REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Chemikalai, kuriuos galima aptikti kiekvienuose namuose, gali sukelti krūties vėžį, astmą, nevaisingumą ir įgimtus defektus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokius duomenis, kuriuos pateikia pasaulio sveikatos organizacija (PSO), cituoja Daily Mail. Savo ataskaitoje PSO daro prielaidą, kad siekiant apsaugoti būsimąją kartą gali tekti uždrausti naudoti kai kuriuos chemikalus.

REKLAMA

Ataskaitoje nurodoma, kad gali būti, jog ftalatus „galima įtarti esant kenksmingus moterų reprodukcinei sistemai ir susieti su padidėjusiu vaikų sergamumu, tarp jų leukemija”. „Įtarimų taip pat kelia bisfenolis A, kurio yra daugelyje kasdienėje buityje naudojamuose daiktuose, tarp jų metalinėse skardinėse ir saulės akiniuose”, pažymima ataskaitoje.

Manoma, kad dirbtinai susintetintos medžiagos, patekusio į organizmą, sutrikdo hormonų veiklą, aiškina straipsnio autoriai.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra patvirtinimų, kad prostatos vėžiui vystytis didelės įtakos turi žemės ūkyje naudojami pesticidai. Taip pat yra nustatyta faktų, kurie leidžia teigti, jog kontaktas su šiomis medžiagomis nėštumo metu turi įtakos kūdikiui – jis gali turėti pernelyg daug riebalų. Neatmetama, kad pesticidai gali turėti įtakos ir krūties vėžio atsiradimui”, teigiama remiantis PSO ataskaitos duomenimis.

PSO teigia netvirtinanti, kad šie chemikalai gali tapti minėtų susirgimų priežastimi, tačiau nurodo, jog yra nemažai faktų, patvirtinančių chemikalų ir susirgimų ryšį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šių chemikalų poveikis gali tapti viršsvorio, nevaisingumo, atminties susilpnėjimo, gebėjimo mokytis sumenkėjimo priežastimi, dėl jų gali išsivystyti diabetas ir širdies-kraujagyslių sistemos bei kai kurios kitos ligos”, rašoma straipsnyje remiantis PSO ataskaita.

„Laimei Europos Sąjungoje dabar bandoma pasiekti susitarimą dėl to, kaip identifikuoti chemikalus, pažeidžiančius hormonų veiklą, ir juos kontroliuoti”, teigia Elisabet Solter Grin. Tuo metu „Chemical Industries Association” tvirtina, kad aluje, šokolade ir kavoje esančios natūralios gamtinės kilmės medžiagos taip pat gali turėti didelės įtakos hormonų veiklai, kai kada net didesnės negu sistetiniai chemikalai, įspėjama ataskaitoje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų