• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek daugiau nei po mėnesio prekybos tinklų parduotuvių kai kuriuose skyriuose pirkėjai neberas įprastinių permatomų maišelių. Nemokami permatomi maišeliai dažniausiai naudojami vieną kartą, dėl jų susidaro nemažai neperdirbamų plastiko atliekų.

Kiek daugiau nei po mėnesio prekybos tinklų parduotuvių kai kuriuose skyriuose pirkėjai neberas įprastinių permatomų maišelių. Nemokami permatomi maišeliai dažniausiai naudojami vieną kartą, dėl jų susidaro nemažai neperdirbamų plastiko atliekų.

REKLAMA

Taigi, nuo liepos 1 d. jie bus privalomai apmokestinti. Prekybos tinklų atstovai papasakojo, kaip ruošiasi naujovei ir kiek pirkėjams atsieis įprastiniai maišeliai.

Jau aiškėja maišelių kaina

„Norfos mažmena“ atstovas spaudai Darius Ryliškis pasakojo, kad jo atstovaujamas prekybos tinklas dar tiksliai galutinai nenusprendė, kiek kainuos maišeliai. Tačiau svarstoma būsima maišelių kaina esą svyruoja nuo 1 iki 5 centų.

Pasak D. Ryliškio, pirkėjų atsiskaitymą už maišelius įprastose ar savitarnos kasose pardavėjai „kontroliuos taip, kaip kontroliuojamos visos prekės“.

REKLAMA
REKLAMA

„Iki Lietuva“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė informavo, kad jos atstovaujamas tinklas kol kas ieško sprendimų, kiek vienkartiniai plastikiniai maišeliai kainuos ir kaip jie bus nuskenuojami.

REKLAMA

„Jau turime keletą variantų, šiuo metu juos testuojame. Vienas variantas yra su barkodu, kitas – be. Konsultuojamės su savo grupės „Rewe Group“, kuriai priklausome, kolegomis austrais. Jie jau įgyvendino sprendimą apmokestinti plastikinius maišelius“, – komentavo V. Budrienė.

Pasak jos, verta paminėti, kad per metus vien „Iki“ parduotuvėse išdalinama net 122 mln. tokių maišelių: „Naudodami juos lietuviai tikrai išsiskiria visame ES kontekste.“

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, pasak tinklo atstovės, jame, kaip ir kituose tinkluose, jau kelerius metus galima įsigyti daugkartinių maišelių vaisiams ir daržovėms, kuriuos klientai naudoja susidėti ne tik vaisius ar daržoves, bet ir kitus smulkius produktus.

„Tikrai prireiks laiko, kada įpročiai dėl vienkartinių plastikinių maišelių pasikeis. Bet didžiųjų pirkinių maišelių pardavimas mažėja ir vis daugiau klientų ateina į parduotuvę su daugkartiniais pirkinių maišeliais. Tad tikėtina, kad šis įstatymas paskatins vartotojus keisti savo įpročius“, – įsitikinusi V. Budrienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos paminėtoje Austrijoje skirtingi prekybos tinklai vienkartinius maišelius parduoda už 3–5 centus.

Dar ieško pirkėjams patogiausio sprendimo

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė tikino, kad į plastiko mažinimą jos bendrovėje žiūrima atsakingai ir tai yra viena prioritetinių socialinės atsakomybės temų.

„Norėdami sumažinti lengvų plastikinių maišelių kiekį, jau nuo 2020 m. pavasario siūlome asortimente pirkėjams įsigyti daugkartinius maišelius vaisiams, daržovėms bei biriems produktams.

REKLAMA

Šie maišeliai rekomenduojami kaip alternatyva vienkartiniams plastikiniams maišeliams. Pastebime, kad pirkėjai šiuos pokyčius priėmė teigiamai ir noriai renkasi alternatyvas“, – komentavo L. Skersytė.

Pasak jos, dar 2020 m. pradžioje tinklas tapo pirmuoju iš didžiųjų prekybos tinklų Lietuvoje, atsisakiusiu vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių. Esą per metus tai leido sumažinti plastiko suvartojimą apie 90 tonų.

„Aktyviai dirbame, kad galėtume savo pirkėjams pasiūlyti kuo patogesnį sprendimą nuo liepos 1 dienos. Taip pat, pavyzdžiui, savo asortimente siūlome tik fasuotą šviežią mėsą ir žuvį, tad šiai produkcijai papildomi plonieji plastiko maišeliai nėra reikalingi“, – aiškino L. Skersytė.

REKLAMA

Pasak jos, mėsos ir žuvies produktų įpakavimui naudojamos kontroliuojamos atmosferos pakuotės, kuriose produktas ilgiau išlieka šviežias ir kokybiškas be papildomų priedų ir konservantų, išsaugoma šviežios mėsos ar žuvies struktūra, tad atitinkamai – ir skonis.

„Maxima LT“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė tikino, kad jos atstovaujamas tinklas deda visas pastangas, kad atitiktų tvarioms organizacijoms keliamus reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pastebime tendenciją, jog plastikinių maišelių naudojimas kasmet mažėja. Labai lengvų plastikinių maišelių šiemet sunaudota 7 proc. mažiau nei pernai. Smagu stebėti visuomenės ekologinio sąmoningumo augimą ir vykstančius elgesio pokyčius, prie kurių skatinimo prisidedame ir patys. 

Visų pirma, pirkėjams siūlome duonos gaminius susidėti į tam skirtus popierinius maišelius, popierių naudojame ir grilio gaminiams supakuoti. Taip pat yra siūloma galimybė įsigyti daugkartinio naudojimo maišelius vaisiams ir daržovėms“, – nurodė I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

REKLAMA

Anot jos, kasmet vis daugiau pirkėjų renkasi popierinius bei daugkartinius pirkinių maišelius įsigytoms prekėms susidėti. O neseniai atlikta apklausa esą rodo, kad net 70 proc. klientų pirkiniams parsinešti naudoja savo turimą rankinę, krepšį ar įsigytą daugkartinį maišelį.

„Po liepos 1 d. planuojamų pakeitimų pirkėjai, kurie dėl tam tikrų priežasčių nenorės naudotis popieriniu ar daugkartiniu maišeliu, už panaudotus vienkartinius plastmasinius maišelius atsiskaityti galės kasoje jiems patogiu būdu“, – sakė pašnekovė.

neberusiuosiu plastiko. Mesiu į bendrą konteinerį.
O Barbora daržoves atveš irgi su daugkartiniu maišeliu? Ar prieš parduotuvę užvažiuos paimti mano maišelių, pridraskytų pavasarį?
Ar parduotuvės sudarys galimybę pasverti nuosavą tarą? Man gal šaus į galvą plastikinių maišelių nenaudoti, daugkartinių plastikinių irgi galiu nemėgti, popierinių maišelių - šiukštu, nukirstas medis. Aš ateisiu su pintine. Pintinės svoris turi būti atimtas, juk logiška? Kaip galima bus pasverti pintinę, prieš pripildant ją svogūnais?
Valio! Gentviliukas vėl mus patvarkė! Visi prekes krausim į terbeles, eilėn prie kasų, sveriam, pomidorai byra, bulbos byra, o kaip pasversim riešutus? Tiek to, visi sveriam, eilė kilometrinė ir visi keikia. Atspėki ką. Back to USSR!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų