REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per Izraelio smūgius Sirijos oro uostui jo kilimo ir tūpimo take buvo išmušta duobė, taip pat apgadinti šalimais esančio asfaltuoto kelio atkarpa ir statinys karinėje aerodromo pusėje, rodo naujienų agentūros AP penktadienį išanalizuotos palydovinės nuotraukos.

Per Izraelio smūgius Sirijos oro uostui jo kilimo ir tūpimo take buvo išmušta duobė, taip pat apgadinti šalimais esančio asfaltuoto kelio atkarpa ir statinys karinėje aerodromo pusėje, rodo naujienų agentūros AP penktadienį išanalizuotos palydovinės nuotraukos.

REKLAMA

Trečiadienio vakaro ataka prieš Alepo tarptautinį oro uostą buvo surengta praėjus keliems mėnesiams po Izraelio smūgio pagrindiniam šalies oro uostui sostinėje Damaske, per kurį buvo smarkiai apgadintas jo kilimo ir tūpimo takas. Tuo antskrydžiu siekta sustabdyti iranietiškų ginklų gabenimą į šalį.

Bendrovės „Planet Labs PBC“ padarytose palydovinėse nuotraukose matyti transporto priemonės, stovinčios aplink vieno iš smūgių vietą šalia oro uosto vienintelio kilimo ir tūpimo tako vakarinio pakraščio. Smūgis kilimo ir tūpimo take išmušė duobę, taip pat sukėlė žolės gaisrą aerodrome.

Kiek piečiau kilimo ir tūpimo tako, karinėje oro uosto dalyje, matomos nuolaužos, likusios po dar vieno smūgio, nuniokojusio ant asfaltuoto kelio buvusį objektą ir kitą statinį.

REKLAMA
REKLAMA

Sirijoje, kaip ir daugelyje Vidurinių Rytų šalių, veikia dvejopos paskirties oro uostai, kuriuose yra ir civilinių, ir karinių objektų.

Dėl Izraelio atakos oro uoste sutriko skrydžiai. Sirijos užsienio reikalų ministerija vėlai ketvirtadienį pranešė, kad antskrydis padarė didžiulės žalos. Ji nurodė, kad buvo smogta kilimo ir tūpimo takui ir buvo „visiškai sunaikinta navigacinė stotis su jos įranga“.

REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), stebinti padėtį Sirijoje, iškart po smūgio pranešė, kad Izraelis taikėsi į iranietiškų raketų krovinį, gabentą į Alepo oro uostą.

Iranas, taip pat su juo susijusi Libano kovotojų grupuotė „Hezbollah“, remia Sirijos prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą). Jų pagalba padėjo jam išsaugoti valdžią šalyje nuo 2011 metų vykstant pilietiniam karui, prasidėjusiam vadinamojo Arabų pavasario įkvėptomis antivyriausybinėmis demonstracijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis skrydžių stebėjimo duomenimis, prieš pat smūgį netoli Alepo miesto buvo užfiksuotas Irano oro bendrovės „Yas Air“ krovininio lėktuvo „Antonov An-74“ atsakiklio signalas. Šiai bendrovei JAV Iždo departamentas prieš kelerius metus buvo paskelbęs sankcijas dėl Revoliucinės gvardijos ginklų gabenimo.

Revoliucinė gvardija yra ideologinė Irano kariuomenės dalis, kurią Jungtinės Valstijos yra paskelbusios teroristine organizacija.

Pagal aukštį ir vietą, kur buvo užfiksuotas signalas, galima spręsti, kad lėktuvas planavo leistis Alepe.

Virš Sirijos skrendantys krovininiai orlaiviai dažnai neperduoda savo buvimo vietos duomenų, tikėtina – dėl B. al Assado režimui taikomų tarptautinių sankcijų. Penktadienį naujienų agentūra AP pabandė susisiekti su bendrove „Yas Air“ nurodytu telefonu, tačiau niekas neatsiliepė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Irano ir Sirijos atstovybės prie Jungtinių Tautų penktadienį neatsakė į AP prašymą pateikti komentarą.

Izraelis, nuo Sirijos pilietinio karo pradžios surengęs šimtus antskrydžių prieš savo šiaurinę kaimynę, tiesiogiai nepripažino sudavęs trečiadienio smūgį Alepo oro uostui.

Sirijos užsienio reikalų ministerija paragino JT Saugumo Tarybą pasmerkti atakas ir pareiškė, kad Damaskas laiko Izraelį atsakingu už „tyčinius smūgius Damasko ir Alepo tarptautiniams oro uostams, taip pat už keliamą pavojų civiliniams objektams bei civilių gyvybėms“.

Antskrydis buvo surengtas Viduriniuose Rytuose tebetvyrant didelei įtampai ir ant plauko pakibus Irano deryboms su galingosiomis šalimis dėl 2015 metais pasirašytos branduolinės sutarties atgaivinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų