REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasaros sezonas – darbymetis ne tik pajūrio verslininkams ir gelbėtojams, bet ir medikams. Šie pastebi, kad šiemet sulaukia vis daugiau traumų po pasivažinėjimų paspirtukais ar dviračiais. Taip pat į medikų rankas pakliūva ir nemažai alkoholio padauginusių gyventojų, kurių kraujyje fiksuojamos net 4 promilės alkoholio. 

Vasaros sezonas – darbymetis ne tik pajūrio verslininkams ir gelbėtojams, bet ir medikams. Šie pastebi, kad šiemet sulaukia vis daugiau traumų po pasivažinėjimų paspirtukais ar dviračiais. Taip pat į medikų rankas pakliūva ir nemažai alkoholio padauginusių gyventojų, kurių kraujyje fiksuojamos net 4 promilės alkoholio. 

REKLAMA

Ir nors vasarą Palangoje pacientų srautai paprastai išauga dėl į kurortą atvykusių poilsiautojų, ši vasarą medikus kol kas stebina – pacientų fiksuojama mažiau nei praėjusiomis vasaromis.

Srautas mažesnis nei anksčiau

„Pacientų šią vasarą kol kas yra mažiau, negu būdavo kitomis vasaromis. Didžiausias per parą besikreipusių žmonių skaičius yra apie 40“, – tv3.lt pasakojo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovė Laimutė Ežerinskienė.

Didžioji dalis pacientų į medikų rankas patenka dėl įvairiausių traumų, o dauguma besikreipiančiųjų į medikus – atvykėliai iš kitų miestų. Tiesa, šiemet, anot L. Ežerinskienės, Palangos medikai dar nesulaukė labai rimtų traumatologinių pacientų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet labai ryškios paspirtukų, dviračių traumos. Diagnozės yra įvairios – sumušimai, nubrozdinimai, patempimai, nemažai lūžių. Ir vaikai su lūžiais – batutai, dviračiai, paspirtukai“, – kalbėjo Palangos departamento vadovė.

REKLAMA

Kraujyje fiksuoja didžiulius alkoholio kiekius

Vasarotojai, medikų teigimu, Palangoje nevengia padauginti alkoholio. Kadangi kurortas neturi atskiros išblaivymo įstaigos, visi alkoholiu apsinuodiję ir, pavyzdžiui, gatvėje sukniubę žmonės vežami Palangos medikams.

„Yra pakankamai daug pacientų po alkoholio vartojimo. Kiekvieną dieną su šituo srautu susiduriame. Tai gali būti ir traumų ligoniai. Jie atvežami greitosios ir dėl to, kad mieste kažkur guli. Pergeria ir moterys, alkoholio kiekiai pakankamai dideli kraujyje yra, kas stebina. Ir virš 4 promilių randame“, – teigė L. Ežerinskienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Nors neatliko statistiko analizės, Palangos departamento vadovė sako manantis, kad apsinuodijimų alkoholiu pamažu vis daugėja.

„Man atrodo, kad daugiau, bet aš tikrai nedariau analizės. Pagal tai, ką aš kiekvieną dieną žurnalą registracijos vartau, tai kiekvieną dieną yra“, – pastebėjo pašnekovė.

Dalį pacientų gabena į Klaipėdą

Tiesa, ne visi atostogautojai patenka būtent į Palangos medikų rankas, dalis jų gabenami į Klaipėdą.

„Kraštutinai sunkios būklės dažniausiai veža pas mus, nes jie netransportabilūs yra. O mes, pavyzdžiui, neturime neurochirurgijos, pediatrijos stacionaro dieną. Tai šitie pacientai turėtų vykti į Klaipėdą. Be to, visi insultai, visi infarktai, tai yra klasteriai Klaipėdoje ir šitie pacientai iš karto iš namų turi būti vežami į Klaipėdą“, – sakė L. Ežerinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, ligoninės Palangos departamentui vasarą tenka pasirūpinti papildomais darbuotojais, kad netrūktų personalo.

„Personalo mums netrūksta, nes dirbame taip, kaip kiekvieną vasarą. Yra priėmimas pastiprintas ir yra iš savivaldybės programų vasarą budintis pediatras nuo 18 val. ir savaitgaliais. Ir slaugytoja viena papildoma, kad galėtų viena eiti į tvarstomąjį, o kita užsiimti ligonių registracija, vedimais, ir taip toliau“, – teigė departamento vadovė.

Įspėja poilsiautojus dėl pavojaus smėlyje

Portalas tv3.lt neseniai rašė apie tai, kad medikai įspėja poilsiautojus, jog iš smėlėtų paplūdimių namo jie gali parsivežti įvairių parazitų.

REKLAMA

„Viena iš dažnesnių tokių ligų, kuria leidžiant laiką ant nešvaraus smėlio ir kyla didžiausia rizika užsikrėsti – toksokarozė. Svarbu tai, kad ją su išmatomis gali platinti ne tik naminiai, bet ir valkataujantys gyvūnai“, – tv3.lt sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Toksokarozė – tai parazitinė liga, kurią sukelia smėlyje puikiai išsilaikančios tam tikros rūšies kirmėlių lervos. Tai itin nemaloni, ilgą laiką galinti varginti liga, galinti pasireikšti įvairiais klinikiniais simptomais.

„Kas yra labai pavojinga, toksokarų lervos migruoja po visą organizmą. Ir taip gali sukelti grėsmę žmogaus sveikatai, nes gali pažeisti vidaus organus. Dažniausiai migruodama lerva atsiduria plaučiuose, gali būti audiniuose tarp bronchų arba po oda. Negana to, šios lervos gali išlikti gyvybingos keletą metų“, – pabrėžė G. Megelinskienė.

REKLAMA

Ji priminė, kad šią ligą pirmiausia galėtų išduoti į plaučių uždegimą panašūs požymiai – kosulys, dusulys, skausmas krūtinėje, kvėpavimo ūžesiai.

„Priklausomai nuo toksokarų lervų lokalizacijos, gali sutrikti ir regėjimas, pakenkta nervų sistema“, – pridūrė NVSC specialistė.

Komentuota bendrą situaciją dėl sergamumo toksokaroze, epidemiologė pastebėjo, kad  lyginant tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, ligos atvejų pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo ir buvo užregistruoti 8 atvejai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų