• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos dailės muziejus praneša, kad liepos 3 d., ketvirtadienį, 16 val. Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22) atidaroma kolekcininko Edmundo Armoškos dailės rinkinio paroda „Lietuvos dailės atodangos. XVI–XXI a.“ (veiks iki rugpjūčio 31 d.)

REKLAMA
REKLAMA

Per 40 metų Edmundas Armoška yra surinkęs vertingų dailės kūrinių kolekciją. Nors anksčiau jis domėjosi įvairių sričių meno vertybėmis, vėliau dėmesį sutelkė į lituanistiką, ypatingą reikšmę skirdamas tapybos kūrinių kolekcionavimui. Atsisakęs kolekcionuoti baldus, kitų rūšių taikomosios ar vaizduojamosios dailės kūrinius, jo rinkinys dabar itin vertingas ir aprėpia visas Lietuvos dailės raidos tapybos apraiškas. Dailėtyrininkės Nijolės Tumėnienės nuomone, tai didžiausias ir reikšmingiausias iš visų privačių tapybos rinkinių.

REKLAMA

Šioje parodoje eksponuojama per 200 paveikslų. Tai vos trečdalis visos E. Armoškos kolekcijos. Salėse – vertingiausia XIX a. – XX a. tapyba. Iš senosios – įdomus ir retas nežinomo XVI a. dailininko paveikslas – ikona „Švč. Dievo Motina su kūdikiu“. Specialistų spėjimu, paveikslas galėtų būti siejamas su XV – XVI a. Vakarų Europos daile. Parodoje yra dar keletas tokių pat retų paveikslų. Be to, čia matomi Vilniaus meno mokyklos dailininkų ir jų mokinių darbai. Toks Pranciškaus Smuglevičiaus paveikslas „Atpirkimo alegorija“. Taip pat kitų garsios Smuglevičių giminės dailininkų – P. Smuglevičiaus tėvo Luko bei Felikso Smuglevičiaus tapytos drobės.

REKLAMA
REKLAMA

Paroda papildo dailės istorijos žinias apie kelių Riomerių kartų dailininkus – garsius ir mažiau žinomus. Parodoje atstovauti ir itin vertingi, Lietuvoje retai kur matomi Varšuvos dailės mokyklos vadovo, pirmųjų lietuvių dailės parodų XX a. pr. dalyvio Kazimiero Stabrausko kūriniai. Nemažą kolekcijos dalį sudaro XIX a. pab. – XX a. pr. Vilniaus piešimo  mokyklos auklėtinių kūriniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikšminga parodos dalis – XX a. pirmos pusės Nepriklausomos Lietuvos dailininkų tapyba – Adomo Varno, Justino Vienožinskio, Adomo Galdiko, Petro Kalpoko, Viktoro Vizgirdos, Antano Samuolio ir daugelio kitų paveikslai. Jie liudija to laikotarpio tapybos raidą ir krypčių įvairovę. Iš XX a. vidurio ir antrosios pusės dailę atstovauja unikali Vytauto Kasiulio, Adolfo Valeškos, Jono Rimšos ir kt. tarpukario ir išeivijos meto darbų kolekcija. Parodoje surinkti išėjusiųjų - Antano Gudaičio, Antano Martinaičio, Vinco Kisarausko, Algimanto Švėgždos, Raimundo Sližio, ir dabar tebekuriančių dailininkų - Augustino Savicko, Lino Katino, Jono Daniliausko, Algimanto Kuro, Šarūno Saukos ir kt. paveikslai.

Finansinę paramą parodai skyrė Kultūros rėmimo fondas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų