REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžietis Ąžuolas Šiukščius per egzaminų sesiją sužibėjo kaip reikiant – abiturientas susižėrė net keturis šimtukus. Šimtukininkas išdavė savo sėkmės paslaptį, atskleidė ateities planus ir davė patarimą ateities kartoms. 

Panevėžietis Ąžuolas Šiukščius per egzaminų sesiją sužibėjo kaip reikiant – abiturientas susižėrė net keturis šimtukus. Šimtukininkas išdavė savo sėkmės paslaptį, atskleidė ateities planus ir davė patarimą ateities kartoms. 

REKLAMA

18-metis surinko šimtukus iš matematikos, fizikos, informacinių technologijų ir anglų kalbos egzaminų. Ą. Šiukščių, ko gero, drąsiai galima vadinti „tiksliuku“, tad ir ateitį jis sies su mėgstama sritimi. 

Paklaustas, kokia jo sėkmės paslaptis, Ąžuolas sako, kad jam nemalonu tai pripažinti, bet egzaminams jis intensyviai nesiruošė – jį visada lydėjo sėkmė. 

„Man tiesiog sekasi. Man visada sekdavosi mokykloje, nuo pat pirmos klasės iki 12 klasės ir egzaminai tikrai nebuvo kažkas, kam aš labai, labai, labai aktyviai ruošiausi.  

REKLAMA
REKLAMA

Ypač tokiems egzaminams, kaip matematikos, fizikos. Realiai, ruošimosi lygis buvo artimas nuliui, aš išsprendžiau kelis egzaminus praeitų metų ir viskas, nes aš tikėjausi iš jų bet kokiu atveju gero rezultato“, – atviravo jis. 

REKLAMA

Egzaminai nebuvo nei sunkūs, nei lengvi

Dėl vieno šimtuko jis buvo užtikrintas beveik 100 proc. – po matematikos egzamino susiskaičiavęs, kiek maždaug taškų surinko, jau žinojo, kad rezultatas bus puikus. Iš kitų egzaminų jis sako tikėjęsis gerų rezultatų, bet ne šimtukų. 

Ir nors didelė dalis abiturientų kasmet skundžiasi, kad egzaminai buvo sunkūs, jų užduotys sunkiai išsprendžiamos, Ąžuolui egzaminai nepasirodė nei per lengvi, nei per sunkūs – panašūs, kaip ir kasmet. 

„Man jie pasirodė tiesiog įprasto egzamino lygio. Tik atrodo, kad labai mažai žmonių taip atrodė, nes, pavyzdžiui, aš išeidavau iš matematikos, fizikos egzamino galvodamas egzaminas kaip egzaminas, jis nebuvo labai sunkus ar labai lengvas, bet visi aplinkiniai sako, kad buvo labai, labai sunku. Aš tiesiog patylėdavau ir labai daug kažko nesakydavau, bet man egzaminai šiais metais tikrai nepasirodė kažkokie labai sunkūs.  

REKLAMA
REKLAMA

Gal šiek tiek nustebino anglų kalbos egzaminas, nes, palyginus su praeitais metais, jis buvo tikrai šiek tiek sunkesnis ir aš galbūt nesitikėjau to šimto ir iš anglų kalbos gauti. Na, bet, pasirodo, jis nebuvo toks jau sunkus, kad tai būtų neįmanoma“, – šypteli pašnekovas. 

Į kone visus egzaminus jis žengė be jokio jaudulio. Pavyzdžiui, prieš anglų kalbos egzaminą nebuvo ko jaudintis – juk kelias dienas prieš egzaminą neišmoksi užsienio kalbos ir jos subtilybių. Matematika jam visada sekėsi, kaip ir fizika, tad į šiuos egzaminus žengė drąsiai, žinodamas, kad rezultatas bus džiuginantis. 

Nustebinęs egzaminas ir ateities planai

Kiek daugiau teko pasimokyti prieš informacinių technologijų egzaminą – sprendžiant praėjusių metų užduotis kartais sekdavosi labai gerai, kartais – itin prastai. Tačiau, kaip pats sako, egzamino metu jam pasisekė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vienintelis, prieš kurį tikrai jaudinausi ir kuriam nuoširdžiai mokiausi, buvo lietuvių kalbos egzaminas, nes žinojau, kad man už jį šimtuką gauti tikrai reikalautų labai, labai daug pastangų, labai daug darbo ir net šiek tiek sėkmės“, – pridūrė jis. 

Ir nors jaudulio netrūko, būtent šio egzamino rezultatai labiausiai nustebino – pritrūko vos vieno balo, kad savo kraityje jis turėtų penkis šimtukus. Tačiau 99 balai jam – rezultatas, kuriuo gali didžiuotis: 

„Mano nuomone, lietuvių kalbos egzaminas yra tas egzaminas, kuris iš tikrųjų patikrina abituriento brandą, nes reikia parodyti per tą egzaminą visas savo žinias, kiek tik gali, parodyti, kaip tu sugebi mąstyti, sieti dalykus.  

REKLAMA

Manau, už jį gauti šimtuką yra be galo sunku, todėl 99 yra mane labai tenkinantis rezultatas. Aišku, šiek tiek gaila, kad vieno taško pritrūko, kad turėčiau penkis šimtukus, bet tai nėra svarbu.“

Jo teigimu, net jei ir būtų gavęs vienu šimtuku daugiau ar mažiau, tikrai nesisielotų, nes vis tiek būtų įstojęs į savo svajonių studijų programą – Aukštųjų technologijų fiziką ir verslą Vilniaus universitete. Vaikinas atvirauja, kad anksčiau svarstė studijuoti užsienyje, bet galiausiai suprato, kad Lietuvos bent kurį laiką nepaliks. 

„Labai laukiu savo studijų, labai lauku, kada galėsiu mokytis, studijuoti, gyventi Vilniuje. Ir vėliau neįsivaizduoju, kaip bus – galbūt liksiu Lietuvoje, galbūt išvažiuosiu į užsienį. Tikrai nemanau, kad priešinsiuosi vienai ar kitai galimybei, tiesiog seksiu kelią, kurį man gyvenimas bus nuklojęs ir kaip bus, taip bus“, – nusišypso. 

REKLAMA

Patarimai ateities kartoms

Sėkmės istorija pasidalinęs Ą. Šiukščius turi patarimą ir ateities kartoms – mokykloje reikia mokytis ir tai daryti reikia mokėti. Kaip tiksliųjų mokslų mėgėjas, jis sako, kad svarbu rasti sąsajas tarp mokomos medžiagos, o ne mintinai mokytis kiekvieną dalyką atskirai. 

„Matematikos, pavyzdžiui, tikrai nereikia kalti jokių taisyklių, nereikia mokytis teorijos, viso kito, nes matematika turi labai stiprius pagrindus ir visos kitose klasėse mokomos koncepcijos yra statomos ant tų pagrindų.  

Kas įvyksta, kad žmonės nemoka tų pagrindų ir tuomet, kai jau ateina vyresnėse klasėse kažkokia nauja informacija, jie ją iškala kaip kažkokią atskirtą dalį nuo to, ką jie jau moka. Nors iš tikrųjų tai yra lyg spektras, lyg koks pastatas, lyg tiltas atsiranda, kuris turėtų jau turimą teoriją, kažkokius pagrindus labai lengvai sujungti su tuo, ką mokaisi naujo.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent tokia esmė – reikia bandyti ieškoti kažkokių sąsajų, loginių išvedimų, nes tai, ką mes mokomės mokykloje, iš tikro turi labai daug logikos. Tai nėra tiesiog kažkokia sausa, nepaaiškinama informacija. Tai yra gan paprasta, jeigu tu leidi sau apie tai mąstyti kažkaip kitaip, o ne kaip apie nudrėbtą informaciją, kurią tu turi sukaupti“, – mintimis dalijosi keturis šimtukus gavęs Ąžuolas.

O galiausiai pašnekovas primena – nereikia sureikšminti egzaminų rezultatų ar nukabinti nosį, jei nepasipylė šimtukai. Pasak jo, egzaminų rezultatai greitai pasimiršta ir svarbiausia, kad jie padėtų įstoti į norimą studijų programą: 

REKLAMA

„Aš nesijaučiu kažkaip labai gerai ir ypatingai, kad gavau tokius gerus rezultatus. Tikrai neturėtų jaustis blogai tie, kuriems nepasisekė taip gerai.  

Egzaminų rezultatai nėra bręstančio, augančio žmogaus kažkokios gyvenimo vertės matas ir po labai greito laiko aš pamiršiu, kad gavau keturis šimtukus, visi pamirš, kad aš gavau keturis šimtukus ir visi pamirš, kiek jie gavo už egzaminus, nes jau bus įstoję į universitetus.“

Net ir tie, kuriems egzaminai nepasisekė taip, kaip norėjosi, Ąžuolo manymu galiausiai ras kelią, kuriuo norės eiti, kuris džiugins ir leis augti, tad ir egzaminų rezultatai galiausiai bus bereikšmiai. 

Sveikinimai šiam tikram proto ąžuolui.Tai Lietuvos ateities kūrėjas.
Jaunuoli atmink iš kur esi kilęs bet savo gyvenimo kelyje prisimink .kad esi lietuvis todėl visas žinias perduok savo tėvynei .Nepamiršk savo gimtojo miesto Panevėžio esi jam reikalingas.
Įaunuolis, super!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų