Pelargonijos – klasikinis sodų augalas, mėgstamas dėl ryškių spalvų ir gebėjimo gerai augti vazonuose bei lysvėse, rašoma express.co.uk.
Nors šie augalai laikomi nereikliais, vienas paprastas veiksmas gali gerokai pagerinti jų augimą ir žydėjimą, o tai užtruks vos kelias minutes.
Ragino pašalinti pelargonijų sudžiūvusius lapus ir žiedus
Remiantis patarimais, pateiktais populiariame pelargonijų tinklaraštyje, reguliarus nudžiūvusių žiedų ir nuvytusių lapų pašalinimas yra paslaptis, padedanti pelargonijoms geriau augti ir gausiau žydėti.
„Pelargonijos atrodo patrauklesnės, žydi gausiau ir išlieka sveikesnės, jei reguliariai šalinami nudžiūvę žiedai ir nuvytę lapai“, – teigiama tinklaraštyje.
Šis procesas įprastai padeda augalui taupyti energiją ir nukreipti ją į naujų žiedų formavimą.
Pelargonijos įprastai ilgai žydi, tačiau be reguliarios priežiūros jų žydėjimo potencialas gali sumažėti.
Tiesiog pašalinus nuvytusias gėles ir nupjovus pageltusius ar pažeistus lapus galima pagerinti oro cirkuliaciją, sumažinti grybelinių ligų riziką ir paskatinti ilgalaikį ryškų žydėjimą visą vasarą.
Savaime išsivalančios pelargonijų veislės
Tiems, kurie pageidauja mažiau priežiūros reikalaujančių augalų, yra gera žinia – šiuo metu plačiai prieinamos savaime išsivalančios pelargonijų veislės.
Šios veislės automatiškai numeta nužydėjusius žiedus, todėl yra itin patrauklios žmonėms, kurie turi įtemptą grafiką arba mažai sodininkystės patirties.
Visgi net ir savaime valančios veislės reikalauja tam tikro dėmesio.
„Jos automatiškai numeta nužydėjusius žiedus ir todėl greičiau pražysta, – rašoma tinklaraštyje, – tačiau vis tiek reikės rankiniu būdu pašalinti nudžiūvusius lapus.“
Jei šito nepadarysite, susikaupę sudžiūvę lapai ne tik atrodys netvarkingai, bet ir gali pritraukti kenkėjus bei ligas.
Vasaros sodininkystės sezonui įsibėgėjus, dabar puikus metas greitai pasirūpinti savo pelargonijomis.
Nesvarbu, ar jos auga ant palangės, lysvėse ar vazonuose balkone, ši nedidelė kasdienė užduotis gali labai pagerinti jūsų augalų sveikatą, išvaizdą.
Taigi, kitą kartą, kai džiaugsitės savo pelargonijomis, skirkite kelias minutes nuskinti nuvytusias gėles ir pašalinti sudžiūvusius lapus – šis mažas darbas duos akivaizdžių ir gražių rezultatų.
Kuo laistyti pelargonijas?
Be to, pelargonijas taip pat verta vis patręšti. Vazonuose ir daug maistinių medžiagų turinčioje dirvoje auginamos šios gėlės paprastai nereikalauja papildomų trąšų, rašoma backgarden.org.
Vazonines pelargonijas reikia tręšti kas 4–6 savaites pavasarį ir vasarą ir ne dažniau nei kas 8 savaites rudenį ir žiemą. Svarbu jas tręšiant nepersistengti, kitaip augalas gali susirgti.
Jei norite sutaupyti ir nepirkti trąšų, galite pasigaminti pelargonijoms tinkamas natūralias trąšas. Jums reikės:
- 4 litrai vandens;
- 100 g šviežių mielių;
- pusė puodelio cukraus.
Dubenyje mieles sumaišykite su vandeniu taip, kad mielės visiškai ištirptų, ir tuomet sudėkite cukrų. Dubenį uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir palikite fermentuotis.
Kai fermentacijos procesas bus baigtas, šis mišinys bus paruoštas naudojimui. Juo gėles laistykite kas 10 dienų pavasarį ir vasarą.
Šios mielių pagrindo trąšos stimuliuoja dirvoje esančius mikroorganizmus, padidina anglies kiekį dirvoje ir skatina augalo augimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!