• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smurtas artimoje aplinkoje Trakų gyventojui atsirūgo. Už tai, kad kartą kumščiu sudavė smūgį sugyventinei ir 3 kartus diržu jos 11-mečiui sūnui, Linas R. nuteistas 2 mėnesių įkalinimo bausme.

Smurtas artimoje aplinkoje Trakų gyventojui atsirūgo. Už tai, kad kartą kumščiu sudavė smūgį sugyventinei ir 3 kartus diržu jos 11-mečiui sūnui, Linas R. nuteistas 2 mėnesių įkalinimo bausme.

REKLAMA

Sukrečia tai, kad nukentėję asmenys dar bandė apginti smurtautoją. Vaiką atvedus pas gydytoją, motinos primokytas vaikas patvirtino, kad mėlynė ant jo šono atsirado nukritus nuo dviračio.

Apie tai teismui papasakojo vaiką apžiūrėjusi medikė. Moteris prisiminė, kad apžiūrint mažametį ant jo liemens buvo matoma apie 5 cm hematoma. Daugiau jokių sumušimų, sužalojimų ar randų ant vaiko kūno viršutinės dalies nesimatė.

Vyras prieš artimuosius smurtavo 2021 m. rugpjūčio 21-sios vakarą, apie 19.20 val., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Bylos duomenimis, jis diržu tris kartus sudavė 11-mečiui per nugarą, taip sukeldamas jam fizinį skausmą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo smurtautojo tą patį vakarą nukentėjo ir jo sugyventinė. Kilusio konflikto su sugyventine Ž. B. metu, Linas R. tyčia sudavė jai kumščiu į veidą. Ekspertai moters sužalojimus įvertino, kaip nežymų sveikatos sutrikdymą.

REKLAMA

Kaltės net neneigė

Kaltinamasis teisiamojo posėdžio metu visiškai pripažino savo kaltę, tikino, kad gailisi dėl to, ką padarė. Jis pasakojo, kad įvykio metu buvo labai stipriai apsvaigęs nuo alkoholio.

Linas R. pripažino, kad jo veiksmai galėjo sukelti nukentėjusiajam mažamečiui fizinį skausmą, jis taip pat galėjo padaryti nežymų sveikatos sutrikdymą ir sugyventinei.

Teigė, kad nežino, kiek kartų sudavė sugyventinei. Smurtautojas pabrėžė, kad sugyventinės ir vaiko atsiprašė, jie susitaikė.  Tai buvo pirmas kartas, kai jis smurtavo jų atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

Užstojo smurtautoją

Nukentėjusioji pasakojo, kad su sugyventiniu gyvena penkerius metus, augina tris vaikus (du iš jų yra bendri). Šiuo metu gyvena nuomojamame name.

Moteris tikino, kad santykiai su sugyventiniu yra geri, jie kartais susipyksta, tačiau vėliau visus konfliktus išsiaiškina taikiai. Tačiau tą vakarą sugyventinis grįžo į namus neblaivus, pradėjo konfliktuoti, buvo labai agresyvus.

Ji tą vakarą taip pat buvo neblaivi, dieną kartu su drauge ji išgėrė butelį degtinės. Sugyventinio smurtą moteris patyrė virtuvėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu ji pajuto fizinį skausmą, buvo išsigandusi, todėl paskambino Bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešė apie įvykį, greitosios medicinos pagalbos jai nereikėjo, nes konflikto metu sužalojimų nepatyrė. Moteris pridūrė, kad ji smurtautojui atleido.

Moteris patikslino, kad tą vakarą ji buvo su vaikais kieme. Į namus grįžo neblaivus jos sugyventinis, kuris liepė jos sūnui eiti į namus, vaikas nubėgo į kambarį. Ji, būdama lauke, išgirdo, kad namuose jos sugyventinis rėkauja, triukšmauja.

REKLAMA

Moteris nuėjo pažiūrėti, ką jis ten daro. Įėjusi į kambarį pamatė, kai sugyventinis diržu muša jos sūnų, ji pradėjo šaukti, sakydama: „ką tu darai?“. Sugyventinis jai liepė išeiti ir uždarė kambario duris.

Atidariusi duris ji pamatė, kaip jos sugyventinis stovinčiam sūnui sudavė diržu tris kartus per nugarą. Vaikas verkė. Tuomet ji pradėjo pyktis su sugyventiniu, o sūnus išbėgo į lauką.

Pats vaikas, apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, pasakojo, kad kaltinamasis jam liepė kažką padaryti (kažką nunešti), jis to nepadarė, todėl sudavė jam diržu.

REKLAMA

Vaikas teigė, kad jam truputį skaudėjo. Motina girdėjo, kad jis verkė, nes buvo atviros durys. Mažametis patikslino, kad nuo smūgių jam nugarą skaudėjo keletą minučių.

Poelgį apmąstys už grotų

Teismas nusprendė Liną R. pripažinti kaltu dėl smurto prieš sugyventinę ir prieš jos mažametį sūnų. Dėl smurto prieš moterį jam skirta 55 parų arešto bausmę.

O dėl smūgių diržu vaikui – 60 parų areštas. Subendrinus šias bausmes arešto trukmė išaugo iki 90 parų, bet dėl visiško kaltės pripažinimo ji iškart sutrumpinta trečdaliu – iki 60 parų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nuspręsta Linui R. skirti baudžiamojo poveikio priemonę – dalyvavimą smurtinį elgesį keičiančiose programose, ją įvykdant per 8 mėnesius nuo arešto bausmės atlikimo.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.

Tai matyt žmonai patinka kai ja muša. Ne patiktu jau senai paliktu ta pijoka. Vaika is jos atimti ir tegul mušasi ten tarpusavi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų