REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio rajone žvejai užfiksavo itin retą reiškinį – nedideliu privačiu tvenkiniu skrodžiantį sūkurį, kitaip dar vadinamą vandens velniu.

Panevėžio rajone žvejai užfiksavo itin retą reiškinį – nedideliu privačiu tvenkiniu skrodžiantį sūkurį, kitaip dar vadinamą vandens velniu.

REKLAMA

Vandens šėlsmą privačiame tvenkinyje netoli Panevėžio stebėjo šeimininkai.

Su vyru uogas netoli tvenkinio auginanti moteris pasakoja tokį vaizdą mačiusi pirmą kartą. Iš pradžių suklusti esą privertė neįprastas garsas.

„Matom didžiulis viesulas, kažkas sukasi ant vandens, net neįtikėtina, kad tai pas mus, kad čia savo Lietuvoje, kad čia savo vandenyne tam. Kažkas tai vyksta tokio nežemiško, antgamtiško“, – sako tvenkinio šeimininkė Zinaida.

Neįprasto reginio liudininkais tapo ir tuo metu upėtakius vieną po kito traukę žvejai.

Žvejai neįprastą reginį pastebėjo apie vidurdienį. Pasak liudininkų, praūžė vienas vandens velnias, maždaug po valandos – kitas.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų įspūdingas vaizdas buvo, tikrai nebuvo tekę matyt to, pasisekė. Vanduo buvo stiklas, lengva bangelė ir tada pradeda formuotis banga, iš pradžių buvo su dideliu garsu pirmasis, o antrasis su dar didesniu garsu, su didesne jėga“, – pasakoja žvejys Martynas.

REKLAMA

Šis tvenkinys Vynupės kaime iškastas prieš kelis dešimtmečius. Jo gylis maždaug 6 metrai. Šeimininko teigimu, žvejai yra pasakoję ir anksčiau matę panašių, tik kiek mažesnių sūkurių.

„Net keista, kad taip gali mažam plote tokia jėga atsirast. Gamtos išdaigos, iš kur ir kaip susisukė toks viesuliukas grynai įlindo ir viskas. Yra kur du trys metrus, keturis, teko Alauše girdėt tą dalyką, valtis pagavo, nuskandino žmones tokie dalykai“, – sako tvenkinio šeimininkas Alfonsas.

Kai kurie specialistai svarsto, kad žvejų užfiksuotas vaizdelis gali būti sukurtas mechaniniais įrenginiais neva oro sąlygos retam reiškiniui dabar nėra palankios. Tačiau kiti aiškina, kad tai panašu į vadinamąjį dulkių – vandens velnią.

REKLAMA
REKLAMA

„Dulkių velnias yra gan dažnas reiškinys, bet vandens velnias, kuris yra dulkių velnio brolis, jau yra daug retesnis reiškinys, nes jis matomas ant vandens, tai toks reiškinys tikrai retas, ypač Lietuvoje“, – aiškina meteorologas Gytis Valaika.

„Ir man tas klausimas iškilo, kas tai, todėl, kad viesulams metų laikas visiškai netinkamas, viesulai mėgsta susidaryti Lietuvoje kada būna karšta. Čia gi yra aišku, kad vanduo yra šaltas, gamta dar vėsi, žemė dar vėsi, turi būti kažkas kita, priežastis turi būti kita, galima įtarti, kad tai yra šalto oro griūtis iš aukštesnių atmosferos sluoksnių ėjo žemyn ir taip kažkas pradėjo ten suktis. Taip susidaro viesulai Baltijos pakrantėj iš viršaus į apačią, greičiausiai tai čia kažkas panašaus“, – teigia Naglis Šulija.

Jei toks sūkurys tikrai gamtos kūrinys, tuomet, pasak specialistų, daugeliu atvejų, žmogui nepavojingas, nors gali nuo žemės paviršiaus pakelti lengvus objektus ar sukelti vandens purslus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų