REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pamenu pirmąjį kartą, kai įkėliau koją į salę. Aš treniravausi apie metus savo rūsyje. Kilnojau svorius, kuriuos man buvo padovanoję tėvai, per vienerias Kalėdas. Skaičiau daug žurnalų ir treniravausi, darydamas įvairiausius pratimus, kuriuos buvo galima atlikti su hanteliais, štanga ir suoliuku.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus aš į tai įsitraukiau ir tai tapo mano aistra. Aš mėgau tą jausmą, kilnojant svorius kiekvieną naktį. Galiausiai aš paprašiau tėvo, kad leistų man eiti į tikrą sporto salę – sutiko. Buvau laimingas, nes galėjau atlikti viską ką buvau matęs žurnaluose ir nebuvau suvaržytas ties turima įranga namie.

REKLAMA

Pirmą dieną, kai atvykau, mane užvaldė visi tie svoriai ir treniruokliai, kuriuos mačiau. Žvalgydamasis aš supratau, kad padariau daug klaidų, kurios kitus žmones galėtų atkalbėti eiti į salę. Štai penkių klaidų sąrašas, kurias dariau.

Ego (savęs pačio) kėlimas

Tai bene didžiausia klaida, kurią gali daryti sportininkas. Tai per didelio svorio kėlimas, norint padaryti įspūdi draugams, merginai ar labiau patyrusiems sportininkams.

REKLAMA
REKLAMA

Iš asmenines patirties aš galiu jums pasakyti, jog niekas manęs taip neprajuokina, kaip jaunas vaikinukas keliantis per didelį svorį netaisyklingai, kad tik padarytų įspūdį kitiems.

Dauguma pradedančiųjų pervertina savo jėgas, kiek jie gali iškelti. Galiausiai patyręs sportininkas juokiasi ir lieka tikrai nesužavėtas tuo ką pamatė. Taisyklingas svorio kėlimas yra naudingesnis ir sudėtingesnis, negu svorio mėtymas ir savęs pačio apgaudinėjimas, lyg kokio maniako.

Manymas, kad daugiau yra geriau

Pasakymas “Daugiau nėra geriau" taip pat galioja ir kultūrizme. Daugiau svorio, daugiau serijų, daugiau pakartojimų. Aš esu tas kuriam svarbiau kokybė, o ne kiekybė. Taip, aš taip pat mėgstu daug treniruotis, bet visada yra riba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi pradedantieji turėtų naudoti viso kūno treniruotes ir skirti daugiausia 5 serijas didžiausioms raumenų grupėms. Pakartojimų skaičius turėtų būti 8-12. Poilsio laikas neturėtų viršyti 90 sekundžių. Labai gerai daryti 60 sekundžių poilsio pertraukėles tarp serijų, bet iki to reiks padirbėti.

Galiausiai svoris ne visada turi didėti kiekvieną treniruotę. Jūs turite sugebėti taisyklingai ir nesunkiai atlikti visas serijas su tam tikru svoriu, bent pora savaičių, kad galėtumėte padidinti svorį. Niekada nedėkite svorio vien tam, kad pabandytumėte atlikti daugiau. Kokybė yra svarbiausia.

REKLAMA

Netaisyklinga laikysena keliant

Kaip asmeninis treneris aš stebėdavau daug sportuojančiųjų, kai kurie dirbdavo su dideliu ryžtu. Bet pasitaiko, kad atliekant pratimus jie, neišlaiko taisyklingos formos. Netinkamai keliamas svoris jus prives tik prie traumos ir nieko daugiau.

Vienas pavyzdys, tai žiūrėti į žmones kurie atlieka neplinus prisitraukimus. Vietoj to, kad pilnai ištiestų rankas nusileisdami, jie tiesiog pasiekę ribą, kai rankos yra 90 laipsnių kampu per alkūnes, vel traukiasi į viršų. Toks darymas lygu nieko nedarymui.

REKLAMA

Labai pavojinga yra atlikti tokius pratimus, kaip pritūpimai ar įtūpstai, naudojant netinkamą laikyseną, nes yra labai tikėtina, kad gausite kelio traumą. Žiūrekite paveikslėlius, skaitykite ir stebėkite video, kaip atlikti pratimus išlaikant puikią laikyseną.

Jei vistiek kyla neaiškumų dėl pratimo atlikimo, pasiklauskite salėje esančio trenerio. Kadangi anksčiau minėjau kokybę, tai naudokite kokybišką formą ir gaukite kokybiškus rezultatus.

Nesubalansuotos svorių kilnojimas

Kai į salę ateina jaunas vaikinas, jis iš karto patraukia link svorių ir tikisi pasiekti norimų rezultatų. Aš čia, kad jums pasakyčiau, jog nesuderinę svorių treniruočių, negausite pakankamai gerų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikinai jūs negalite tapti liesi arba užsiauginti daug raumenų vien kilnojant svorius. Jūs taip pat turite daryti kardio ir deginti kūne esančius riebalus.

Kai kurie sako „Aš tik noriu tapti didelis“. Suprantama, bet jūs turite žinoti, jog svarbiausi jūsų raumenys yra širdis ir plaučiai. Jei jūsų širdies ir kraujagyslių sistema nėra geros būklės, jūs turėsite ilgiau ilsėtis tarp serijų, kol vėl atgausite gerą kvėpavimą. Per savaitę aš daryčiau 3 treniruotes su svoriais ir 3-4 kardio treniruotes po 30 min.

Nesirūpinimas mityba

Duodamas patarimą naujokui aš visada priduriu, jog mityba yra labai svarbi šiame sporte. Mityba yra 90 proc. šio galvosūkio. Jūs galite treniruoti savo užpakalį, turėdami idealią treniruočių programą, atlikdami pratimus taisyklingai ir palaikant intensyvumą, bet kol jūs neturėsite geros mitybos, jūs nenukeliausite niekur.

Treniruotės ir mityba, šie dalykai būtinai turi būti suderinti. Tik vienas iš šių dviejų dalykų negali vesti jūsų į sėkmę. Nedarykite tokios klaidos, kai salėje sunkiai treniruojatės, bet nesugebate valgyti sveiko maisto vien del to kad nenorite, nes taip jūs tik švaistysite savo laiką. Skirkite laiko tam, kad galėtumėte tikrai gerai pavalgyti, tik taip pasieksite norimų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų