REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais susidūrimas su policijos pareigūnais, rodos, dėl smulkaus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo gali baigtis areštinėje, nepaisant to, kad vairuotojas pareigūnams nesipriešino.

Kartais susidūrimas su policijos pareigūnais, rodos, dėl smulkaus Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo gali baigtis areštinėje, nepaisant to, kad vairuotojas pareigūnams nesipriešino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į portalo tv3.lt redakciją kreipėsi vilnietis Lukas, kuris papasakojo, kuo jam baigėsi susidūrimas su policijos pareigūnais. Anot Luko, praėjusio sekmadienio vakarą jis automobiliu važiavo su kolege ir Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje, buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

REKLAMA

Kaip pasakojo pašnekovas, prie automobilio priėjęs policijos pareigūnas paprašė pateikti dokumentus, tačiau neprisistatė. Pareigūnas taip pat neįvardijo, kokį konkrečiai pažeidimą padarė vairuotojas. Lukas tikino prašęs, kad pareigūnas prisistatytų bei pasakytų, kuo jis nusikalto.

„Kai ėmiau prašyti, jog žmogus prisistatytų, pateiktų savo pažymėjimą ir paaiškintų, ką blogo padariau, sulaukiau tik pakelto tono ir įsakymo išlipti iš automobilio. Jokio paaiškinimo, kodėl turiu lipti, jokio dialogo, jokio atsakymo į užduotus klausimus, nesulaukiau. Pareigūnas pradėjo sakyti, kad neaiškinčiau, kaip jam dirbti ir pateikčiau dokumentus. Mane tai natūraliai išgąsdino.

REKLAMA
REKLAMA

Kai pasidarė neaišku, ar čia apskritai standartinis sustabdymas, ar šiaip koks „realybės šou”, dar kartą paprašiau prisistatyti. Sulaukiau iš uniformuoto žmogaus pakelto tono ir grasinimo būti išmestam iš automobilio. Maždaug ties ta vieta, kai viskas pradėjo „smirdėti“, šalia sėdėjusi draugė ėmė filmuoti situaciją“, – pasakojo Lukas.

Ištempė iš automobilio

Anot vaikino, vėliau situacija pakrypo netikėta linkme. „Pareigūnas pakeltu tonu toliau aiškino, kad turiu lipti iš automobilio ir visiškai nereagavo į mano norą išsiaiškinti, kas vyksta. Po to pareigūnas atplėšė automobilio dureles ir pradėjo skalambyti antrankiais. Kartu važiavusi kolegė spėjo užfiksuoti, kaip su antro pareigūno pagalba, be jokių paaiškinimų esu išplėšiamas iš automobilio, laikydamas savo teises rankoje“, – dėstė Lukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš nei kėliau toną, nei atsisakiau, ne kartą kartojau, pakėlęs rankas į viršų, kad nekeliu grėsmės. Beje, dar skambinau pagalbos numeriu 112, prašydamas policijos pagalbos ir aiškindamas, kad „policininkas“ elgiasi agresyviai ir jaučiuosi puolamas. 112 man pasakė „Jūs gi jau su policininkais, tarkitės su jais“, – pasakojo vaikinas.

Lukas tikino, kad ištemptas iš automobilio buvo surakintas antrankiais ir tiesiog numestas ant galinės policijos pareigūnų automobilio sėdynės. Anot pašnekovo, kai jis buvo ištrauktas iš savo automobilio, šis pradėjo riedėti, kadangi nebuvo užtrauktas rankinis stabdis ir sustojo, tik atsirėmęs į šaligatvio bortelį.

REKLAMA

Pasak Luko, jis buvo nuvežtas į policijos komisariatą, alkoholio matuoklis parodė, kad jis buvo visiškai blaivus (0 promilių). Komisariate Lukas praleido 3 valandas ir buvo paleistas. „Apie pažeidimą, dėl kurio buvau sustabdytas, sužinojau tik kitą dieną. Pažeidimas buvo toks, kad pasukau į kairę ten, kur sukti negalima buvo. Tiesa, protokole dar buvo parašytas, kad pasipriešinau pareigūnų nurodymams, taip įžeisdamas jų garbę ir orumą ir daviau melagingus parodymus”, – aiškino Lukas.

Pašnekovas teigė net neįsivaizduojantis, kodėl policijos pareigūnai su juo taip elgėsi. „Ta agresija… Gal jie pagalvojo, kad aš įtariamasis kažkoks ar panašiai, tai tokia baimė atsirado. Aš suprasčiau, jei ten būtų pusvalandį ar valandą vykęs konfliktas ir jiems trūktų kantrybė, bet čia viskas truko apie 5-6 minutes“, – kalbėjo Lukas.

REKLAMA

Paaiškinti sustabdymo priežastį privalo

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis portalui tv3.lt teigė, kad paprastai problemos iškyla, kai bent vienas iš asmenų – arba vairuotojas, arba vairuotoją sustabdęs policijos pareigūnas – elgiasi nepagarbiai.

„Dažniausiai priklauso nuo tono. Jeigu žmonės normaliai bendrauja, draugiškai, tai nėra problema pasakyti (dėl ko sustabdytas vairuotojas – tv3.lt). Dažniausiai iškyla problema, kai du žmonės susitinka, kurių charakteriai tokie, kokie turbūt neturėtų būti, kreipiasi į kitą nemaloniai, nemandagiai“, – kalbėjo R. Matonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos atstovas išklausęs Luko papasakotą istoriją, atkreipė dėmesį į tai, kad vairuotojas, paprašytas pateikti dokumentus, jų taip ir nepateikė. Vis dėlto, pasak R. Matonio, pagal policijos patrulių instrukciją, pareigūnas, sustabdęs automobilį, privalo prisistatyti ir pasakyti sustabdymo priežastį.

„Jeigu iš tikrųjų viskas būtent taip vyko, tai tai galima traktuoti kaip tarnybinį nusižengimą“, – pažymėjo R. Matonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų