• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vargu ar alkanos saulės būtų geras prieglobstis. Saulės, kaip žvaigždės, kartais praryja savo planetas, ir astronomai išsiaiškino, kaip nustatyti jų likučius.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiąją žvaigždžių dalį sudaro vandenilis ir helis, tačiau kartais jų paviršiuje galima rasti ir kitų elementų. Mokslininkams nustatyti šiuos elementus padeda žvaigždžių spinduliuojamos šviesos analizavimas.

REKLAMA

Keivanas Stassunas iš Vanderbilto universiteto Nešvilyje, Tenesyje (JAV), kartu su kolegomis Čilės teleskopais pažvelgė į poros žvaigždžių, panašių į Saulę, spinduliuojamą šviesą (The Astrophysical Journal, doi.org/sv8). Abi žvaigždės prie savęs išlaiko ganėtinai dideles planetas, tokios masės kaip Neptūnas ar Jupiteris.

Komanda ištyrė 15 elementų, įskaitant sudarančius uolėtus pasaulius. Jie nustatė, kad abi žvaigždės turi daug daugiau Žemę primenančių komponentų nei mūsų Saulė, o tai rodo, kad skriedamos kartu su dujinėmis planetomis gigantėmis, uolėtąsias planetas jos suvalgė.

Atradus planetomis besimaitinančių žvaigždžių požymius, gali pagreitėti gyvenamų planetų paieška, kadangi nepriimtinos gyvybei planetos bus greitai atmestos. „Savo planetą prarijusi žvaigždė nėra tinkama paieškai“, – sako K. Stassunas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų