pasaulio plaukimo čempionatas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasaulio plaukimo čempionatas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasaulio plaukimo čempionatas“.

Publikos švilpimo sulaukusi pasaulio vicečempionė iš Izraelio: „Nešu čia Izraelio vėliavą ir tuo didžiuojuosi“

Paskutinę pasaulio plaukimo čempionato Dohoje (Kataras) dieną sidabro medalį iškovojo Izraelio sportininkė Anastasia Gorbenko. Ukrainiečių kilmės sportininkė 400 m kompleksiniu būdu įveikė per 4 min. 37.36 sek. A.Gorbenko likus 50 m iki finišo dar pirmavo, tačiau neatlaikė britės Freyos Colbert (4:37.14) spurto. Trečia atplaukė italė Sara Franceschi (4:37.86). 20-metė A.Gorbenko pirmą kartą karjeroje iškovojo medalį pasaulio plaukimo čempionate olimpiniame (50 m ilgio) baseine.
2024-02-19

Titulą pasaulio čempionate apgynusi Rūta Meilutytė sulauks solidžių piniginių premijų

Sekmadienį Dohoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate Rūta Meilutytė triumfavo 50 m krūtine rungtyje, apgynė titulą ir užsikabino aukso medalį. Finale 50 m distanciją R. Meilutytė įveikė per 29.40 sek. ir 0.11 sek. aplenkė kinę Qianting Tang, kuri liko antra. R. Meilutytė tapo pirma sportininke istorijoje, 3 kartus laimėjusia moterų 50 m plaukimo krūtine finalą pasaulio čempionatuose ilgame baseine. Dar įspūdingiau tai, kad lietuvė auksą laimėjo 3 kartus paeiliui.
288 2024-02-19

Močiutei aukso medalį skyrusi Rūta Meilutytė: „Labai didžiuojuosi savimi ir Lietuva“

Dohoje (Katare) vykęs pasaulio plaukimo čempionatas baigėsi džiugia nata. Nepakartojama Rūta Meilutytė 50 m krūtine rungtyje iškovojo aukso medalį ir apgynė pasaulio čempionės titulą.  Distanciją lietuvė įveikė per 29.40 sek. ir buvo pirmoji bei sugebėjo aplenkti trečią kartą iš eilės Azijos rekordą pagerinusią Q.Tang (29.51). Bronza tenkinosi italė Benedetta Pilato (30.01). 2023 m. R. Meilutytė Fukuokoje (Japonija) ne tik iškovojo auksą, tačiau ir pagerino pasaulio rekordą.
229 2024-02-18

Nepakartojama Rūta Meilutytė apgynė pasaulio čempionės titulą

Sekmadienį Dohoje (Katare) paskutinį kartą šiame pasaulio plaukimo čempionate į baseiną šoko pasaulio čempionė ir rekordininkė Rūta Meilutytė.  Savo pagrindinę rungtį – 50 m krūtine – ji įveikė per 29.40 sek. ir pasipuoš aukso medaliu! Taip ji ne tik iškovojo čempionės titulą, bet ir jį apgynė. Kaip ir buvo spėjama prieš finalą, R. Meilutytei rimčiausią iššūkį metė kinė Qianting Tang.
2024-02-18

Arti pasaulio rekordo plaukusi Rūta Meilutytė – pasaulio čempionato finale

Dohoje (Katare) tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionato kovos. Pusfinalyje šįvakar varžėsi ir Rūta Meilutytė.  50 m krūtine lietuvė pusfinalyje įveikė per 29.42 sek. ir savo pusfinalyje buvo pirma. Toks laikas jai garantavo ir pirmą vietą bendroje įskaitoje. Finale R. Meilutytė varžysis sekmadienį vakare.  Pasaulio rekordas, kurio ritmu plaukė kaunietė yra užfiksuotas jos pačios 2023 m. — 29.16 sek.  B. Pilato taip pat plaukė greičiau nei per 30 sek.
278 2024-02-17

Debiutą pasaulio čempionate Mantui Kaušpėdui apkartino diskvalifikacija: „Kitąmet grįšiu stipresnis“

Šeštadienį trys Lietuvos plaukikai Dohoje (Kataras) tęsė pasirodymą Pasaulio plaukimo čempionate. Deja, tik Rūtai Meilutytei pavyko patekti į pusfinalį.  Apmaudžiai atranka susiklostė jaunajam plaukikui Mantui Kaušpėdui. Jis šoko į baseiną 50 m nugara rungtyje, tačiau po plaukimo teisėjai nusprendė lietuvį diskvalifikuoti, tad jo laikas (25.63 sek.) buvo panaikintas.
2024-02-17

Rūta Meilutytė užtikrintai pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

Lietuvos plaukikai tęsia savo pasirodymą Dohoje (Kataras) vykstančiame Pasaulio plaukimo čempionate. Šeštadienio rytą į baseiną šoko trys lietuviai.  Pirmoji šįryt pasirodymą pradėjo Smiltė Plytnykaitė, kuri varžėsi 50 m laisvu stiliumi rungtyje. Deja, lietuvė distanciją įveikė tik per 26.31 sek. ir savo atrankoje buvo paskutinė.  Bendroje įskaitoje ji užėmė tik 45-ą vietą ir buvo toli nuo pusfinalio ribos.
387 2024-02-17

Čempionatą apibendrinusi Lietuvos vyrų plaukimo komanda laurus skyrė treneriams: „Čia tik jų dėka“

Lietuvos vyrų plaukimo komanda 4 po 200 metrų estafetės finale penktadienio vakarą užėmė septintąją vietą. Nepaisant to, kad finale medalio iškovoti nepavyko, plaukikai apibendrino įspūdžius iš čempionato ir dar kartą pasidžiaugė iškovotu kelialapiu į olimpines žaidynes bei pagerintu Lietuvos rekordu. „Jaučiau, kad buvo nelengva, apšilime irgi kūnas jau buvo sunkus, stengiausi padaryti, ką galėjau. Ryte padarėme, buvome laimingi, o dabar tiesiog reikėjo pakentėti.
2024-02-16

Lietuvos vyrų plaukimo estafetės rinktinė pasaulio plaukimo čempionato finale liko 7-ta

Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą pasaulio čempionate Dohoje. Šventinį mūsų šaliai penktadienio rytą Lietuvos vyrų 4 x 200 m estafetės rinktinė pradžiugino visą šalį pagerintu rekordu ir kelialapiu į olimpines žaidynes, o vakare įvykusiame finale užėmė 7-ąją vietą. Ketvertuką šiame pasaulio čempionate sudarė istorinį sidabrą iškovojęs Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas. Finaliniame plaukime ketvertukas distanciją įveikė per 7:11:57 min.
92
2024-02-16

Nemalonios naujienos: Kotryna Teterevkova priversta praleisti pasaulio čempionato finalą

Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatas. Penktadienio vakarą moterų 200 m plaukimo krūtine finale turėjo dalyvauti Kotryna Teterevkova, tačiau skelbiama, kad dėl ligos lietuvė finale nepasirodys. Pranešama, kad į apšilimą baseine atvykusi sportininkė pajautė karštį, o paaiškėjus, kad turi temperatūros išvyko atgal į viešbutį. Tiesa, lietuvė turėjo varžytis antrajame pasaulio čempionato finale šį vakarą.
2024-02-16
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos rekordą pagerinę ir vietą olimpiadoje užsitikrinę plaukikai gyrė vieni kitus ir džiaugėsi įgyvendintais tikslais

Lietuvos plaukikai ir toliau tęsia savo pasirodymus pasaulio plaukimo čempionate Dohoje. Vasario 16-osios proga puikią dovaną Lietuvai padovanojo Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas, kurie vyrų 4 po 200 metrų laisvu stiliumi estafetėje pateko į finalą, pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo olimpinį kelialapį. Distanciją lietuviai įveikė per 7:09.97 min. ir įspūdingai pagerino šalies rekordą.
76
2024-02-16

Lietuvos vyrų plaukimo estafetės rinktinė pagerino šalies rekordą ir prasibrovė į olimpines žaidynes

Vasario 16-osios rytą Lietuvos vyrų 4 po 200 metrų laisvu stiliumi estafetės rinktinė padovanojo Lietuvai tikrą dovaną. Pasaulio plaukimo čempionate Dohoje plaukikai pagerino Lietuvos rekordą. Ketvertuką šiame pasaulio čempionate sudarė istorinį sidabrą iškovojęs Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas. Distanciją lietuviai įveikė per 7:09.97 min. ir įspūdingai pagerino šalies rekordą.
152 2024-02-16

Pasaulio plaukimo čempionate – netikėtas kanadiečio triumfas ir olimpinio prizininko nesėkmė

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate ketvirtadienį tęsėsi medalių dalybos. Netikėtai vyrų 200 m kompleksiniame plaukime triumfavo kanadietis Finlay'us Knoxas (1:56.64 min.), aplenkęs amerikietį Carsoną Fosterį (1:56.97) bei italą Alberto Razzetti (1:57.42). Likus plaukti 50 m kanadietis dar buvo 3-ias ir turėjo 0.51 sek. deficitą, bet plaukdamas laisvuoju stiliumi aplenkė favoritus ir šventė pergalę.
2024-02-15

Į finalą patekusi Kotryna Teterevkova varžysis dėl dar vieno medalio

Ketvirtadienį Dohoje (Kataras) vykusioje vakarineje pasaulio plaukimo čempionato dalyje į baseiną iš lietuvių šoko Kotryna Teterevkova. Ji dalyvavo 200 m krūtine pusfinalyje ir gana užtikrintai pateko į finalą. Lietuvė distanciją įveikė per  2min. 24,69 sek. ir bendroje įskaitoje pusfinalyje buvo šešta. Rungties finalas ir kova dėl medalių įvyks rytoj vakare. K.Teterevkovai prieš čempionato pradžią ekspertai žadėjo bronzą 200 m plaukime krūtine.
90 2024-02-15

Vienoje pasaulio čempionato rungčių nepasirodžiusi tituluota plaukikė rėžė: „Jūs išlepote“

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate ketvirtadienį sporto sirgaliai taip ir neišvydo švedės Sarah Sjostrom.  100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio rekordininkė (51.71 sek.) buvo atrankos dalyvių sąrašuose, tačiau paskutinę akimirką atsisakė startuoti.  „Geriau yra užsiregistruoti varžyboms ir tada priimti galutinį sprendimą, nei nesiregistruoti ir gailėtis, kad to nepadarei.
2024-02-15

Į pusfinalį įskriejusi Kotryna Teterevkova prognozių dėl medalio nesureikšmina: „Tai nėra pagrindinis tikslas“

Ketvirtadienį Dohoje (Kataras) vyko jau penktosios Pasaulio plaukimo čempionato dienos atrankiniai plaukimai. Juose puikiai pasirodė ir į pusfinalį pateko Kotryna Teterevkova.  Lietuvė 200 m krūtine plaukime distanciją įveikė per per 2 min. 25.09 sek., savo atrankiniame plaukime buvo antra, o bendroje įskaitoje – trečia.  K. Teterevkova pusfinalyje varžysis šiandien, ketvirtadienį, apie 19.19 val.
73 2024-02-15

Kotryna Teterevkova pasaulio čempionate užtikrintai įplaukė į pusfinalį, kiti lietuviai atrankų neįveikė

Išaušo dar vienas atrankinių plaukimų rytas Pasaulio plaukimo čempionate. Dohoje (Katare) šįryt į baseiną šoko keturi lietuviai.  Pirmoji iš Lietuvos plaukikų pasirodė Smiltė Plytnykaitė. 100 m laisvuoju stiliumi 17-metė įveikė per 56.34 sek., bendroje įskaitoje liko 25-a ir į pusfinalį nepateko.  S. Plytnykaitei priklauso šios rungties Lietuvos moterų rekordas – 54,74 sek. Su tokiu rezultatu lietuvė šįryt būtų užėmusi 12-ą vietą.
2024-02-15

Pasaulio plaukimo čempionate išdalinta dar daugiau medalių komplektų

Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas. Trečiadienį jame buvo išdalinti dar 5 medalių komplektai. Vyrų 200 m plaukime peteliške pirmą kartą pasaulio čempionu tapo japonas Tomoru Honda, distanciją įveikęs per 1 min. 53.88 sek. Sidabrą pelnė italas Alberto Razzetti (1:54.65), bronzą – austras Martinas Espernbergeris (1:55.16). Įdomu tai, kad T.Hondai triumfuoti nesutrukdė net ir trauma.
2024-02-14

Nesėkmingas rytas Lietuvos plaukikams: į kitus etapus nepavyko prasibrauti nė vienoje rungtyje

Trečiadienį Dohoje (Kataras) prasidėjo ketvirtoji pasaulio plaukimo čempionato diena. Į baseiną rytiniuose atrankos plaukimuose šoko ir Lietuvos plaukikai.  Pirmoji 50 m nugara rungtyje pasirodė 16-metė Patricija Geriksonaitė. Lietuvė distanciją įveikė per 29.88 sek. ir savo atrankiniame plaukime buvo šešta. Bendroje įskaitoje ji buvo 36-a ir į pusfinalį neprasibrovė. P. Geriksonaitės šios rungties karjeros rekordas – 29,12 sek. „Sakyčiau, ganėtinai neblogai.
2024-02-14

Nusivylimo dėl ketvirtos vietos neslėpusi Kotryna Teterevkova: „Vis tiek džiaugiuosi viskuo“

Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame antradienį dėl medalio kovojo Kotryna Teterevkova. Moterų 100 m plaukime krūtine lietuvė pagerino karjeros rekordą ir finišavo 4-a (1:06.02). Karjeros rekordą ji pagerino net 0.33 sek. „Aišku, dėl ketvirtos vietos gaila, bet man svarbiau buvo pamatyti rezultatą. Pagaliau po dviejų metų pasigerinau ir esu labai laiminga.
164
2024-02-13

Pasaulio plaukimo čempionato finale Kotryna Teterevkova liko per žingsnį nuo medalio: finišavo 4-ta

Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame antradienio vakarą moterų 100 m krūtine rungties finale į baseiną šoko Kotryna Teterevkova. Lietuvė distanciją įveikė per 1min. 6,02 sek. ir finišavo ketvirta. Primename, kad pirmadienį šešta rytinėje kvalifikacijoje buvusi K. Teterevkova moterų 100 m krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 1 min. 6,61 sek. ir savo plaukime finišavo ketvirta. Tai lietuvei užtikrino vietą finale.
58 2024-02-13

Sidabrą pasaulio čempionate užsikabinęs Danas Rapšys prisiminė apmaudžią diskvalifikaciją 2019-aisias: „Širdyje turiu auksą“

Antradienio vakarą Danas Rapšys pirmą kartą karjeroje iškovojo medalį pasaulio plaukimo čempionato 50 m baseine. Dohoje vykstančiose pirmenybėse lietuvis pasidabino vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungties sidabru.  Finale lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 45,05 sek., o pusfinalyje buvo finišavęs per 1:44,96 min.  Primename, kad tai yra ta pati rungtis, kurioje 2019 m. lietuvis tapo pasaulio čempionu, bet buvo diskvalifikuotas.
53 2024-02-13

Pasaulio plaukimo čempionate Danas Rapšys iškovojo sidabro medalį

Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame antradienio vakarą vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale pasirodė Danas Rapšys. Lietuvis distanciją įveikė per 1min. 45,05 sek. ir finišavo antras, iškovodamas sidabro medalį. Primename, kad tai yra pirmasis lietuvio medalis pasaulio čempionatuose pilnų matmenų baseine. Primename, kad D. Rapšys pirmadienio vakarą vykusiame šios rungties pusfinalyje nuotolį įveikė per 1 min. 44,96 sek.
125
2024-02-13

(Ne)malonios pasaulio čempionato staigmenos: už pusfinalio borto likusi Rūta Meilutytė – ne vienintelė tokia

Prieš keletą dienų Dohoje (Kataras) prasidėjo 2024 m. pasaulio plaukimo čempionatas, į kurį išvyko rekordinė – 15 narių – Lietuvos rinktinė.  Nors plaukikų surinktas didelis būrys ir jau nuo pirmųjų dienų buvo tikimasi išvysti gerus lietuvių plaukimus baseine, tačiau šios sporto šakos aistruoliai pirmiausia išvydo nemalonius netikėtumus.  Titulo neapgins Jau pirmoje savo rungtyje už patekimo į pusfinalį ribos liko Danas Rapšys, kuris 400 m laisvuoju stiliumi įveikė per 3 min.
2024-02-13

Vyriausias, bet greičiausias – Danas Rapšys po pusfinalio siuntė žinutę jaunimui: „Amžius – tik skaičius“

Pirmadienio vakarą Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio čempionate į finalus prasibrovė du Lietuvos plaukikai – Kotryna Teterevkova ir Danas Rapšys.  Pastarasis 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje buvo greičiausias iš visų dalyvių ir užfiksavo 1 min. 44.96 sek. laiką, be vargo patekdamas į finalą. „Nesuprantu, kas čia įvyko“, – iškart po pusfinalio sakė panevėžietis.  Užfiksuotas rezultatas D. Rapšiui buvo ne tik geriausias šiandien, tačiau ir antras geriausias jo karjeroje.
106
2024-02-12

Greičiausią laiką pusfinalyje fiksavęs Danas Rapšys įskriejo į finalą pasaulio čempionate

Pirmadienį Dohoje (Kataras) tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionatas, o vakariniuose pusfinaliuose pasirodė ir du Lietuvos plaukikai.  Antrasis iš į pusfinalį prasibrovusių lietuvių į baseiną šoko Danas Rapšys, kuris 200 m laisvuoju stiliumi įveikė per 1 min. 44.96 sek. ir buvo greičiausias ne tik savo pusfinalyje, bet ir tarp visų dalyvių.
162
2024-02-12

Iškalbingas faktas: į pusfinalį neprasibrovusi Rūta Meilutytė tokio plaukimo neturėjo nuo vaikystės

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate moterų 100 m krūtine rungtyje titulo apginti nepavyko Rūtai Meilutytei. Lietuvė atrankoje liko 17-a (1:07.79 min.) ir buvo per plauką nuo patekimo į pusfinalį. Vandens sporto naujienų portalas „SwimSwam“ paskaičiavo, kad lietuvė per karjerą aukštesnio lygio varžybose bent 69 kartus plaukė greičiau nei per 1 min. 7.79 sek.
2024-02-12

Tarp aštuonių geriausių: Kotryna Teterevkova pateko į pasaulio čempionato finalą

Pirmadienio vakarą Dohoje (Kataras) tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame pusfinaliuose pasirodė ir du lietuviai.  Pirmoji į baseiną šoko Kotryna Teterevkova, kuri varžėsi 100 m krūtine rungtyje. Lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 6.61 sek. ir savo pusfinalyje buvo ketvirta. Iki karjeros rekordo K.Teterevkovai trūko 0.26 sek. Bendroje įskaitoje plaukikė užėmė 7-ąją vietą ir pasiekė finalą. 100 m plaukimo krūtine finalas vyks antradienį 19 val. 45 min. Lietuvos laiku.
171
2024-02-12

Užtikrintai pasaulio čempionate startavusi Kotryna Teterevkova: „Nesijaučiu, kad būčiau plaukusi iš visų jėgų“

Antrąją pasaulio plaukimo čempionato dieną galingu startu pradėjusi Kotryna Teterevkova užsitikrino vietą 100 m krūtine pusfinalyje. Per 1 min. 06,85 sek. finišavusi sportininkė atrankoje užėmė 6 vietą ir užtikrintai žengė į pusfinalį. „Patiko plaukti, bet kol kas nesijaučiu, kad būčiau plaukusi iš visų jėgų. Finišavusi pamačiau, kad antra, visai apsidžiaugiau ir pagalvojau, kad gerai“, – po plaukimo kalbėjo K. Teterevkova. Prieš čempionatą sakei, kad nelabai norėjai čia važiuoti.
2024-02-12

Danas Rapšys pateko į pasaulio plaukimo čempionato pusfinalį

Dohoje (Katare) tęsiasi 2024 m. pasaulio plaukimo čempionatas, o pirmadienį jame startavo 4 Lietuvos atstovai. Į pusfinalį prasibrovė Danas Rapšys, kuris sėkmingai įveikė 200 m plaukimo laisvu stiliumi atranką. Atrankos plaukime lietuvis finišavo per 1:45,95 min. ir užėmė pirmą vietą, o bepasaulio plandroje įskaitoje užėmė 3-ią vietą ir plauks pusfinalyje. Geriausias D. Rapšio asmeninis rezultatas šioje rungtyje yra 1:44,38 min.
2024-02-12

Be mėgstamos rungties finalo pasaulio čempionate likusi Rūta Meilutytė nesigraužia: „Ir nustebau, ir ne“

Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame pirmadienio rytą 100 m krūtine atrankoje pasirodė Rūta Meilutytė. Deja, lietuvė į pusfinalį nepateko. R. Meilutytė finišavo per 1:07,79 min. ir užėmė 6-ą vietą, o bendroje įskaitoje liko 17-ta. Primename, kad į pusfinalius patenka tik 16 greičiausių plaukikių, todėl R. Meilutytė liko pirmoji už brūkšnio. „Kaip sakiau prieš tai, tai tiesiog tipiškas plaukimas man buvo.
2024-02-12

Netikėta staigmena: Rūta Meilutytė nusileido Kotrynai Teterevkovai ir liko už pusfinalio borto

Dohoje (Kataras) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame pirmadienį startuos 4 lietuviai. 100 m krūtine atrankoje pirmadienio rytą startavo Kotryna Teterevkova ir Rūta Meilutytė. Abi plaukikės dalyvavo tame pačiame plaukime, tačiau į pusfinalį pateko tik K. Teterevkova. R. Meilutytė finišavo per 1:07,79 min. ir užėmė 6-ą vietą, o K. Teterevkova finišavo per 1:06,85 min. ir liko antra. Bendroje įskaitoje K. Teterevkova liko 6-ta, o R. Meilutytė 17-ta.
2024-02-12

19-metis kinas estafetėje pagerino individualios rungties pasaulio rekordą: „Kai pamačiau rezultatą, mane ištiko šokas“

Nors į Dohoje (Kataras) neįprastu vykstantį pasaulio plaukimo čempionatą neatvyko daugybė šio sporto žvaigždžių, jau pirmąją varžybų dieną buvo pagerintas planetos rekordas. Vyrų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi driokstelėjo kinas Zhanle Panas. Jis pirmame etape finišavo per 46.80 sek. ir pagerino individualios rungties – 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi – rekordą.
2024-02-11

Olimpinį normatyvą medžiojantis Andrius Šidlauskas į pasaulio čempionato finalą nepateko

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pirmoje vakarinėje sesijoje pasirodė Andrius Šidlauskas. Jis varžėsi 100 m plaukimo krūtine antrajame pusfinalyje, bet į finalą nepateko. Vis dar ir olimpinį normatyvą medžiojantis lietuvis distanciją įveikė per 59,79 sek. ir bendroje įskaitoje liko dvyliktas. Greičiausias pusfinalyje buvo britas Adamas Peaty (58,60 sek.). Už jo liko amerikietis Nicas Finkas (58,73 sek.
2024-02-11

Paaiškėjo Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtis artėjančiam pasaulio čempionatui

Vasario 2–18 dienomis Kataro sostinėje Dohoje vyksiančiame „World Aquatics“ pasaulio čempionate Lietuvai atstovaus 15 sportininkų. Asociacijos „LTU Aquatics“ vykdomojo komiteto nutarimu į Dohą vyks 13 plaukikų ir du šuolininkai į vandenį. Plaukimo varžybose, kurios prasidės vasario 11 dieną, dalyvaus čempionato „A“ normatyvus sėkmingai įvykdę Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Mantas Kaušpėdas.
2024-01-02

Oficialu: „World Aquatics“ patvirtino Meilutytės pasiektus pasaulio plaukimo rekordus

Pasaulinė vandens sporto šakų federacija („World Aquatics“) trečiadienį užbaigė ratifikavimo procesus ir oficialiai patvirtino plaukikės Rūtos Meilutytės pasaulio čempionate Japonijoje užfiksuotus pasaulio rekordus. 2023 m. liepos 29 dieną Fukuokoje vykusiame pasaulio čempionate 26-erių kaunietė moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje nuotolį įveikė per 29,30 sek. ir pakartojo planetos rekordą, kuris nuo 2021 metų priklausė Italijos sportininkei Benedettai Pilato.
1119 2023-08-30

Į Lietuvą sugrįžusi pasaulio čempionė Meilutytė atsakė, ar dalyvautų olimpiadoje kartu su rusais

Rūta Meilutytė grįžo į Lietuvą. Pasaulio plaukimo čempionate du aukso medalius iškovojusi ir tris rekordus pagerinusi kaunietė Vilniaus oro uoste nusileido ketvirtadienį dar prieš vidurdienį. Fukuokoje (Japonijoje) vykusiame pasaulio plaukimo čempionate R. Meilutytė iškovojo aukso medalius 50 m ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse, taip pat pagerino 50 m krūtine pasaulio rekordą, kai distanciją perplaukė per 29,16 sek.
344 2023-08-03

Meilutytės meistriškumu neabejoję olimpiniai plaukikai: „Mėgavimasis plaukimu jai davė labai daug”

Nors Fukuokoje (Japonija) pasaulio plaukimo čempionatas jau baigėsi, tačiau jo atgarsiai Lietuvoje vis dar netyla. Lietuviai nepaliauja džiaugtis dviem Rūtos Meilutytės iškovotais aukso medaliais, pagerintu pasaulio rekordu bei įspūdingu plaukikės talentu. Sekmadienį pasibaigęs pasaulio plaukimo čempionatas Lietuvai buvo itin džiaugsmingas. Iš jo R. Meilutytė parsiveža 50 m ir 100 m plaukimo krūtine rungčių medalius.
135 2023-08-01

Užfiksavo neįtikėtiną Meilutytės reakciją gavus prizą: pamatykite patys

Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo čempionate Japonijoje, Fukuokoje demonstravo puikius rezultatus – savaitgalį vykusio 50 m plaukimo krūtine rungtyje pusfinalyje ji pakartojo pasaulio rekordą. Už tai jai įteiktas įspūdingas piniginis prizas. Tačiau geriausia šalies plaukikė nesustojo – rungties finale pagerino pasaulio rekordą ir užsitikrino dar vieną aukso medalį.
159 2023-07-31

Aukščiausia vieta istorijoje: Meilutytė pakėlė Lietuvos rinktinę į medalių įskaitos dešimtuką

Fukuokoje (Japonija) baigėsi pasaulio plaukimo čempionatas, kuris buvo istoriškai sėkmingas Rūtai Meilutytei. Lietuvė pirmą kartą karjeroje viename pasaulio čempionate 50 m ilgio baseine iškovojo 2 aukso medalius. Ji triumfavo 50 m plaukime krūtine bei olimpinėje 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Negana to, lietuvė 50 m plaukime krūtine du kartus pasiekė pasaulio rekordus: pusfinalyje ji rekordą pakartojo, o finale pagerino.
1915 2023-07-30

Įspūdingas čempionatas: štai, kokius piniginius prizus už auksinius plaukimus gaus Meilutytė

2023 m. pasaulio plaukimo čempionatas dar ilgai įstrigs lietuvių atmintyse. Geriausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė iš jo grįš su dviem aukso medaliais ir pasaulio rekordu. Už tokius nuostabius plaukimus R. Meilutytė gavo ir ne vieną įspūdingą prizą. Naujienų portalas swimswam.com anksčiau skelbė, kad už pirmąją vietą čempionate plaukikai gaus 20 tūkst. dolerių (apie 18 tūkst. eurų) prizą.
1001 2023-07-30

Kertinį rekordinio čempionato momentą išskyrusi Meilutytė: „Ėjau pasimėgauti plaukimo procesu“

Sekmadienį Fukuokoje (Japonija) Rūta Meilutytė dar kartą įrodė savo neįtikėtiną talentą. 50 m krūtine įveikusi per 29,16 sek. ji ne tik iškovojo dar vieną aukso medalį, bet ir pagerino planetos rekordą. Po įspūdingo finalo plaukikės buvo paklausta, ką ji būtų sakiusi, jei kažkas prieš čempionatą būtų pasakęs, kad iš Japonijos ji grįš su dviem aukso medaliais ir dviem pasaulio rekordais. „Būčiau sakiusi – gerai“, – juokėsi lietuvė.
1151 2023-07-30

Fantastika – pasaulio rekordą pagerinusi Meilutytė iškovojo dar vieną aukso medalį!

Paskutinė pasaulio čempionato diena Fukuokoje (Japonija) itin svarbi Lietuvos plaukimo bendruomenei. Dėl antrojo medalio čia varžėsi Rūta Meilutytė ir iškovojo dar vieną aukso medalį. Lietuvė 50 m distancija įveikė per 29,16 sek. ir ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir pagerino pasaulio rekordą.  Vakar distanciją praplaukusi buvusio pasaulio rekordo ritmu, o šįkart jį pagerinusi 26-erių plaukikė po finalo stokojo žodžių ir paklausta, kaip jaučiasi, tiesiog sakė, kad yra laiminga.
885 2023-07-30

Rekordu su Meilutytė pasidalinusi italė: „Esu laiminga, ji – mūsų idealas“

Šeštadienį Fukuokoje (Japonija) vykusiame pasaulio plaukimo čempionato finale Rūta Meilutytė parodė klasę. 50 m krūtine per 29,3 sek. įveikusi lietuvė ne tik pateko į finalą, tačiau ir užfiksavo pasaulio rekordo laiką. Šį pasaulio rekordo laiką prieš dvejus metus nustatė Italijos plaukikė Benedetta Pilato. Po pusfinalio plaukimo italė sakė, kad tokio lietuvės greičio ji tikėjosi. „Pasaulio rekordas? Man nerūpi, kad ji jį išlygino.
387
2023-07-30

Blogas emocijas į pasaulio rekordą pavertusi Meilutytė: „Kartais gerai supykti“

Šeštadienio popietė Lietuvos plaukimo bendruomenei ypač šventiška. 50 m plaukimo krūtine rungtyje Rūta Meilutytė ne tik pateko į rytdienos finalą, tačiau ir pasiekė ypatingą žymą. Kaunietė 50 m įveikė per 29,3 sek., buvo greičiausia iš visų pusfinalio dalyvių ir pakartojo prieš dvejus metus įrašytą pasaulio rekordą. Po rytinio atrankos plaukimo R. Meilutytė sakė, kad nesijautė itin geros nuotaikos.
237 2023-07-29

Pasaulio rekordą pakartojusi Meilutytė iškovojo vietą dar viename pasaulio čempionato finale

Šeštadienio popietę Fukuokoje (Japonija) vieną aukso medalį jau iškovojusi Rūta Meilutytė varžėsi dėl patekimo į 50 m krūtine plaukimo finalą.  Antrajame pusfinalyje iš antro takelio startavusi R. Meilutytė 50 m įveikė per 29,3 sek. ir pakartojo gyvavusį pasaulio rekordą. Taip greitai lietuvė dar nėra plaukusi, o prieš dvejus metus šį rekordą pasiekė Italijos plaukikė Benedetta Pilato. Už pakartotą rekordą R. Meilutytė buvo apdovanota 30 tūkst. dolerių prizu.
606 2023-07-29

Antro medalio link: Meilutytė pasiekė dar vienos rungties pusfinalį

Ankstų šeštadienio rytą Fukuokoje (Japonija) vyko itin konkurencinga 50 m plaukimo krūtine rungtis. Dėl patekimo į pusfinalį joje varžėsi ir dvi lietuvės. Distanciją per 30,39 sek. įveikusi Rūta Meilutytė užsitikrino vietą pusfinalyje. Tiesa, šįkart jos rezultatas nebuvo pats geriausias, o absoliučiai tokį pat laiką užfiksavo ir dvi kitos sportininkės – švedė Sophie Hansson ir estė Eneli Jefimova.
298 2023-07-29

Olimpinio normatyvo ir vėl nesumedžiojusi Teterevkova: „Mano forma nėra pati geriausia“

Penktadienio popietę Kotryna Teterevkova pasaulio plaukimo čempionato 200 m krūtine rungties finale užėmė 6 vietą.  Pirmajame takelyje finale plaukusi lietuvė distanciją įveikė per per 2 min. 24,22 sek. ir, deja, bet nepasiekė olimpinio normatyvo. Tai reiškia, kad sportininkė vis dar neturi kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes.  Primename, jog olimpinis normatyvas yra 2:23,91 min.
2023-07-28

Į pasaulio čempionato finalą patekusi Teterevkova vaikosi olimpinio normatyvo: tikėkimės rytoj užkabinsiu

Fukuokoje (Japonija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kur 200 m plaukimo krūtine rungties pusfinalyje lietuvė Kotryna Teterevkova išplėšė bilietą į finalą. Lietuvos atstovė pusfinalyje distanciją įveikė per 2 min. 24,12 sek. ir septintu rezultatu prasibrovė į finalą. „Buvo sunku. Nuo ryto galvojau, kad pavyks nusimesti daugiau laiko, bet į pabaigą jaučiau, kad trūko jėgų. Stengiausi iš visų jėgų, žinoma, pritrūko iki olimpinio normatyvo dar mažiau negu ryte.
61
2023-07-27

Teterevkova prasibrovė į pasaulio plaukimo čempionato finalą

Fukuokoje (Japonija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas. 200 m plaukimo krūtine rungties pusfinalyje šiandien varžėsi ir lietuvė Kotryna Teterevkova.  Lietuvos atstovė pusfinalyje distanciją įveikė per 2 min. 24,12 sek. ir septintu rezultatu prasibrovė į finalą. Tuo tarpu į pusfinalį plaukikė pateko distanciją įveikusi per 2 min. 24,87 sek. Taip ji pagerino sezono rezultatą ir penktu numeriu pateko į pusfinalį.
78 2023-07-27
Į viršų