REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgai lauktas į Panevėžio kolegiją atvykęs švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus šios mokyklos administracijos ir dėstytojų profesinės sąjungos nesutaikė – nesantaikos atmosfera kaista ir toliau.

REKLAMA
REKLAMA

 Grįžęs išsiaiškins

Viceministras nustebino darbuotojus: jis per du su puse mėnesio nesugebėjo susipažinti su į ministeriją išsiųstu profsąjungos kreipimusi. Rašte prašoma stabdyti Kolegijos direktoriaus Egidijaus Žukausko įsakymus dėl dėstytojų atlyginimų mažinimo bei prašoma ministerijos atlikti įstaigos finansinį patikrinimą.

REKLAMA

Beveik pusantros valandos svečias iš Vilniaus Kolegijos vadovams, dėstytojams aiškino, kodėl būtina taisyti liberalų ir konservatorių parengtą aukštojo mokslo reformą. Pasak jo, tokia pertvarka neatitinka realybės ir sumažino aukštojo mokslo prieinamumą.

Be to, R. Vaitkus pabrėžė, kad būtina peržiūrėti įmokų už mokslą dydžius, pakeisti studijų krepšelio paskirstymą. Jo nuomone, aukštųjų mokyklų valdymas neturi būti politizuotas, o besikeičianti valdžia neturėtų kaskart imtis švietimo reformos.

REKLAMA
REKLAMA

Apie netinkamai parengtą aukštojo mokslo reformą postringavęs viceministras Kolegijos profesinės sąjungos pirmininkui Henrikui Sinickui negalėjo pasakyti, kada bus gautas atsakymas į kovo 13 dieną ministerijai išsiųstą kreipimąsi. R. Vaitkus teigė, esą daugmaž yra susipažinęs su situacija, o kodėl iki šiol nėra atsakymo, grįžęs į sostinę pasiaiškinsiąs.

Pasikeitimų dar bus

Viceministro vizito Kolegijos profesinės sąjungos nariai laukė nuo balandžio 12-osios. Tądien žadėjęs apsilankyti R. Vaitkus atvykti neatrado laiko – esą pasikeitė planai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pagaliau sulaukę valdininko, į susitikimą atėję profsąjungos nariai liko nusivylę.

H. Sinickas mano, kad ministerijos atstovo vizitas situacijos aukštojoje mokykloje nepakeis.

„Jeigu švietimo ir mokslo viceministras, paklaustas, ar Kolegijoje bus atliktas išorinis finansinės veiklos patikrinimas, tvirtina, kad tokį gali atlikti Valstybės kontrolė arba vidaus auditas, tai ką daugiau gali galvoti. Nieko kito ir nebuvo galima tikėtis, juk ministerija yra steigėja“, – kalbėjo H. Sinickas.

Pasak jo, galima tikėtis dar ne vieno dėstytojų atlyginimų koeficiento mažinimo. Profesinės sąjungos pirmininko teigimu, Kolegijoje turi vykti pasitarimas dėl kontaktinių valandų didinimo, o tai reiškia, kad dėstytojai dirbs daugiau už tą patį atlyginimą.

REKLAMA

„Darbo sąlygos negerėja ir galima tikėtis dar vieno atlyginimų mažinimo vajaus. Juolab kad dėl ankstesnio algų sumažinimo keletas dėstytojų išėjo iš darbo. Jiems reikia nemenkų išmokų, o pinigų nėra“, – „Sekundei“ teigė H. Sinickas.

Viceministras nustebino

Profsąjungos pirmininkas sako ministerijos atstovo paklausęs, ar teisėtai pareigas Kolegijoje eina kancleris, nors jo pareigybių iki šiol nepatvirtino mokyklos taryba.

„Viceministras atsakė, kad tai neteisėta. Tai kaip suprasti? Be to, Kolegijos taryba nepatvirtino ir prieš mėnesį įsteigto Studijų centro, kuriame jau dirba keturi žmonės. Tai vadinasi ir to centro veikla neteisėta“, – stebėjosi H. Sinickas.

REKLAMA

Pasak jo, ir dar daugiau nuostabą keliančių dalykų yra įstaigoje.

„Kolegijos direktorius E. Žukauskas prieš porą mėnesių norėjo patvirtinti naują švietimo įstaigos struktūrą, bet nepavyko. Dar kartą tą struktūrą, manau, jis bandys tvirtinti gegužės mėnesio pabaigoje vyksiančiame Kolegijos tarybos posėdyje“, – paaiškino jis.

Nėra diskusijos

R. Vaitkus, paklaustas, ar yra susipažinęs su Kolegijos profesinės sąjungos kreipimusi, kuris ministerijai buvo išsiųstas kovo 13-ąją, neslėpė: „Nesu išanalizavęs to rašto, tą padarysiu grįžęs į ministeriją.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panorusiems išgirsti svečio nuomonę dėl drastiškai sumažintų atlyginimų koeficientų dėstytojams buvo atsakyta: „Tai yra susieta su labai liūdnu aukštųjų mokyklų finansavimu. Motyvas mažinti – mažiau stojančiųjų į Kolegiją. Pavyzdžiui, Klaipėdos kolegijoje padėtis dar sudėtingesnė. Jie turi net kreditorinių įsiskolinimų.“

Viceministro teigimu, atsirasti tokiai situacijai įtakos turėjo ir netobula studijų krepšelio reforma, ji pablogino finansinę aukštųjų mokyklų padėtį.

„Aukštosios mokyklos turi valdymo organą – tarybą, kuri ir priima sprendimus kartu su įstaigos direktoriumi. Taip yra ir Panevėžio kolegijoje – sprendimą mažinti algas priėmė Kolegijos taryba. Visi jie priimti žinant savo limitus – pinigus, kuriais disponuojama“, – pareiškė R. Vaitkus.

REKLAMA

Jo nuomone, profsąjungos ir Kolegijos vadovybės konfliktas kilo tik todėl, kad nėra susikalbėjimo. „Reikia daugiau diskutuoti ir ieškoti sutarimo“, – įsitikinęs viceministras.

Ministerijos atstovas atlaidus atsiradusiai Panevėžio kolegijoje kanclerio pareigybei.

„Jis tvarko visus ūkinius, personalo klausimus. Ministerijoje taip pat yra kancleris. Jei aukštoji mokykla tokią pareigybę nusistačiusi, o

Kolegijos taryba jai pritarusi, tai tas dalykas yra teisėtas“, – mano viceministras. Tačiau Kolegijos taryba šios pareigybės dar nepatvirtino.

REKLAMA

___________________________________

Įsakymas pribloškė

„Sekundė“ jau rašė, kad Kolegijos direktoriaus E. Žukausko įsakymas mažinti tarnybinių atlyginimų koeficientus pribloškė ne vienerius metus dirbančius dėstytojus.

Sužinojusi apie atlyginimų mažinimo vajų, vasario 4 dieną Kolegijoje įsteigta profesinė sąjunga iš aukštosios mokyklos vadovo panoro gauti informaciją, kokios svarbios priežastys verčia imtis tokių drastiškų priemonių.

Be to, nustebino žinia, kad atlyginimai mažinami tik jiems, nors švietimo įstaigoje yra darbuotojų, kuriems pernai lapkričio, gruodžio ir šių metų sausio mėnesiais mokėti priedai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profesinė sąjunga ne kartą su prašymais ir klausimais kreipėsi į mokyklos vadovą. Tačiau atsakymų iš E. Žukausko sulaukdavo ne iškart. Tiesa, per derybas buvo pasiekta šiokių tokių permainų ir dėstytojams atlyginimus nutarta mažinti 9, o ne 15 proc.

Tuomet E. Žukauskas „Sekundei“ teigė, kad Kolegijoje situacija nėra bloga, o atmosfera – puiki. „Mes atvirai šnekam. Priešpriešos nematau. Su profsąjunga radom sąlyčio taškus. Kitas dalykas, kad bijoma pokyčių. Žmogus yra toks individas: žino, kad bus pokyčių, bet bando jų išvengti. Manau, kad Kolegijoje viskas eina į gera. Visi Kolegijoje atliekami veiksmai derinami su taryba“, – pabrėžė įstaigos vadovas.

Apie kanclerio pareigybę E. Žukauskas kalbėjo ramiai. Anot jo, kancleris Vidas Paškauskas atsakingas už finansinius srautus, už kai kuriuos ekonominius sprendimus, už įvairių programų įdiegimą Kolegijoje.

___________________________________

Raimonda MIKUČIONYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų