pekinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pekinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pekinas“.

Taivanas po Pekino grasinimų ragina piliečius vengti kelionių į Kiniją, Honkongą ir Makao

Taivanas paragino savo piliečius vengti kelionių į Kiniją ir pusiau autonomines Kinijos teritorijas Honkongą ir Makao po to, kai Pekinas pagrasino susidoroti su savarankiškosios salos nepriklausomybės šalininkais. Žemyninės dalies reikalų tarybos atstovas spaudai ir vadovo pavaduotojas Liang Wen-chiehas paskelbė tokias gaires ketvirtadienį spaudos konferencijoje.
2024-06-28

Kremliaus mylima strategija užpulti šalis per Olimpines žaidynes – Putinas taip pasielgė jau ne kartą

Kremlius ne kartą naudojo seną strategiją – pasinaudojo olimpinėmis paliaubomis tam, kad pradėtų karus. Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas žino, kad geriausias laikas pulti yra tuo metu, kai visi stebi žaidynes, nes sporto renginio metu bus sunku transliuoti žinias, kurios nėra susijusios su sportu.
2024-06-15

Kinija kaltina JAV kišimusi į jos reikalus po komentarų apie įvykius Tiananmenio aikštėje

Kinija trečiadienį užsipuolė Jungtines Valstijas, Vašingtono vyriausiajam diplomatui Antony Blinkenui pažadėjus, kad JAV niekada nepamirš prieš 35 metus įvykdyto susidorojimo Tiananmeno aikštėje. „JAV šiuo žingsniu rimtai kišasi į Kinijos vidaus reikalus“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning. „Kinija yra labai nepatenkinta ir griežtai tam prieštarauja“, – pridūrė ji.
2024-06-05

Kinijoje viešintis Ukrainos pareigūnas ragina Pekiną prisijungti prie taikos konferencijos

Pekine viešintis Ukrainos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas trečiadienį paragino Kiniją dalyvauti šį mėnesį Šveicarijoje vyksiančiame pasauliniame Ukrainos taikos aukščiausiojo lygio susitikime, pranešė Kyjivo ministerija.  „Ukrainos pusė išreiškė viltį, kad Kinijos dalyvavimas renginyje bus gera proga praktiškai prisidėti siekiant teisingos ir ilgalaikės taikos Ukrainoje“, – nurodė ministerija, pranešdama apie užsienio reikalų viceministro Andrijaus Sybihos vizitą.
2024-06-05

Nuo tada, kai Pekinas pradėjo karines pratybas aplink Taivaną pastebėti 49 kinų orlaiviai

Taivano gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad nuo tada, kai Pekinas pradėjo dviejų dienų karines pratybas, aplink salą aptiko 49 Kinijos karinius lėktuvus.  Kinija apie karines pratybas paskelbė po to, kai naujasis Taivano lyderis pažadėjo ginti salos demokratiją. „Šiandien nuo 7 val. 20 min. vietos (2 val. 20 min. Lietuvos) laiku ministerija aptiko 49 Kinijos orlaivius, iš kurių 35 kirto vidurio liniją“, – sakoma pranešime.
2024-05-23

Britų žiniasklaida: Putinas ir Xi ruošiasi karui, nors viešai kalba apie taiką

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Kinijoje abi šalys pristato kaip taikos pastangų koordinavimą, nors Pekinas ir Maskva iš tikrųjų ruošia konfrontaciją prieš Vakarus.  Taip rašo britų leidinys „The Telegraph“, analizuodamas pirmuosius V. Putino ir Xi Jinpingo pareiškimus. „Prieš derybas už uždarų durų abu vadovai komentaruose prieš kameras kalbėjo apie stabilumą pasaulyje ir konfliktų, kaip antai karo Ukrainoje, sprendimą.
2024-05-16

Žiniasklaida: Blinkenas atskrido į Pekiną susitikti su Kinijos aukščiausio rango pareigūnais

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį atskrido į Pekiną derybų su Kinijos aukščiausio rango pareigūnais, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Kinija nėra paskelbusi planų A. Blinkenui susitikti su prezidentu Xi Jinpingu, tačiau per praėjusį JAV valstybės sekretoriaus vizitą birželio mėnesį apie tokį susitikimą buvo paskelbta paskutinę minutę.
2024-04-25

Baigiantis JAV iždo sekretorės vizitui, Kinija atmetė Vašingtono nuogąstavimus dėl perteklinių pajėgumų

Pekino prekybos ministras kaip nepagrįstus atmetė JAV nuogąstavimus, kad pigaus Kinijos eksporto antplūdis kelia pavojų pasaulio rinkoms, ir tai pareiškė tuo metu, kai Vašingtono iždo vadovė pirmadienį užbaiginėjo savo vizitą, iš dalies skirtą išspręsti šį klausimą. Iždo sekretorės Janet Yellen vizito metu Kinijos pareigūnai pažymėjo, kad abiejų šalių ryšiai yra stabilesni, o abi pusės susitarė atverti kanalus tolimesniems pokalbiams apie perteklinių pramonės pajėgumų klausimą.
2024-04-08

Xi Jinpingas: jokia jėga negali sustabdyti Kinijos technologijų pažangos

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį per derybas Pekine dėl įvairių klausimų, įskaitant itin svarbią puslaidininkių pramonę, Nyderlandų ministrui pirmininkui Markui Rutte pasakė, kad Kinijos technologijų pažanga nesustabdoma.
2024-03-27

Kinijoje per numanomą dujų sprogimą restorane žuvo 2 žmonės, dar 26 buvo sužeisti

Kinijos šiaurėje esančiame restorane trečiadienį, kaip įtariama, įvykus galingam dujų sprogimui žuvo du žmonės, dar 26 buvo sužeisti, pranešė valstybinė žiniasklaida. Pastatams padaryta didelė žala. Sprogimas įvyko prieš pat 8 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku Sanhės gyvenamajame rajone, Hebėjaus provincijoje, mažiau nei už 50 km į rytus nuo Pekino, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
2024-03-13
REKLAMA
REKLAMA

Gabrielius Landsbergis: Kinija prieš Lietuvą pradėjo diplomatinę prievartą

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis sako, kad sumažinęs ekonominį spaudimą Pekinas prieš Vilnių pradėjo diplomatinę prievartą.  Šią problemą jis žadėjo iškelti per šiuo metu Briuselyje vykstantį neformalų Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą. „Šiandien per mūsų susitikimą turėsiu galimybę iškelti dar vieną klausimą – naują Kinijos prievartos prieš Lietuvą puslapį.

Kinijos gamyklų aktyvumas traukėsi ketvirtą mėnesį iš eilės

Kinijos gamyklų aktyvumas sausį traukėsi ketvirtą mėnesį iš eilės, rodo trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys, Pekinui stengiantis rasti būdų paskatinti savo vangią ekonomiką. Pasak Kinijos Nacionalinio statistikos biuro, pirkimų vadybininkų indeksas (PMI) – svarbus gamyklų našumo rodiklis – sausį sudarė 49,2 punkto. Tai kiek didesnis įvertis, palyginti su 49 punktais gruodį, tačiau jis vis vien nesiekia 50 punktų ribos, kuri skiria ekspansiją nuo traukimosi.
2024-01-31

Prezidentūra: Kinijos sprendimas sustabdyti vizų išdavimą Lietuvos piliečiams yra atsakomoji Pekino priemonė

Prezidentūra teigia, kad Kinijos sprendimas sustabdyti vizų išdavimą Lietuvos piliečiams yra atsakomoji Pekino priemonė. „Kinija yra gana nuosekli savo veiksmuose ir kai kažkoks nutarimas jai nepatinka, tai ji imasi priemonių. Galima sakyti, kad čia yra atsakomoji priemonė. Užsienio reikalų ministerija turbūt užklaus Kinijos diplomatų.

Pekinas: Kinijos URM vadovas ir Baltųjų rūmų patarėjas derybose Bankoke aptars Taivaną

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi šią savaitę Tailande vyksiančiose derybose su Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo patarėju Jake'u Sullivanu aptars Taivano klausimą, penktadienį pranešė Pekino užsienio reikalų ministerija.
2024-01-26

Taivanui išsirinkus prezidentą netrūksta nerimo: „Pekinas turi motyvą eskaluoti, o ne švelninti santykius“

Taivaniečiams išsirinkus Kinijai nepatinkantį prezidentą Pekinas iš karto ėmė demonstruoti karines pratybas jūroje ir pareiškė, kad naujasis prezidentas nesustabdys Taivano prijungimo prie Kinijos. Tiesa, rinkimai Taivane parodė ir tai, kad maždaug 60 proc. rinkėjų norėtų santūresnių santykių su Kinija. Anot ekspertų, Pekinui tai gali būti ženklas, kad grasinimai veikia, tad ateityje žvanginimo ginklais aplink Taivaną galima tikėtis dar daugiau.
2024-01-14

Taivanas po prezidento rinkimų ragina Kiniją „susitaikyti su realybe“

Taivanas sekmadienį pareiškė, kad Kinija turi „susitaikyti su realybe“ ir gerbti jo rinkimų rezultatus, kai nepaisydami Pekino perspėjimų šios salos rinkėjai prezidentu pasirinko už nepriklausomybę pasisakantį kandidatą Lai Ching-te.  Rinkėjai ignoravo Pekino pakartotinius raginimus nebalsuoti už Lai Ching-te, taip užtikrindami pergalę žmogui, kurį Kinijos valdančioji Komunistų partija laiko pavojingu separatistu.
2024-01-14

Drakonų žudikas Landsbergis nebesispjaudo ugnimi, bet niekada to nepripažins: štai kas vyksta su Kinija ir Taivanu

Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui netikėtai prakalbus apie pokalbius dėl santykių normalizavimo su Kinija, valdantieji bandė įtikinėti, kad Lietuvos užsienio politikoje neįvyko joks posūkis, bet ekspertai Vida Mačikėnaitė-Ambutavičienė ir Konstantinas Andrijauskas situaciją mato kiek kitaip.

Neįprastos oro sąlygos išgąsdino: leista neiti į mokyklas ir darbus

Neįprastai šaltas ir snieguotas gruodžio vidurys fiksuojamas Šiaurės Kinijoje ir sostinėje Pekine. Atšauktos pamokos mokyklose, sustojo traukiniai, žmonės raginami dirbti iš namų. Apsnigtame Kinijos sostinės Pekino zoologijos sode panda griebia bambuko šakas. Rodos, dėl atėjusių šalčių ir gausaus sniego panda neliūdi. Ir toliau žaidžia ne tik su bambuko šakomis.  Žiemą Pekine džiaugsmingai pasitinka ir azijiniai juodieji lokiai.

Kinijos vadovai teigia, kad Pekinas susiduria su iššūkiais gaivinant ekonomiką

Pekino vadovybė šią savaitę svarbiame susitikime pripažino, kad Kinija susiduria su savo ekonomikos – antros pagal dydį pasaulyje – gaivinimo sunkumais ir iššūkiais, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
2023-12-12

Kinija: taikos derybos dėl konflikto šiauriniame Mianmare davė teigiamų rezultatų

Kinija pirmadienį pareiškė, kad taikos derybos dėl konflikto šiauriniame Mianmare davė teigiamų rezultatų. Derybos buvo surengtos po ištisas savaites trukusių chuntos ir etninių mažumų ginkluotų grupuočių kovų. „Kinija džiaugiasi, kad Šiaurės Mianmaro konflikto šalys surengė taikos derybas ir pasiekė teigiamų rezultatų“, – sakė užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning. Ji pridūrė, kad Pekinas ir toliau teiks paramą ir padės siekti šio tikslo.
2023-12-11

Kinija ir JAV surengė retas derybas dėl branduolinių ginklų kontrolės

Vašingtonas ir Pekinas pirmadienį surengė retas derybas dėl branduolinės ginkluotės kontrolės – tai naujausias žingsnis siekiant sumažinti nepasitikėjimą prieš kitą savaitę laukiamą prezidentų susitikimą. Derybos – pirmasis abiejų galybių susitikimas branduolinių ginklų klausimais nuo JAV eksprezidento Baracko Obamos valdymo laikų – surengtos Vašingtonui nerimaujant dėl augančio Kinijos branduolinio arsenalo.
2023-11-07

Vos 27-erių Leščinskaitė baigia karjerą: „Tai buvo gyvenimo kelionė“

„Tai buvo gyvenimo kelionė. Sportas man suteikė daug nuostabių dalykų, patirčių, aplankiau gražiausias vietas, suartėjau su gamta. Sugebėjau save realizuoti aukščiausio lygio varžybose, sporto dėka išsiugdžiau savybes, kurios visada liks mano asmenybės dalimi ir pasitarnaus tolimesnėse veiklose“, – ištarė Pekino olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavusi biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė.
2023-10-20

Pekine užpultas Izraelio ambasados darbuotojas: prireikė medikų pagalbos

Izraelio ambasados Pekine darbuotojas penktadienį buvo užpultas, pranešė žydų valstybės užsienio reikalų ministerija. „Šiandien buvo užpultas izraelietis Izraelio ambasados Pekine darbuotojas“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime, kuriame priduriama, kad nukentėjusysis gydomas ligoninėje ir jo būklė stabili. Remiantis pranešimu, tas asmuo užpultas ne ambasados teritorijoje. „Darbuotojas gydomas ligoninėje, jo būklė stabili“, – sakoma pranešime.
2023-10-13

Pekinas: vykdant „Juostos ir kelio“ iniciatyvą, sudaryta sutarčių už 2 trln. JAV dolerių

Kinija antradienį paskelbė, kad įgyvendinant jos infrastruktūros projektą, pavadintą Vienos juostos, vieno kelio iniciatyva (BRI), visame pasaulyje sudaryta sutarčių už 2 trln. JAV dolerių (1,9 trln. eurų), o tai prilygsta kai kurių didžiausių pasaulio ekonomikų dydžiui. Kinijos Valstybės Tarybos baltojoje knygoje taip pat teigiama, kad iniciatyvoje dalyvaujančios šalys Kinijos eksporto ir importo bankui („Eximbank“) yra skolingos daugiau kaip 300 mlrd. JAV dolerių.
2023-10-10

Kinija tikisi, kad Vašingtonui ir Pekinui pavyks racionaliau spręsti nesutarimus

Kinijos vyriausiasis diplomatas pirmadienį susitikęs su vizito atvykusiais įtakingais JAV įstatymų leidėjais pareiškė, jog tikisi, kad Vašingtonas ir Pekinas sugebės racionaliau spręsti tarpusavio nesutarimus.  JAV Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeris atvyko į Pekiną siekdamas mažinti įtampą tarp JAV ir Kinijos. Jis atvyko vadovaudamas šešių žmonių komandai, kuri, kaip pranešama, siekia susitikti su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.
2023-10-09

Taivanas teigia netoli salos pastebėjęs 103 Kinijos karo lėktuvus

Aplink Taivaną buvo pastebėta daugiau nei 100 Kinijos karo lėktuvų ir 9 karinio jūrų laivyno laivai, pirmadienį paskelbė pareigūnai Taibėjuje ir pavadino šį skaičių „pastaruoju metu labai dideliu“. Pekinas teigia, kad Taivanas yra jo teritorijos dalis, kurią vieną dieną ketina užgrobti, prireikus – jėga, ir pastaraisiais metais, pablogėjus santykiams, padidino diplomatinį ir karinį spaudimą.
2023-09-18

Kinija pristatė integracijos su Taivanu stiprinimo priemones

Kinija antradienį pristatė daugybę priemonių, skirtų integracijai su Taivanu stiprinti, taip bandydama parodyti, kad Pekinas siekia plėsti ryšius su savivaldžia sala.  Kinija savarankišką Taivaną laiko savo teritorija ir žada jį vieną dieną susigražinti, net jėga, jei to prireiktų. Be to, Pekino ir Taibėjaus santykiai smarkiai pablogėjo po to, kai 2016 metais Taivano prezidente tapo Tsai Ing-wen, kuri nepritaria Kinijos požiūriui, kad sala yra jos dalis.
2023-09-12

Popiežiaus pasiuntinys šią savaitę lankysis Pekine

Popiežiaus Pranciškaus taikos pasiuntinys Ukrainoje kardinolas Matteo Zuppi šią savaitę lankysis Pekine, antradienį pranešė Vatikanas. Kelionė, truksianti nuo trečiadienio iki penktadienio, „yra dar vienas žingsnis popiežiaus norimoje misijoje remti humanitarines iniciatyvas ir ieškoti kelių, galinčių vesti į teisingą taiką“, sakė Vatikanas. Pranešime tiesiogiai neužsimenama apie karą Ukrainoje.
2023-09-12

Pekinas išsikvietė Japonijos ambasadorių dėl Fukušimos AE vandens išleidimo

Kinija antradienį pareiškė iškvietusi Japonijos ambasadorių po to, kai Tokijas pranešė, kad šią savaitę į Ramųjį vandenyną pradės išleidinėti aušinimo vandenį iš Fukušimos atominės elektrinės. Užsienio reikalų viceministras Sun Weidongas išsikvietė Japonijos ambasadorių Kinijoje Hideo Tarumi, kad išreikštų poziciją dėl Japonijos vyriausybės pranešimo, jog ji inicijuos užteršto Fukušimos atominės elektrinės vandens išleidimą į jūrą, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
2023-08-22

Australijos premjeras paragino Kiniją paleisti įkalintą australų žurnalistę

Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese'is šeštadienį paragino Pekiną paleisti įkalintą australų žurnalistę Cheng Lei, teigdamas, kad nerimauja dėl jos būklės po trejų metų, praleistų už grotų. Žurnalistė parašė laišką, kuriame teigė, kad jai labai trūksta buvimo gamtoje ir kad ji labai pasiilgsta savo vaikų. Ketvirtadienį šiuo laišku su Australijos naujienų agentūromis ir socialiniame tinke „X“ pasidalino jos partneris Nickas Coyle'as.
2023-08-12

Kinija keičia diplomatinę strategiją dėl karo Ukrainoje – „Reuters“

Kinija nusprendė pakeisti grindžiamą diplomatinę strategiją dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje, tačiau kol kas nekalbama apie esminį pozicijos pasikeitimą, rašo UNIAN, remdamasi „Reuters“ naujienų agentūros publikacija. Analitikai pastebi, kad Kinijos sprendimas prisijungti prie Saudo Arabijoje pradėtų derybų dėl karo užbaigimo Ukrainoje rodo signalus apie besikeičiantį Pekino strateginį požiūrį, tačiau ne atsisakymą remti Maskvą.
2023-08-06

Kinijoje per potvynius dingo dar daugiau žmonių, tūkstančiai evakuojami

Po taifūno „Doksuri“ Kinijos šiaurės rytuose šeštadienį toliau lyja, o pareigūnai pranešė apie naujas aukas ir dingusius žmones. Dar tūkstančiai žmonių dėl potvynių evakuojami. Vienas žmogus žuvo, o dar penki dingo Šulane Dzilino provincijoje, kur be pertraukos lyja jau penkias dienas, pranešė valstybinė žiniasklaida. Iš daugiau kaip 700 tūkst. gyventojų turinčio miesto evakuota per 14,3 tūkst. žmonių, pranešė vietos nelaimių padarinių likvidavimo agentūra.
2023-08-05

Pekiną užklupusios liūtys buvo smarkiausios nuo tada, kai pradėta fiksuoti šią informaciją

Kinijos sostinę pastarosiomis dienomis užklupusios pražūtingos liūtys buvo stipriausios nuo tada, kai prieš 140 metų buvo pradėti registruoti tokie duomenys, trečiadienį pranešė miesto meteorologijos tarnyba. „Didžiausias per šią audrą užfiksuotas kritulių kiekis – 744,8 milimetro – iškrito Vangdžiajuano rezervuare Čangpinge“, – nurodė Pekino meteorologijos tarnyba.
2023-08-02

Liūčių merkiamame Pekine žuvo du žmonės

Smarkių liūčių merkiamoje Kinijos sostinėje pirmadienį iš patvinusių vandens kelių buvo ištraukti du žuvę žmonės, pranešė valstybinė žiniasklaida. „Per šio ryto kritinės padėties patruliavimą vandens keliuose aptikti du [žuvę] žmonės“, – paskelbė laikraštis „Renmin Ribao“ („Liaudies dienraštis“). Valdžios institucijos perspėjo milijonus žmonių Pekine ir jo apylinkėse likti namuose, buvo paskelbtas aukščiausio laipsnio potvynio ir nuošliaužų pavojus.
2023-07-31

Kinija paskelbė „raudonąjį“ pavojų dėl smarkių liūčių Pekine ir kitose vietovėse

Kinijos meteorologijos tarnyba šeštadienį paskelbė „raudonąjį“ perspėjimą dėl liūčių sostinėje Pekine ir aplinkinėse provincijose. Meteorologijos tarnyba pranešė, kad „raudonasis“ pavojus galios nuo 20 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku ir apims kelis šimtus milijonų gyventojų turinčią teritoriją, įskaitant Tiandzino metropolį ir Hebėjaus bei Šandongo provincijas.
2023-07-29

Pekine užfiksuota karščiausia birželio diena nuo pat duomenų registravimo pradžios

Kinijos sostinėje ketvirtadienį buvo užfiksuota karščiausia birželio mėnesio diena nuo tada, kai buvo pradėti fiksuoti tokie duomenys, pranešė nacionalinė meteorologijos tarnyba.  Didžiąją šiaurės Kinijos dalį šiuo metu alina karščio banga. Meteorologijos tarnybos pranešime, kurį taip pat išplatino valstybinis transliuotojas CCTV, teigiama, kad Pekino Nandziao observatorijoje 15 val. 19 min. vietos (10 val. 19 min. Lietuvos) laiku užfiksuota 41,1 laipsnio pagal Celsijų temperatūra.
2023-06-22

Bidenas po Blinkeno vizito Pekine: einama teisingu keliu

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį teigiamai įvertino valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno vizitą Pekine, kur jis susitiko su Kinijos vadovybe, ir sakė, kad einama teisingu keliu. Po klimatui skirto renginio Kalifornijoje kalbėdamasis su reporteriais J. Bidenas sakė, kad A. Blinkenas Kinijos sostinėje nudirbo pragarišką darbą. „Čia einame teisingu keliu“, – pridūrė prezidentas. A. Blinkeno kelionė buvo pirmasis JAV valstybės sekretorių vizitas Kinijoje nuo 2018 metų.
2023-06-20

Kinijos diplomatas Blinkenui: nėra vietos kompromisui dėl Taivano

Aukščiausio rango Kinijos diplomatas Wang Yi pirmadienį Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriui Antony Blinkenui pareiškė, kad Pekinas nesiruošia rasti vietos kompromisui dėl Taivano, pranešė valstybinė žiniasklaida. „Šiuo klausimu Kinija neras vietos jokiems kompromisams ar nuolaidoms“, – per susitikimą Pekine sakė Wang Yi, anot valstybinio kinų transliuotojo CCTV.
2023-06-19

Blinkenas pradėjo vizitą Pekine, siekdamas sumažinti paaštrėjusią priešpriešą

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antony Blinkenas sekmadienį pradėjo pirmąją aukščiausio lygio JAV pareigūno kelionę į Kiniją per pastaruosius beveik penkerius metus, abejoms galybėms siekiant sušvelninti paaštrėjusią priešpriešą. Abi šalys išreiškė atsargią viltį, kad pavyks pagerinti bendravimą ir užkirsti kelią konfliktams, dviems didžiausioms pasaulio ekonomikoms nesutariant įvairiais klausimais – nuo prekybos iki technologijų ir regioninio saugumo.
2023-06-18

Kinijoje kitą savaitę lankysis palestiniečių prezidentas

Kitą savaitę į Kiniją su valstybiniu vizitu atvyks palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas, penktadienį pranešė Pekinas. Pranešimas pasirodė Kinijai pareiškus, kad ji yra pasirengusi suteikti pagalbą surengiant Izraelio ir palestiniečių taikos derybas. „Prezidento Xi Jinpingo kvietimu Palestinos valstybės prezidentas Mahmudas Abbasas birželio 13–16 dienomis su valstybiniu vizitu lankysis Kinijoje“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.
2023-06-09

Kinija ir Rusija surengė patruliavimą virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų

Kinija ir Rusija antradienį surengė bendrą oro pajėgų patruliavimą virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų, pranešė Pekino gynybos ministerija. „Abi kariuomenės surengė šeštąjį bendrą oro patruliavimą pagal metinį Kinijos ir Rusijos karinio bendradarbiavimo planą“, – teigiama ministerijos pareiškime. Jame nepateikta jokios išsamesnės informacijos apie patruliavimą, kuris vyko vandenyse netoli Japonijos ir Korėjos pusiasalio.
2023-06-06

JAV: derybos su Kinija yra būtinos siekiant sumažinti konflikto tikimybę

Jungtinių Valstijų ir Kinijos dialogas yra labai svarbus, kad būtų išvengta nesusipratimų, galinčių sukelti konfliktą, šeštadienį pareiškė JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas po to, kai Pekinas atmetė Vašingtono pasiūlymą dėl oficialaus jo ir kolegos iš Kinijos Li Shangfu susitikimo.
2023-06-03

G-7 išreiškė stabilių santykių su Kinija siekį ir perspėja dėl militarizacijos

Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai šeštadienį įspėjo Kiniją dėl jos militarizacijos Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, tačiau teigė, kad blokas taip pat nori konstruktyvių ir stabilių santykių su Pekinu. Baigiamajame komunikate, paskelbtame jų susitikimo Hirošimoje metu, šalys išreiškė susirūpinimą dėl Kinijos ekonominės ir karinės veiklos.
2023-05-20

G-7 lyderiai susitiks spausti Rusijos ir derinti pozicijų dėl Kinijos

Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai šią savaitę Hirošimoje sieks dar labiau spausti Rusiją dėl karo Ukrainoje ir suformuoti vieningą poziciją dėl augančios Pekino karinės bei ekonominės galios. Per tris dienas truksiantį pirmaujančių išsivysčiusių demokratijų viršūnių susitikimą bus kalbama įvairiausiais klausimais, nuo energijos iki dirbtinio intelekto, bet tarp pagrindinių temų bus priemonės tiems, kas padeda Maskvai mažinti Vakarų vadovaujamų sankcijų poveikį.
2023-05-16

Kinijos specialusis pasiuntinys lankysis Ukrainoje ir Rusijoje

Pekinas penktadienį pranešė, kad Kinija nuo pirmadienio siųs specialųjį pasiuntinį į Ukrainą, Rusiją ir kitas Europos šalis aptarti, kaip spręsti karo Ukrainoje klausimą. Tai bus aukščiausio rango Kinijos diplomatas, apsilankęs karo draskomoje šalyje nuo Maskvos invazijos pradžios praėjusiais metais.
2023-05-12

Honkongas uždraudė užsienio teisininkams dirbti su nacionalinio saugumo bylomis

Honkongas trečiadienį uždraudė užsienio teisininkams dirbti su nacionalinio saugumo bylomis, o išimtys taikomos tik turint miesto vadovo leidimą. Tai yra naujausias finansų centro teisinis ir politinis pokytis, Kinijai siekiant nutildyti kitaminčius Honkonge po didžiulių ir kartais smurtinių demokratinių protestų 2019 metais. Honkongas kadaise buvo giriamas už bendrosios teisės tradicijas, leidžiančias tarptautiniams teisininkams dirbti jo teisinėje sistemoje.
2023-05-11

JAV ragina Pekiną nutraukti provokuojantį elgesį ginčytinoje Pietų Kinijos jūroje

JAV šeštadienį paragino Pekiną nutraukti provokuojantį ir nesaugų elgesį ginčytinoje Pietų Kinijos jūroje. Šis raginimas nuskambėjo po to, kai šią savaitę Pietų Kinijos jūroje vos nesusidūrė Pekino pakrančių apsaugos laivas ir Filipinų patrulinis laivas. Valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris išplatintame pareiškime teigė, kad Kinija persekioja ir gąsdina Filipinų laivus ginčijamame vandens kelyje.
2023-04-30

Užsienio reikalų ministerija: Kinija evakuoja grupes piliečių iš Sudano

Kinija evakavo pirmąją savo piliečių grupę iš Sudano, pirmadienį pranešė Pekino užsienio reikalų ministerija, šioje Afrikos valstybėje vykstant įnirtingiems mūšiams. Nuo balandžio 15 dienos visame Sudane vyksta kariuomenės ir sukarintų pajėgų susirėmimai, per kuriuos žuvo šimtai žmonių ir dėl kurių labai trūksta vandens, maisto, vaistų ir degalų.
2023-04-24

JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Vilniuje: nesiekiame Šaltojo karo su Pekinu

Vengiant naujo Šaltojo karo su Pekinu, svarbu išlaikyti atvirus kanalus, dirbti srityse, kuriose interesai sutampa, sako JAV valstybės departamento Kinijos politikos koordinatorius, valstybės sekretoriaus padėjėjas Rickas Watersas (Rikas Votersas). „ (...) Ir toliau turime būti aktyvūs ir išlaikyti atvirus kanalus (su Kinija – BNS), taip pat dirbti kartu tose srityse, kuriose mūsų interesai sutampa su Kinijos Liaudies Respublikos interesais“, – penktadienį Vilniuje vykusioje NATO bei Indijos ir...
2023-04-21

Košmaras Pekino ligoninėje: aiškėja, kas sukėlė gaisrą

Pekine užsiliepsnojus ligoninei, daliai pacientų bandant nesudegti gyviems teko šokti pro langus. Ir nors Kinijos valdžia bandė visaip užglaistyti šią siaubingą tragediją, galiausiai paaiškėjo, kad per gaisrą žuvo net 29 žmonės. Pacientui tenka gelbėtis iš degančios ligoninės Pekine. Tokia patirtis tikrai sukrečia. Laimė, jam pavyksta nors ir neminkštai, bet visgi sėkmingai nusilesti. Daugybė žmonių meldžia pagalbos.
2023-04-19
Į viršų