REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus policijos šefas ragina miestiečius penktadienio vakarą išlikti budriems ir akylai stebėti savo arklides – „Baltic Balkan“ taboras jau darda miesto gatvėmis ir atsikrausto į „Havana Social Club“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai tie patys smagūs vyrukai, kurie prieš mėnesį vykusiame „Be2Gether 2009“ festivalyje privertė trypti pasiutpolkę visus, buvusius kilometro spinduliu nuo jų pulto, ir tik dingusi elektra bešokinėjančioje palapinėje išgelbėjo „Gogol Bodello“ (žymi „gypsy-punk“ grupė) nuo rimtos konkurencijos.

REKLAMA

Šį penktadienį, 22 val., Balkanų muzikos vežimas atrieda pilnas „gipsy“ ir „klezmer“ naujienų. Balkanų melodijų mėgėjai pagros savo draugo iš Paryžiaus DJ Click (http://www.myspace.com/djclicknofridge) pačius šviežiausius kūrinius ir „prie čėrkos“ papasakos kaip sekasi remiksuoti berlyniečio Dr. Bajan (http://www.myspace.com/drbayan) dainą.

Kaip ir visada, šokio siautuly kartu suksis grupės simboliu tapęs, gintaru inkrustuotas, šuniuko Picka portretas. „Baltic Balcan“ perspėja, kad vakarėlio aprangos kodas – čigonai. Tad vakarėlio svečiai turėtų pagalvoti apie juodas garbanas, ūsus, raudonas spalvas, skaras, rožes, auksą, šautuvus bei eržilus. Nesilaikantys šio kodo bus be gailesčio apiplėšti prie klubo įėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Baltic Balkan“, sudarydami repertuarą jie didelį dėmesį skiria „klezmer“ muzikai, į Lietuvą atkeliavusiai iš Ukrainos ir Gudijos miestelių. Žydų muzikantai, kurdami linksmas dainas vestuvėms ir kitoms šventėms, absorbavo moldavų, ukrainiečių, Krymo totorių ir ypač visur klaidžiojusių romų folkloro melodijas.

„Klezmer“ repertuare pasirodydavo iš Bulgarijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos, Rusijos, Lenkijos, Turkijos, Vengrijos, Galicijos ar net Argentinos (tango) atkeliavusių motyvų. Pagal pasipriešinimą sustabarėjusioms to meto muzikos ir ritmikos formoms „klezmer“ gali būti laikomas savotišku „XIX a. pankroku“.

„Klezmer“ muzika palyginti konservatyviame Vilniuje pasirodė daugiau kaip prieš šimtą metų. Šio regiono „klezmer“ kapeloms būdingas pirmojo smuiko dominavimas, kuriam pritardavo kontrabosas ir violončelė, rečiau antrasis smuikas ar altas. Solo partijas kartais atlikdavo klarnetas ar fleita - tokius įrašus savo miksuose naudoja ir „Baltic Balkan“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų