REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kamerinis orkestras (LKO), beveik penkerius metus gyvavęs be vadovo, pagaliau turi jį - tai Rusijoje gimęs, Italijoje išgarsėjęs smuikininkas ir dirigentas Sergejus Krylovas.

REKLAMA
REKLAMA

LKO jau anksčiau yra koncertavęs su S.Krylovu, dirigento Sauliaus Sondeckio laikais kartu įrašė kompaktinę plokštelę. Neseniai kolektyvas grįžo iš Baku (Azerbaidžanas), kuriame naujasis dirigentas pradėjo eiti vadovo pareigas. „Po itin sėkmingo bendradarbiavimo šiam muzikui buvo pasiūlyta tapti orkestro meno vadovu ir pagrindiniu dirigentu“, - sakė Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė. Anksčiau svarstytų smuikininko Juliano Rachlino ir pianisto Barry Douglaso kandidatūrų į orkestro meno vadovo pareigas atsisakyta. Jie labai užsiėmę, dalyvauja daugybėje muzikinių projektų.

REKLAMA

Vilniuje neįsikurs

Šiandien su Italija save tapatinantis S.Krylovas Lietuvos orkestrą vertina kaip vieną geriausių Europoje. „Tikiu jo muzikavimo kokybe ir profesionalumu. Neįžvelgiu, kad būtų smukęs meniškumas“, - teigė dirigentas. Paklaustas apie kūrybinius kolektyvo planus, naujasis vadovas tikino jų turintis, tačiau atskleisti neskubėjo. Jis žadėjo kuo dažniau lankytis Vilniuje, nors apsigyventi sostinėje sakė neketinąs. „Su malonumu mokysiuosi lietuvių kalbos, kad tik ji man lengvai pasiduotų“, - juokėsi S.Krylovas. LKO direktorius Egidijus Mikšys atskleidė, kad jaunasis dirigentas domisi aviamodeliavimu, radijo bangomis valdo modelių skrydį. „Jis man tvirtino, jog tai kur kas sudėtingiau, nei griežti smuiku“, - sakė E.Mikšys. Smuikininkas taip pat nevengia važinėti motociklu.

REKLAMA
REKLAMA

S.Krylovas gimė Maskvoje, muzikantų šeimoje. Jo tėvas - žymus smuikų meistras, mama - pianistė. Būdamas šešerių Sergejus griežė koncertų salėje, dešimties debiutavo su orkestru, pradėjo kelionę per pagrindines Rusijos ir užsienio muzikos scenas. Šešiolikmetis S.Krylovas įrašė Wolfgango Amadeuso Mozarto Penktąjį smuiko koncertą ir keletą kitų programų Rusijos radijuje bei televizijoje, 1989-aisiais pelnė tarptautinio Rudolfo Lipizerio konkurso Goricijoje (Italija) pirmąją premiją. Rusų smuiko mokyklos paslaptis jis perėmė iš Leonido Kogano ir Sergejaus Kravčenkos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greita karjera

1989 metais S.Krylovo šeima persikėlė į Kremoną (Šiaurės Italija). Savo meistriškumą jis didino pasaulinio garso atlikėjo Salvatores Accardo smuiko klasėje. Tarptautinės muzikos bendruomenės dėmesį smuikininkas atkreipė, kai laimėjo Antonio Stradivari konkursą Kremonoje ir Fritzo Kreislerio - Vienoje. Po jų S.Krylovas pradėjo tikrą muziko karjerą. Jis debiutavo garsiausiose Europos koncertų salėse, griežė su žymiausiais Europos muzikavimo tradicijas puoselėjančiais orkestrais diriguojant Vladimirui Ashkenazy, Julianui Kovatchevui, Nicolai Luisotti, George‘ui Pehlivanianui, Yutakai Sado, Zoltanui Kocsisui, Guntheriui Herbigui, Muhai Tangui, Jurijui Bašmetui, S.Sondeckiui ir kitiems.

REKLAMA

Tarp penkių geriausiųjų

Prieš keletą metų Mstislavas Rostropovičius priskyrė S.Krylovą geriausių planetos smuikininkų penketukui. Muzikantas pats pripažįsta, kad pažintis su maestro tapo reikšmingu jo gyvenimo įvykiu. 2004-aisiais M.Rostropovičius pakvietė smuikininką griežti Ludwigo van Beethoveno ir Piotro Čaikovskio koncertus Madride, Parmoje ir Ciuriche. S.Krylovas muzikuoja ne tik su simfoniniais orkestrais, atlieka didelius smuiko koncertus, bet groja ir daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius. Kamerinės muzikos partneriais jis dažniausiai renkasi rusų mokyklos atstovus. Praėjusį penktadienį S.Krylovas su LKO pradėjo tradicinę Lietuvos nacionalinės filharmonijos rengiamą Kalėdų muzikos savaitę.

REKLAMA

Buvęs LKO meno vadovas S.Sondeckis sakė esąs visiškai atitolęs nuo kolektyvo reikalų. Jo teigimu, tai jau visiškai kitas orkestras. Tačiau maestro itin palankiai atsiliepė apie naująjį LKO vadovą, gerai įvertino S.Krylovo - smuikininko - profesionalumą. „Dabar jam teks didžiulis darbas - ugdyti orkestrą ir kurti repertuarą“, - kalbėjo S.Sondeckis.

Mindaugas Klusas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų