REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Pentagono IT saugumo sistema (nuotr. SCANPIX)

JAV Gynybos Departamento padaliniai susiduria su vis stipresniais programišių išpuoliais, pareiškė Gynybos ministerijos informacinių gynybos sistemų vadas Alanas R. Lynnas.

9

JAV Gynybos Departamento padaliniai susiduria su vis stipresniais programišių išpuoliais, pareiškė Gynybos ministerijos informacinių gynybos sistemų vadas Alanas R. Lynnas.

REKLAMA

Pasak Gynybos ministerijos atstovo, atsakingo už viso Pentagono tinklo apsaugą, tokių išpuolių kiekis auga reguliariai ir geometrine progresija. Dar prieš kelis metus išpuolių metų informacijos srautas siekdavo vieną ar du gigabaitus. Šių metu kariuomenės tarnybai tenka atlaikyti išpuolius, kurių mastai siekia ir 600 gigabaitų. Maža to, programišiai vis išranda ir „įvairių naujų išpuolių būdų, apie kuriuos anksčiau mes negalėjome ir pagalvoti“, pažymėjo generolas.

„Dabar tai, ką galima pavadinti „mirties terabaitu“, – jis juda į mūsų pusę. Mes tam pasirengę, nes žinome, kad jis pasirodys. Tai tik laiko klausimas, kada mums su juo teks susidurti“, – aiškino JAV kariuomenės IT saugumo vadas.

REKLAMA
REKLAMA

​Aukštas pareigas Pentagone užimantis karininkas tuo pačiu pažymėjo, kad kartu su kibernetiniais išpuoliais, auga ir jo tarnybos saugomos kariuomenės įrenginių skaičius. Dabar, anot jo, tinklui priklauso 3,2 mln. vartotojų. Visus juos reikia apsaugoti, visiems jiems reikia techninės pagalbos. „Kiekvieną sekundę, kiekvieną minutę kažkas vyksta, taigi tu negali nuo to nutolti“, – aiškino jis situaciją.

REKLAMA

A. R. Lynnas pridūrė, kad kol kas jo vadovaujama tarnyba susitvarko su augančia grėsme. „Mes atliekame puikų darbą, tačiau išpuolių, su kuriais mes susidūrėme, lygis, mus pribloškė. Ir aš vis dar stebiuosi, kokie sudėtingi jie buvo mums“, – prisipažino jis.

Vašingtonas dažnai kaltino programišius iš Rusijos, Kinijos, Irano ir KLDR išpuoliais prieš JAV. Gruodį Baltieji Rūmai paskelbė, kad virusas „WannaCry“, kuris paveikė milijonus kompiuterių visame pasaulyje (daugiausiai, tiesa, Rusijoje), buvo sukurtas Šiaurės Korėjoje. JAV prezidento administracijoje pareiškė, kad viruso sąsajas su Šiaurės Korėjos programišiais patvirtino tiek spec. tarnybos, tiek ir didžiausios IT saugos bendrovės. Rusija taip pat buvo kaltina tuo, kad šios šalies programišiai kišosi į JAV prezidento rinkimų eigą ir bandė įsilaužti į atominių elektrinių sistemas.

Lapkričio pabaigoje Kanadoje buvo sulaikytas ir JAV perduotas kazachstanietis Karimas Baratovas. Jis prisipažino, kad dirbo Rusijos saugumui ir vykdė užsakomuosius įsilaužimus į JAV pareigūnų ar politikų asmenines paskyras ir el. paštus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų