REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pekinas antradienį pradėjo masinį beveik visų savo 21 mln. miesto gyventojų testavimą, augant nerimui, kad Kinijos sostinė gali sulaukti griežto karantino kaip Šanchajuje.

Pekinas antradienį pradėjo masinį beveik visų savo 21 mln. miesto gyventojų testavimą, augant nerimui, kad Kinijos sostinė gali sulaukti griežto karantino kaip Šanchajuje.

REKLAMA

Kinija bando sustabdyti COVID-19 bangą didžiausiame šalies mieste Šanchajuje. Šiame daugiau nei dvi savaites uždarytame verslo centre per praėjusią parą registruotos 52 užsikrėtusių asmenų mirtys.

Pekino pareigūnai nurodė 12 centrinių rajonų gyventojams atlikti po tris PGR testus po to, kai pastarosiomis dienomis mieste buvo registruota dešimtys užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Daugiausia gyventojų turinčiame centriniame Čaojango rajone testavimas prasidėjo nuo pirmadienio. Žmonės laukė ilgose eilėse, kad apsauginiais kostiumais vilkintys sveikatos apsaugos darbuotojai paimtų jų tepinėlius.

Antradienį testavimą pradėjo dar 11 miesto rajonų.

Nurodymas pradėti testavimą Čaojango rajone nuo sekmadienio vakaro kėlė gyventojų paniką. Pekino centre esančiuose prekybos centruose susidarė eilės. Pirkėjai į parduotuvių krepšius krovė maisto atsargas, o salių darbuotojai nespėjo pildyti greitai tuštėjančių lentynų. Valstybinės žiniasklaidos priemonės ramino, kad Pekinas turi pakankamai maisto atsargų, nepaisant pirkimo vajaus. 

REKLAMA
REKLAMA

Pekino gyventojai naujienų agentūrai AFP sakė, kad bijo, jog karantinas nebūtų paskelbtas taip greitai kaip Šanchajuje, kur gyventojams dabar sunku gauti maisto ir sulaukti medicininės pagalbos dėl kitų ligų.

REKLAMA

Miesto sveikatos apsaugos pareigūnas Xu Hejianas pirmadienį sakė, kad viruso plitimas Pekine tebėra „kontrolės ribose“.

Ekonominis spaudimas

Sostinė antradienį pranešė per parą registravusi 33 naujus užsikrėtimo atvejus. Tuo metu Šanchajuje per dieną jų registruojama maždaug 16 tūkstančių. 

Vis tik Pekino pareigūnai nori išvengti tokio naujų atvejų protrūkio.

Jie paragino įmones leisti darbuotojams dirbti iš namų, uždarė keletą gyvenamųjų rajonų ir sustabdė turistinių grupių ekskursijų organizavimą prieš ilgąjį gegužės 1-osios šventės savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai pirmadienį paragino Pekino gyventojus šventinėmis dienomis neišvykti iš miesto, jei nėra didelės būtinybės.

Pekino priemonės yra švelnios, lyginant su taikomomis kitur, pažymėjo „Pinpoint Asset Management“ vyriausiasis ekonomistas Zhiwei Zhangas.

„Esu nustebęs, kad vyriausybė nesiėmė suvaržymo priemonių Pekine taip greitai ir griežtai kaip kituose miestuose, kur pastarosiomis savaitėmis kilo panašūs protrūkiai“, – rašė jis.

Laikydamasi nulinės tolerancijos COVID-19 politikos Kinija rajonuose, kur aptinkama naujų užsikrėtimų, įveda griežtą karantiną ir kitus suvaržymus, vykdo masinį gyventojų testavimą.

Tačiau valdžios institucijos vis dažniau pastebi neigiamą šių protokolų poveikį ekonomikai ir verslo moralei, ypač kai COVID-19 protrūkiai kyla svarbiausiuose šalies miestuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulyje auga nerimas, kad tokie koronaviruso protrūkiai Kinijoje ir jos vyriausybės kovos su COVID-19 politika gali paveikti pasaulio ekonomiką, ypač tiekimo grandines.

Vidinės Mongolijos regione esantis Baotou miestas – pagrindinis retų naudingųjų iškasenų eksportuotojas – pirmadienį pranešė, kad dėl nustatytų dviejų viruso atvejų visiems miesto gyventojams nurodyta likti namuose. Išeiti iš namų, kad įsigytų būtiniausių prekių, gali tik po vieną tuose pačiuose namuose gyvenantį žmogų per dieną.

Vienoje plačiai išplitusioje nuotraukoje matyti užtverti tušti anksčiau šurmuliavusios miesto gatvės šaligatviai, kur anksčiau lauke pietaudavo restoranų svečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų