Gairės

prekybos tinklai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prekybos tinklai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prekybos tinklai“.

Svarbu perkantiems mėsą parduotuvėse: šitų dalykų apie ją nesužinosite

Prieš pirkdami maisto produktus gyventojai atkreipia dėmesį ne tik į jų kainą, bet ir į kokybę ar sudėtį. Todėl vilnietis, apsilankęs prekybos tinkle, pasigedo tikslesnės informacijos apie mėsos sudėtį ir maistinę vertę. Prekybos tinklai tikina, kad mėsos sudėties nurodyti nebūtina. O Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba aiškino, kaip atpažinti kokybišką mėsą. Į portalą tv3.lt kreipėsi vilnietis Jonas.
2023-11-26

Lietuviškos prekės pas mus brangesnės nei užsienyje: gamintojai atkerta – uždirbame daugiau, tad mokame brangiau

Pirkėjai dažnai teikia pirmenybę lietuviškiems produktams ne tik todėl, kad palaiko vietinius verslus. Žmonės tikisi lietuviškus gaminius įsigyti pigiau, juk atkrenta transportavimo kaštai, kurie priskaičiuojami atvežtinėms prekės. Tačiau panašu, kad užsienyje lietuviška produkcija pigesnė. Gamintojai ir prekybininkai teisinai, kad kainas nustato atsižvelgdami į rinką, lietuviai daugiau uždirba, todėl ir mokėti už prekes gali daugiau.

Dalis „Maxima“ parduotuvių grįžta prie rudens sezono darbo laiko

Nuo rugsėjo 1 dienos keičiasi dalies prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių darbo laikas, grįžtama prie rudens sezono darbo grafiko. Šis pokytis įsigalioja 36-se prekybos tinklo parduotuvėse. Prasidėjus vasaros sezonui dalies „Maxima“ parduotuvių darbo laikas buvo prailgintas atsižvelgiant į pirkėjų pasikeitusius įpročius ir padažnėjusius vėlyvesnius apsilankymus apsipirkti.
2023-08-28

Pirkėjai rado būdą, kaip nemokėti už maišelius parduotuvėse: įspėja, kas laukia gudraujančių

85
Beveik prieš du mėnesius maisto prekių parduotuvėse pirkėjus pasitiko naujovė – buvo apmokestinti vienkartiniai plastikiniai maišeliai. Net ir nedidelis mokestis patinka ne visiems. Todėl pirkėjai rado išeitį, vietoje mokamų plastikinių maišelių, naudoja nemokamus popierinius. Kai kurie prekybos tinklai teigė, kad teko apmokestinti ir popierinius maišelius. Portalo tv3.lt skaitytojas Ignas teigė, kad parduotuvėse vietoje plastikinių maišelių naudoja popierinius, skirtus kepiniams.
85 2023-08-24

Mokami maišeliai: pasakė, kas būna, jei nesumokate už paimtą paduotuvėje

256
Nuo 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, kad prekių ir produktų pardavimo vietose yra draudžiama neatlygintinai dalyti pirkėjams labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, rašoma pranešime žiniasklaidai. Kiek anksčiau skelbtame pranešime buvo teigiama, kad šio draudimo išimtis taikoma, kai į maišelius pakuojama šviežia mėsa, jos produktai, šviežios žuvys ir jų produktai.
256 2023-08-23

Pernai prekybos tinklai gavo 4,7 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo beveik 159 mln. eurų pelno

Penki didieji prekybos tinklai pernai bendrai gavo 4,7 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo 158,9 mln. eurų pelno, pirmadienį rašo portalas „Delfi“. Pardavimų pajamos, palyginus su ankstesniais metais, augo visuose tinkluose (7-22 proc.), keturi tinklai augino pelnus (4,5-32 proc.), tik  „Rimi Lietuva“ iš jų dirbo nuostolingai. Vis dėlto ekonomistas pažymi, kad realios apyvartos ir pelnai – visai kitokie ir rodo, kad kainų augimas jiems neatnešė naudos.
2023-08-07

Perversmas Prancūzijoje: atsisakė privalomų popierinių kasos kvitų

201
Reikalavimo automatiškai spausdinti kasos aparato kvitas po kiekvieno pirkimo parduotuvėje, Prancūzijoje turėjo nelikti jau šių metų pradžioje. Tačiau ši priemonė buvo kelis kartus atidėta. Galiausiai naujovė įsigaliojo nuo šių metų 2023 m. rugpjūčio 1 d., praneša vietos žiniasklaida. Skaičiuojama, kad  kasmet Prancūzijoje išspausdinama 30 mlrd. parduotuvių, restoranų, kasos aparatų kvitų, kurių didžioji dalis keliauja tiesiai į šiukšlių dėžę.
201 2023-08-07

Mokami maišeliai: kas būna, jei atsinešate nešvarų arba nesumokate už paimtą paduotuvėje

127
Nuo 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, kad prekių ir produktų pardavimo vietose yra draudžiama neatlygintinai dalyti pirkėjams labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, rašoma pranešime žiniasklaidai. Šio draudimo išimtis taikoma, kai į maišelius pakuojama šviežia mėsa, jos produktai, šviežios žuvys ir jų produktai.
127 2023-08-04

Parduotuvėse – naujovės: prie kasos rūkalus paslėps, o juos pirksite kitaip

71
Seimui palaiminus naujas įstatymo pataisas, Lietuvos parduotuvėse nebebus galima viešai eksponuoti tabako gaminių ir jų aksesuarų. Tiesa, bus leidžiama nurodyti rūkalų pavadinimus ir jų kainas. Naujiems pokyčiams jau ruošiasi ir didieji prekybininkai, kurie parduotuvių vietose pradėjo statyti specialius automatus.
71 2023-07-24

Prekybos tinklų atstovės: nesusipratimų dėl apmokestintų maišelių nekyla

Nuo liepos apmokestinus itin lengvus plastiko maišelius, pirmąjį šios tvarkos galiojimo savaitgalį didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose nesusipratimų dėl to nepasitaikė, sako prekybininkų atstovės. Konfliktinių situacijų dėl apmokestintų maišelių nebuvo, sako vieną iš didžiausių prekybos tinklų šalyje valdančios bendrovės „Maxima LT“  atstovė ryšiams su žiniasklaida Raminta Gecevičiūtė.
2023-07-04
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų