REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio poliklinikos skęsta neviltyje – beviltiškai trūksta medikų. Šiuo metu medicinos paslaugas teikiančioms įstaigoms ypač reikia šeimos daktarų. Dirbti regione įstaigos medikus vilioja įspūdingomis algomis, priedais, bet norinčiųjų vis tiek neatsiranda.

Panevėžio poliklinikos skęsta neviltyje – beviltiškai trūksta medikų. Šiuo metu medicinos paslaugas teikiančioms įstaigoms ypač reikia šeimos daktarų. Dirbti regione įstaigos medikus vilioja įspūdingomis algomis, priedais, bet norinčiųjų vis tiek neatsiranda.

REKLAMA

Tam tikros srities specialistų šaukiasi ir Panevėžio respublikinė ligoninė, tiesa, ši, rodos, atrado būdą, kaip pasipildyti gydančių medikų gretas, gręžiasi ir karjerą siūlo jauniems, šviežiai mokslus baigusiems gydytojams.

Viena didžiausių Panevėžio miesto poliklinikų šiuo metu ieško mažiausiai 5 šeimos gydytojų pilnu etatu. Ateinantiems medikams įstaiga jau pasiryžusi mokėti daugiau nei 3000 eurų atlyginimą į rankas, bet nėra norinčiųjų. Poliklinikos vadovas sako esantis neviltyje, mat bergždžios paieškos trunka jau ne vieną mėnesį.

Miesto poliklinikos vadovas Karolis Valantinas teigia: „Siūlome atlyginimą žymiai didesnį negu didieji miestai – Vilnius, Kaunas – bet prisikviesti jaunimą iš didmiesčio yra labai sudėtinga. Tai yra ne tik Panevėžio, bet viso regiono, Akmenės, Skuodo ir Lazdijų net ne problema, o tragedija.“

REKLAMA
REKLAMA

Iš tiesų, medikų atlyginimai, pasak K. Valantino, Panevėžio regione jau atrodo oriai. Vidutinė šeimos gydytojo alga Panevėžio mieste ir rajone siekia nuo 2000 iki 2500 eurų į rankas.

REKLAMA

Rajonuose dirbti atvažiuojantiems medikams gydymo įstaigos apmoka net kuro išlaidas ir skiria priedus. Tokia pat arši kova dėl medikų vyksta ir privačiose klinikose. Nors didmiesčiuose kaip Vilnius, Kaunas ar Klaipėda šių medikų perteklius ir algos kur kas kuklesnės.

„60 proc. yra pensinio amžiaus ir kiekvieną dieną gydytojas ateina pas tave pakalbėti, man jau neramu darosi, kad sakys, dedu pareiškimą, einu į užtarnautą poilsį ir aš pykti negaliu“, – sako K. Valantinas. 

Kardiologo, onkologo ieško ir Panevėžio respublikinė ligoninė, jos vadovas sako, kad mielai priimtų būrį medikų ir į Skubios pagalbos ir priėmimo skyrių. Tačiau gydytojų problema periferijose įsisenėjusi.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas tvirtina: „Tikrai jausim tą trūkumą, dar ne vieneri metai ir šiuo metu vyksta kartų kaita medicinos sektoriuj, kai tuo metu labai daug buvo paruošiama gydytojų, vien Kauno med. institutas apie 400 paruošdavo tuo metu, dabar skaičiai kardinaliai pasikeitę.“

Vis tik Panevėžio ligoninė po didžiulių pastangų, individualių programų, rodos, rado būdą, kaip pasipildyti medikų gretas. Vilioja jaunus gydytojus ne tik konkurencingais atlyginimais, bet ir karjera.

„Mes skatinam ne tik įsidarbinti, bet skatinam per tai, kad jiems suteikiam galimybę pretenduoti ir į padalinių vadovus, tai per praeitus ir šiuos metus yra jaunų padalinių vadovų skyrių vedėjų yra 12 įdarbintų“, – sako A. Skorupskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaunietis Martynas Banys – jaunas tik prieš metus rezidentūrą baigęs gydytojas. Po studijų kurį laiką dirbęs įvairiose Kauno medicinos įstaigose, daugiausia Kauno klinikų priėmimo skyriuje. Tačiau jaunas ir perspektyvus medikas toliau likti laikinojoje sostinėje nepanoro.

„Paprasčiausiai šeima mano pagausėjo ir kažkaip pagalvojau, na, Kaunas, jis vis tiek, nuolat veiksmas, galbūt galima ramesnį miestą surasti. Bet ligoninė nė kiek neramesnė, kas jaunus specialistus ir žavi tas kompetencijos platumas“, – sako M. Banys.

Skubios pagalbos medikas susiviliojęs Panevėžiu be didelės konkurencijos laimėjo dar ir skyriaus vedėjo vietą. Būtent karjeros galimybės, geros darbo sąlygos ir alga į Panevėžį ligoninei padėjo pritraukti ne vieną, o dešimtis jaunų studijas baigusių specialistų.

REKLAMA

Reabilitologas Povilas Valentukonis tvirtina: „Yra didelės galimybės ir pačiam tobulėti, kadangi gydytojų personalas nedidelis, mes kaip jauni specialistai galim pačio skyriaus darbo kultūrą diktuoti, todėl smagu, kai atvažiuoju ne į jau įsisenėjusias tvarkas, o pats gali atvažiuoti ir naują gūsį skyriui atnešti.“

„Didžiausias faktorius yra tai, kad mokslai yra ilgi ir žmonės pradeda kurti gyvenimą ten, kur mokosi, tai tas spendimas vėl pakeisti viską, kai tau 30 m, tada žmonės pradeda galvot, ar kam čia tas. Nu ką bet keliai labai padeda, geras kelias yra“, – sako M. Banys.

Panevėžio ligoninė jau pernai pasipildė 12 jaunų specialistų, šiemet sutartis sudarytos su 16 daktarų, sukirstos rankos ir dar su pora. Labiausiai vadovas džiaugiasi radęs ilgai ieškoto vaikų alergologo ir mažųjų reumatologo. Kurių, ypač po siaučiančio kovido trūksta visoje Lietuvoje.

REKLAMA

Vaikų ligų gydytoja, reumatologė Eglė Lanzbergaitė – Manuilova sako: „Tai yra svarbiausia, kad aš galėsiu atlikti visas procedūras, ką atliekame tretiniuose centruose ir tai yra esmė, kad tie mažesni miesteliai sulauktų tokios pagalbos, kad nereikėtų važiuoti į didžiuosius miestus.“

Vis tik jaunų specialistų nuo Lietuvos sostinės nutolusiuose rajonuose yra mažuma. Didžiąją dalį sudaro pensinio amžiaus sulaukę gydytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų