REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neeilinis incidentas Panevėžyje – lūžus „Ekrano“ marių užtvankai, Nevėžis ėmė lietis iš krantų. Grėsmingai pakilo vandens lygis upėje. Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai sudarė žvalgybines grupes, seka upės pakilimą ir yra pasiruošę, jei prireiks, gelbėti žmones iš apsemtų teritorijų.

Neeilinis incidentas Panevėžyje – lūžus „Ekrano“ marių užtvankai, Nevėžis ėmė lietis iš krantų. Grėsmingai pakilo vandens lygis upėje. Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai sudarė žvalgybines grupes, seka upės pakilimą ir yra pasiruošę, jei prireiks, gelbėti žmones iš apsemtų teritorijų.

REKLAMA

O gyventojai piktinasi, kad panašaus incidento reikėjo tikėtis, mat užtvanka neprižiūrėta, surūdijusi. Dėl avarijos Panevėžio savivaldybė paskelbė ekstremalią situaciją.

Lūžus „Ekrano“ marių užtvankai matyti, kaip persikreipęs skydas nebesulaiko vandens. Jis purslais veržiasi per kraštus. Grėsmingai kyla vandens lygis Nevėžyje.

„Mums, kaip žiūrovams, tai yra gražu, mums pasižiūrėt miestiečiams, įvykis neeilinis. O tiems, kas dirba, tai labai liūdna“, – sako panevėžietė Audronė.

REKLAMA
REKLAMA

„Sakom važiuot, gal labai baisu, pas mus ten prie futbolo akademijos yra patvinę labai smarkiai, tai važiavom pasižiūrėti, toks neeilinis dalykas, nelaimė vis tiek“, – kalba panevėžietė Beruta.

REKLAMA

Avarija užtvankoje įvyko apie pusę aštuonių ryte. Sulėkė visos specialiosios tarnybos, policijos pareigūnai judrioje gatvėje dalinai apribojo eismą.

„Galim laukti didesnių pasekmių, pas mus visi miega, visi tik žiūri į savo kišenes, o kad viską sutvarkyt tai ne. Taigi čia surūdiję jau, 50 metų gal kaip pastatyta, taip ir stovi“, – piktinasi panevėžietis Vytautas.

„Taip greit nepataisys, kažką reikės daryt“, – sako panevėžietis Kęstutis.

Užtvanką prižiūrinčios bendrovės darbininkai skuba statyti specialius skydus vandeniui stabdyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip matom sulaužytos konstrukcijos jau dabar vanduo per tą vietą eina nevaldomai ir mėginama nuleisti avarinius užtvarus, kad iš viso uždaryti tą kanalo dalį“, – teigia Panevėžio vicemeras Valdemaras Jakštas.

„Jei neuždarytumėm Nevėžio užtvankos, visas Nevėžio užtvankos vanduo dabar kaip tik pasidavęs yra į upę, upė ganėtinai smarkiai patvinusi ir galimybė yra tokia, kad pasieks gyventojų žemes ir gyvenamuosius namus. Tai didžiausia grėsmė ir yra gyventojams būti apsemtiems“, – tvirtina Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Rudys.

Po vidurdienio vandens lygis Nevėžyje ties Panevėžiu buvo pasiekęs kritinį lygį. Kai kuriose vietose vanduo jau sėmė paupį, pėsčiųjų takus. Panevėžio rajone ties Naujamiesčiu vanduo ėmė semti pasėlius. Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai sudarė žvalgybines grupes, seka upės pakilimą ir pasiruošę, jei prireiks, gelbėti žmones iš apsemtų teritorijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra paruoštos automobilinės cisternos su gelbėjimo valtimis, jeigu tik iškiltų kažkoks pavojus, gyventojų patraukimui iš užsemtos zonos pilnai esame pasiruošę ir padėsime“, – tikina A. Rudys.

Savivaldybė dėl „Ekrano“ marių užtvankos gedimo Panevėžyje paskelbė ekstremalią situaciją. Po pietų savivaldybė pranešė, kad situaciją pavyko suvaldyti. Darbininkai pastatė avarinius užtvankos užtvarus ir į Nevėžį plūstančio vandens kiekis sumažintas. Dėl ko įvyko nelaimė Panevėžio vicemero teigimu, turės atsakyti specialistai.

„Ar susidėvėjusios detalės, ar kitos priežastys. Taip ta užtvanka yra jau senyvo amžiaus, jai remontas reikalingas“, – aiškina L. Jagminas.

REKLAMA

Dėl Panevėžyje susidariusios avarinės situacijos Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į prokuratūrą, Aplinkos ministeriją ir Aplinkos apsaugos departamentą. Seimo narys prašo institucijų ištirti, kas atsakingas dėl galimos užtvankos nepriežiūros ir įvykusios avarinės situacijos Nevėžio upėje.

Panevėžio savivaldybė iškart po incidento pasikvietė ekspertus situacijai įvertinti.

„Metalas pavargęs, paveiktas korozijos, gamtinių veiksnių kai kuriuose taškuose matomai ir veikiamas vandens slėgio ir dinaminių jėgų vat ir įvyko tos deformacijos šito segmentinio uždorio“, – sako hidrotechninių statinių ekspertizės vadovas Vitas Damulevičius.

Savivaldybės atstovų teigimu, šios užtvankos ir tilto remontas buvo planuotas maždaug prieš pusantrų metų. Savivaldybė skaičiuoja, kad remonto darbams prireiks ne vieno milijono.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų