REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neeilinė ligotos moters gelbėjimo operacija Panevėžyje. Dėl mamos sveikatos susirūpinusi dukra, būdama Anglijoje, po neįtikėtino tarnybų susiklausymo ir bendradarbiavimo su Jungtinės Karalystės 112-ka bendruoju pagalbos centru išgelbėjo gimdytojos gyvybę.

Neeilinė ligotos moters gelbėjimo operacija Panevėžyje. Dėl mamos sveikatos susirūpinusi dukra, būdama Anglijoje, po neįtikėtino tarnybų susiklausymo ir bendradarbiavimo su Jungtinės Karalystės 112-ka bendruoju pagalbos centru išgelbėjo gimdytojos gyvybę.

REKLAMA

Kaimynus apstulbino tarnybų operatyvumas.

„Greitoji buvo kelis kartus ir ugniagesių mašina, ir policija.“

Gelbėtojus ant kojų sukėlė Anglijoje gyvenanti vienos kaimynės dukra, kai ši verkdama pasiskundė nebegalinti susisiekti su Lietuvoje, Panevėžio mieste gyvenančia savo pensininke mama. 

„Dukra Anglijoje pasakė, kad neatsiliepia ji, visiškai prapuolė ir, matyt, kažkas blogai su ja, tai kai puolė ne vien Panevėžys, bet ir Jungtinės Karalystės žmonės. Tai rado užsirakinus, karščiuojanti“, – sako kaimynė Salomėja.

Dėl mamos gyvybės išsigandusi lietuvė emigrantė į lietuvišką Bendrąjį pagalbos centrą paskambinti negalėjo, tad paskambino į Jungtinės Karalystės 112 ir paprašė gelbėti mamą, esančią Panevėžyje. Lietuvos tarnybas šis prašymas pasiekė jau per vietos pakrančių apsaugą perdavus moters skambutį tiesiai į Klaipėdos jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą. Toks tarptautinis tarnybų bendradarbiavimas ir operatyvumas panevėžiečius kone pribloškė iš nuostabos.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai suveikė gerai, kur jau čia, kur jau čia, kaip kokios karalienės ieškojo“, – pasakoja kaimynė

„Mes jau gavom skambutį tiesiogiai iš dukters. Per kažkokią programėlę, kaip ji pati išsireiškė, ji prisistatė, kad skambina iš Anglijos ir ji tikrai buvo labai sunerimus, ir verkė mums į ragelį dėl to, kad ji kelias tas dienas su mama bendravo ir žinojo, kad mamai su sveikata nėra gerai“, – teigia Panevėžio greitosios direktorė Rūta Ramoškienė.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad dukters skambutis iš Anglijos išgelbėjo 63-ejų moters gyvybę, mat medikai namuose rado išsekusią panevėžietę, kurią skubiai išvežė į ligoninę.   

„Atidarius duris, rado brigada moterį, kuri tris dienas nevalgius, karščiuoja, dūsta. Ir tada ji buvo pristatyta į priėmimo skyrių. Ji nebuvo pasiskiepijus, bet įtariame išsekimą ir abipusę pneumoniją“, – sako R. Ramoškienė.

Greitosios specialistai sako, kad šiame technologijų amžiuje stebėtis net kelių tarnybų gelbėtojų pastangomis nereikėtų. Dispečerinės ir pagalbos centrai aprūpinti modernia įranga ir kompiuterizuoti, o tarnybos darniai susitvarko net ir su tarptautiniais skambučiais.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokių skambučių būna daug ir mes visada važiuojam, visada sujungia Bendrosios pagalbos centras su mumis. Kartais netgi nesusišnekam su žmonėmis, bet gaunam adresą ir vykstam tikrinti situacijos“, – dalijasi greitosios dispečerė Vanda Čeponienė.

Panevėžio greitosios medikams kartais tenka ne tik skubią pagalbą žmonėms teikti, bet, ištikus bėdai, nelikti abejingiems. Štai kad ir dar vienas rūpestingumo pavyzdys gelbėjant infarkto ištikto panevėžiečio senjoro gyvybę – gatvėje greitosios medikams neseniai teko asmeniškai pasirūpinti neįgalia vyro žmona. Susirūpinę viena namuose palikta senole, šie pagalbos skubiai kreipėsi į socialinius darbuotojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų