auklėjimo filosofiją, mintis apie drausminimo ar mažylio raminimo priemones, ir pan., pasitarti, ar vertybės sutampa.

Svarbus būtų ir raštiškas tėvų bei vaiką prižiūrinčio asmens susitarimas, aptariant įvairius su vaiko priežiūrą susijusius klausimus. Aišku, reiktų laiko skirti ir vaiko supažindinimui su būsima aukle, stebėjimui, kaip mažyliui ir auklei sekasi komunikuoti, rasti tarpusavio ryšį.

REKLAMA

Gali būti ir labai gera auklė, bet ji būtent tam vaikui gali tiesiog netikti, juk visi esame asmenybės ir mums reikia rasti tinkamą pagalbininką kažkuriuo gyvenimo etapu, o tai nėra lengva. Reiktų stebėti ir vaiko savijautą laiką leidžiant su jį prižiūrinčiu asmeniu.

Kiekviena šeima, tėveliai gerai pažįsta savo vaikų reakcijas, mato vaiko elgesio pokyčius, tam tikrus signalus. Atsiradus nerimui, kad gal vaikas patiria smurtą, nepriežiūrą, reiktų atkreipti į tai dėmesį, pasikalbėti su vaiką prižiūrinčiu žmogumi, pasikonsultuoti su specialistais.

Gal nevertą iškart kažko įtarinėti, nes mažylio elgesys gali kisti ir dėl to, kad jis paliekamas su jam svetimu žmogumi, vaikas gali jausti tiesiog liūdesį dėl jo išsiskyrimo su tėvais.

Mažylių tėvams ir auklėms vengti konfliktinių situacijų gali padėti ir šiuolaikinės techninės priemonės – galimybė fiksuoti ar perduoti namų vaizdą ir garsą nuotoliniu būdu.

Nereikia jokių kamerų, nes viskas būna aišku, kai savo vaikus augini ir turi artimą ryšį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų