REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus dienai po to, kai Pekinas paskelbė apie didžiulių karinių pratybų pabaigą, Kinijos karo laivai ir orlaiviai antradienį vis dar veikė aplink Taivaną, pranešė salos Gynybos ministerija.

Praėjus dienai po to, kai Pekinas paskelbė apie didžiulių karinių pratybų pabaigą, Kinijos karo laivai ir orlaiviai antradienį vis dar veikė aplink Taivaną, pranešė salos Gynybos ministerija.

REKLAMA

Kinija šeštadienį pradėjo tris dienas trukusias karines pratybas aplink savivaldų Taivaną, per kurias imitavo tikslinius smūgius ir treniravosi blokuoti salą.

Pekinas, kuris tvirtina, kad sala yra jo teritorijos dalis, jėgą demonstravo reaguodamas į Taivano prezidentės Tsai Ing-wen praėjusios savaitės susitikimą su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy. Pekinas buvo įspėjęs, kad šis susitikimas išprovokuos atsakomąsias priemones.

Taivano gynybos ministerija pranešė, kad antradienį 11 val. (6 val. Lietuvos laiku) aplink salą pastebėjo devynis Kinijos karo laivus ir 26 orlaivius.

REKLAMA
REKLAMA

Šį rytą Kinija „suorganizavo karinių orlaivių ir kirto vidurio liniją iš šiaurės, centro ir pietų“, nurodė ministerija, turėdama omenyje neoficialią, bet anksčiau dažniausiai gerbtą sieną, einančią Taivano sąsiaurio viduriu.

REKLAMA

Pirmadienį, paskutinę pratybų dieną, ministerija pranešė aplink salą pastebėjusi 12 Kinijos karo laivų ir 91 orlaivį. 54 lėktuvai buvo įskridę į Taivano pietvakarinę ir pietrytinę oro gynybos identifikavimo zoną (ADIZ).

ADIZ pažeidimų skaičius buvo didžiausias per vieną dieną nuo 2021 metų spalio.

Gynybos ministerija pridūrė, kad per pratybas prie Kinijos lėktuvnešio „Shandong“ buvo dislokuota naikintuvų J15 ir kad jie buvo tarp orlaivių, kirtusių vidurio liniją.

ADIZ nėra tapati Taivano teritorinei oro erdvei ir apima daug didesnę teritoriją, kuri sutampa su dalimi Kinijos ADIZ ir net dalimi žemyninės Kinijos teritorijos.

REKLAMA
REKLAMA

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen pirmadienį, praėjus kelioms valandoms po oficialios pratybų pabaigos, pasmerkė karines pratybas ir pareiškė, kad Kinija naudojasi Taivano santykiais su Jungtinėmis Valstijomis kaip „dingstimi pradėti karines pratybas ir išprovokuoti nestabilumą Taivane ir regione“.

„Nors Kinijos karinės pratybos baigėsi, mūsų kariuomenė ir nacionalinio saugumo komanda toliau laikysis savo pareigų ir gins šalį“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame pranešime sakė Tsai Ing-wen.

„Sėkmingai baigtos“

Po tris dienas trukusių pratybų Kinijos kariuomenė pareiškė, kad buvo „sėkmingai baigtos“ užduotys, susijusios su pratybomis „Joint Sword“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per karines pratybas Pekinas imitavo salos „uždarymą“, o valstybinė žiniasklaida pranešė, kad dešimtys lėktuvų treniravosi vykdyti „oro blokadą“.

Jungtinės Valstijos, kurios ne kartą ragino Kiniją elgtis santūriai, pirmadienį per ginčytinas Pietų Kinijos jūros dalis pasiuntė valdomomis raketomis apginkluotą amerikiečių eskadrinį minininką „USS Milius“.

„Ši laivybos laisvės operacija užtikrino teises, laisves ir teisėtą naudojimąsi jūra“, – sakoma JAV karinių jūrų pajėgų pareiškime.

Kinija pasmerkė šią operaciją ir pareiškė, kad laivas neteisėtai įsibrovė į jos teritorinius vandenis.

Atskirai Pekinas įspėjo, kad Taivano nepriklausomybė ir taika tarp sąsiaurio šalių yra „tarpusavyje nesuderinami dalykai“, ir apkaltino Taibėjų bei neįvardytas jį remiančias „užsienio jėgas“ dėl įtampos.

Baltieji rūmai aiškiai nurodė, kad po pratybų santykiai su Pekinu yra pašliję.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų