REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
17
Parduotuvėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Nuo trečiadienio karantinas įsigaliojo dar aštuoniose savivaldybėse. Prekybininkai atskleidžia, kad nepastebi pirkimų suaktyvėjimo ar klientų antplūdžio, tačiau tam tikrų maisto produktų pardavimai išaugo. 

17

Nuo trečiadienio karantinas įsigaliojo dar aštuoniose savivaldybėse. Prekybininkai atskleidžia, kad nepastebi pirkimų suaktyvėjimo ar klientų antplūdžio, tačiau tam tikrų maisto produktų pardavimai išaugo. 

REKLAMA

Išaugę produktų pardavimai, pasak prekybininkų, nebūtinai yra būsimo karantino pasekmė. 

Panikos nepastebi 

Prekybininkai teigė, kad nepastebi padidėjusio pirkėjų srauto, kuris galėtų būti siejamas su naujais apribojimais. 

„Kol kas nesame pastebėję jokių pakitusių pardavimų tendencijų, kurios galėtų būti siejamos su įvestais apribojimais“, – tv3.lt komentavo „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

To priežastis – pirkėjai įsitikino, kad produktų stygius parduotuvėse negresia. 

„Žmonės po pirmosios COVID-19 pandemijos bangos įsitikino, kad šalyje nėra maisto produktų stygiaus ir nėra reikalo kaupti maisto atsargų. Jei pavasarį, prieš paskelbiant karantiną, daugiausia buvo perkama ilgesnio galiojimo produktų, dabar tokios tendencijos nepastebime. 

REKLAMA
REKLAMA

Stebėjome pirkėjų elgseną Raseiniuose, kai buvo paskelbtas lokalus karantinas, taip pat ir praėjusią savaitę Vyriausybei paskelbiant apie karantiną dar dvylikoje Lietuvos savivaldybių nebuvo pirkėjų antplūdžio“, – teigė „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. 

REKLAMA

Pirkėjų srautai mažėja

Prekybininkai pastebi, kad žmonės saugodamiesi koronaviruso parduotuvėse lankosi rečiau. 

„Matyti, kad savivaldybėse, kur yra įvestas lokalus karantinas, yra sumažėjęs pirkėjų srautas. Tai rodo, kad žmonės vengia vaikščioti, būriuotis ir laikosi karantino taisyklių“, – tv3.lt sakė E. Dapkienė.  

Srautai mažėja ir kitose savivaldybėse, kur karantinas tik įsigalios.

„Didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kur nuo rytojaus įsigalios karantinas, išlieka po pavasario karantino susiformavusi tendencija, kad parduotuvėse lankomasi rečiau, bet perkama daugiau. Pastarosiomis savaitėmis pirkėjų srautas ir apsilankymo dažnis toliau mažėjo, o pirkinių krepšelio dydis auga. Lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, pirkinių krepšelis yra išaugęs beveik penktadaliu“, – teigė E. Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Išaugo šviežių produktų paklausa

Prekybininkai atskleidžia, kad pirkėjų krepšeliuose atsiranda daugiau šviežių, o ne ilgo galiojimo produktų. 

„Žmonės perkasi taip, kaip ir ankščiau, tiesa, šiek tiek padidėjo šviežių produktų pirkimas, pavyzdžiui, mėsa, daržovės, prieskoniai“, – tv3.lt teigė „Iki“ atstovė spaudai Vaida Budrienė. 

Tačiau tokių prekių paklausos augimas nebūtinai yra karantino pasekmė.

„Tai sietume su trimis dalykais. Žmonės ruošiasi daugiau dirbti iš namų tai jie perka, na, didesnį krepšelį to šviežio maisto pasigaminti tiek pietums, tiek vakarienei. Antras dalykas, tuoj turėsime lapkričio šventes. Tai galbūt padidėjimas yra dėl to. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečias dalykas – moksleivių atostogos. Kaip žinia daugelyje savivaldybių jos yra pratęstos ir vieną savaitę bus nuotolinis mokymas. Tai galbūt šitas pirkimas labiau susijęs su tuo, kad vaikai bus namuose, turi būti pašildyto naminio maisto ir t.t.“, – sakė V. Budrienė.

Savivaldybės, kurios jau gyvena karantine 

Pirkėjų suaktyvėjimas nepastebimas ir savivaldybėse, kurios jau šiuo metu gyvena karantino sąlygomis. 

„Stebėjome pirkėjų elgseną Raseiniuose, kai buvo paskelbtas lokalus karantinas, taip pat ir praėjusią savaitę Vyriausybei paskelbiant apie karantiną dar dvylikoje Lietuvos savivaldybių nebuvo pirkėjų antplūdžio“, – tv3.lt teigė E. Dapkienė.

REKLAMA

Prekybininkai mano, kad žmonės susigyveno su pandemija. 

„Raseiniuose jau gyvename ilgiau nei dvi savaites karantine, tai žmonių įpročiai tikrai nepasikeitė. Tiesiog apsiraminę, susitaikę su pandemiją, saugosi labiau ir nepanikuoja.

Tokio pirkimo, taip, kaip buvo prieš pirmąjį karantiną, tikrai nėra ir manau, kad pirkėjai jau tikrai žino, kad mes užtikrinsime prekių tiekimą, jis bus toks, koks ir turi būti, lentynos bus pilnos. Dėl to tikrai nesiskubina pirkti ir kaupti atsargų“, – teigė V. Budrienė.

Nuo spalio 28 d.  karantiną nuspręsta įvesti dar 8 savivaldybėse – Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės, Telšių, Trakų, Širvintų rajonų ir Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse. Apie tai nuspręsta neeiliniame Vyriausybės posėdyje.

Karantino sąlygomis jau gyvenama Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono teritorijose. Jis pratęstas Raseinių rajone.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų