Savaitgalį prasidėjusio pasaulio automobilių ralio čempionato pirmąjį etapą – Airijos ralį – laimėjo penkiskart pasaulio čempionas Prancūzijos atstovas 34-erių metų amžiaus Sebastianas Loebas, vairuojantis „Citroen C4“.

Nugalėtojo vardą ginantis prancūzas 19 greičio ruožų, kurių bendras ilgis – 366,75 km, įveikė per 2 val. 48 min. 25,7 sek.

Antrąją vietą užėmė jo komandos kolega ispanas Danielis Sordas. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 27,9 sek. Trečias atvažiavo suomiui Mikko Hirvonenas („Ford Focus“).

Po finišo S. Loebas neslėpė džiaugsmo:

„Nors galbūt ir nevažiavome idealiai, bet būdami priekyje kontroliavome padėtį. Nesakau, kad mums buvo lengva, bet vairuoti „Citroen C4“ buvo vienas malonumas. Ši pergalė yra geriausias įmanomas naujojo čempionato startas. Tai buvo išties sunkus etapas, todėl esu labai laimingas, kad uždirbau 10 taškų.“

S. Loebui tai buvo jau 48-asis laimėtas ralio etapas per visą jo karjerą. Tiesa, Airijoje pergalę jis šventė tik antrą kartą – prieš tai čia jis buvo triumfavęs 2007-ais metais.

Priminsime, kad šiemet pasaulio ralio čempionatą sudaro tik 12-a etapų. Antrasis etapas – Norvegijos ralis – vyks vasario 11-15 dienomis.