Šiaurės Korėja vėl leidžia raketas, Japonija įspėja: „Tai kelia grėsmę mūsų šalies ir regiono taikai“

Šiaurės Korėja plečia karinį arsenalą ir vėl į orą leidžia raketas. Šiandien režimas paleido dvi balistines raketas, o prieš tai paskelbė sėkmingai išbandęs ir naujausią savo ginklą – ilgojo nuotolio sparnuotąsias raketas, galinčias nuskrieti 1,5 tūkst. km.

Šiaurės Korėjos režimas dvi balistines raketas paleido iš centrinės šalies dalies. Abi raketos nuskriejo į jūrą Korėjos pusiasalio rytuose. Netrukus Japonijos pakrančių apsauga jau paskelbė apie veikiausiai balistinę raketą, nukritusią Japonijos jūroje, netoli šalies išskirtinės ekonominės zonos. Tokijas po naujausio Šiaurės Korėjos raketų bandymo šaukia ekstremalių situacijų komisijos posėdį.

„Tai kelia grėsmę mūsų šalies ir regiono taikai ir saugumui. Tai nepriimtina“, – sako Japonijos premjeras Yoshihide Suga.

Kim Jong Uno režimas balistines raketas į Japonijos jūrą paleido praėjus kelioms dienoms po to, kai išbandė ir naujausią ginklą savo arsenale – ilgojo nuotolio sparnuotąsias raketas, potencialiai galinčias nešti branduolinį užtaisą. Apie sėkmingą jų išbandymą režimas paskelbė pirmadienį: „Šių ginklų sistemų kūrimas yra strategiškai svarbus šalies gynybai ir saugumui. Tai atgrasys priešiškas jėgas.“

Į Pietų Korėją skubių derybų dėl Šiaurės Korėjos grėsmės atvyko pastarosios diplomatinės sąjungininkės Kinijos delegacija.

„Darysime viską, kad Korėjos pusiasalyje neliktų branduolinių ginklų ir įsivyrautų taika. Tikimės Kinijos paramos“, – teigia Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-In.

Šiaurės Korėja raketų bandymus atnaujino po pusės metų pertraukos. Sparnuotųjų raketų bandymus dabar analizuoja Pietų Korėjos ir JAV žvalgyba. Analitikai neslepia – sparnuotosios raketos rodo didelę Šiaurės Korėjos režimo technologijų pažangą. Tokios raketos geriau išvengia gynybos sistemų ir galėtų pasiekti Pietų Korėją ir Japoniją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų