Budapešte (Vengrija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas. Trečiąją varžybų dieną – pirmadienį – išdalinti dar 5 medalių komplektai.

Vyrų 100 m plaukime nugara krito pasaulio rekordas. Italas Thomas Cecconas distanciją įveikė per 51.60 sek. ir net 0.25 sek. pagerino nuo 2016 m. amerikiečiui Ryanui Murphy priklausiusį pasaulio rekordą (51.85).

Po pirmųjų 50 m lyderiavo būtent R. Murphy, o Th.Cecconas jam pralaimėjo 0.12 sek. Visgi, po posūkio italas išsiveržė į priekį ir „nurūko“ rekordiniu tempu. R. Murphy atplaukė antras (51.97), trečias buvo vos 0.01 sek. atsilikęs kitas JAV atstovas Hunteris Armstrongas (51.98).

21-erių Th.Cecconas pirmą kartą tapo pasaulio čempionu. Anksčiau jis plaukdamas nugara skynė medalius tik 2018 m. jaunimo olimpiadoje.

Jau 17-ą kartą pasaulio čempione tapo amerikietė Katie Ledecky. Plaukimo legendos statusą būdama vos 25-erių pasiekusi sportininkė 1500 m laisvuoju stiliumi įveikė per 15 min. 30.15 sek. K. Ledecky lyderiavo nuo starto iki finišo ir triuškinančiu skirtumu aplenkė visas persekiotojas. Antra atplaukė amerikietė Katie Grimes (15:44.89), trečia – australė Lani Pallister (15:48.96).

Iš 17-os auksinių medalių net 13 K. Ledecky laimėjo individualiose rungtyse. Tai – antras rezultatas pasaulio plaukimo čempionatų istorijoje. K. Ledecky lenkia tik tautietis Michaelas Phelpsas, baigęs karjerą su 15 pasaulio čempionato aukso medalių individualiose rungtyse.

Be Dano Rapšio vykusiame vyrų 200 m plaukime laisvuoju stiliumi triumfavo 17-metis Rumunijos vunderkindas Davidas Popovici. Jis auksą laimėjo su nauju pasaulio jaunimo rekordu – 1 min. 43.21 sek. Sidabrą laimėjo Pietų Korėjos atstovas Sunwoo Hwangas (1:44.47), o bronza atiteko Tokijo olimpiniam čempionui britui Tomui Deanui (1:44.98), kuris finale lyderiavo pirmuosius 100 m.

Moterų 100 m plaukime nugara triumfavo amerikietė Regan Smith (58.22), aplenkusi kanadietę Kylie Masse (58.40) ir tautietę Claire Curzan (58.67).

Nesėkmingai moterų 200 m plaukimas laisvuoju stiliumi susiklostė tituluotai kanadietei Penny Oleksiak. Ji prieš startą padarė nedidelį judesį, kaip kažkada D. Rapšys, ir užsidirbo diskvalifikaciją. P. Oleksiak šioje rungtyje laimėjo Tokijo olimpiados bronzą, todėl buvo viena iš pagrindinių favoričių.