REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėja trečiadienį į Japonijos jūrą paleido dvi balistines raketas, pranešė Pietų Korėjos kariuomenė. Šiaurės Korėja dvi dienas prieš tai teigė išbandžiusi naują raketą per pirmąjį per šešis mėnesius atliktą ginklų bandymą.

Šiaurės Korėja trečiadienį į Japonijos jūrą paleido dvi balistines raketas, pranešė Pietų Korėjos kariuomenė. Šiaurės Korėja dvi dienas prieš tai teigė išbandžiusi naują raketą per pirmąjį per šešis mėnesius atliktą ginklų bandymą.

REKLAMA

Jungtiniai Pietų Korėjos štabo viršininkai (JCS) sakė, kad raketos skrido iš centrinės vidaus teritorijos link vandenų prie Korėjos pusiasalio rytinės pakrantės, ir kad su JAV pareigūnais atliekama tolesnė analizė.

„Mūsų kariuomenė palaiko visišką pasirengimą glaudžiai bendradarbiaudama su JAV“, – sakė JCS, rašo theguardian.com.

Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide Suga raketų paleidimą pavadino „įžeidžiančiu“ ir griežtai pasmerkė šiuos veiksmus kaip grėsmę taikai ir regiono saugumui.

Raketos paleistos Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi atvykus į Seule, kuriame jis susitiko su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu ir kitais aukštais pareigūnais, kad aptartų įstrigusią branduolinę diplomatiją su Šiaurės Korėja.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį Šiaurės Korėja pranešė savaitgalį išbandžiusi naujai sukurtas „tolimojo nuotolio sparnuotąsias raketas“. Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida raketas apibūdino kaip „labai svarbų strateginį ginklą“, o tai reiškia, kad jos buvo sukurtos siekiant apginkluoti jas branduoliniu užtaisu.

REKLAMA

Pirmadienį laikraštyje „Rodong Sinmun“ paskelbtose nuotraukose matyti raketa, paleidžiama iš penkių vamzdžių leidimo įrenginio, ir horizontaliai skriejanti raketa.

Toks ginklas reikštų nemažą Šiaurės Korėjos ginklų technologijų pažangą, sako analitikai. Kalbama apie geresnes galimybes išvengti gynybos sistemų ir perkelti užtaisą per Pietų Korėją ar Japoniją, kurios abi yra JAV sąjungininkės.

Savaitgalį paleistos raketos nuskrido 1500 km dviejų valandų skrydžio takais virš Šiaurės Korėjos ir jos teritorinių vandenų, kad pasiektų savo taikinius, teigė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis ekspertų teigia, kad Šiaurės Korėjos bandymas parodė, jog ji bando sustiprinti savo ginklų arsenalą, patekus į aklavietę dėl branduolinės diplomatijos tarp Pchenjano ir Vašingtono.

Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos derybos strigo 2019 m., kai amerikiečiai atmetė Šiaurės Korėjos reikalavimą sumažinti esmines sankcijas mainais už senstančio branduolinio objekto išardymą.

Kim Jong Uno vyriausybė atmetė Bideno administracijos dialogo pasiūlymą, reikalaudama, kad Vašingtonas pirmiausia atsisakytų „priešiškos“ politikos.

Šiaurės Korėjos raketų testavimų veiklos atnaujinimas yra bandymas daryti spaudimą Bideno administracijai dėl diplomatinio įšaldymo po to, kai Kim nesugebėjo pasinaudoti savo arsenalu ekonominei naudai prezidentaujant Donaldui Trumpui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų