REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicija vieningos nuomonės dėl kandidato į premjerus konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus neturi.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas vieninteliai socialdemokratai pareiškė balsuosiantys prieš A. Kubiliaus kandidatūrą, kitos opozicinės partijos žada apsispręsti vėliau, tačiau simpatijų A. Kubiliui neslepia.

REKLAMA

Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas asmeniškai būtų linkęs palaikyti A. Kubiliaus kandidatūrą į ministro pirmininko postą, tačiau frakcijos poziciją žada pranešti tik posėdyje prieš balsavimą.

„Savižudžių nėra, atsirado vienas, tegu eina. Mes, ko gero, palaikysime, todėl, kad nepaprasti laikai laukia, čia aš kalbu su ironija ir savo vardu. O frakcija apsispręs ir posėdžio metu praneš“, – sakė V. Uspaskichas antradienį po susitikimo su A. Kubiliumi.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes linkę tikėti, ką kalba kandidatas su savo ekspertais ir paišo pakankamai liūdną situaciją ir padėtį. Ir galvojant valstybiškai suprantame, kad gilinti tą krizės problemą pavojinga“, – tęsė V. Uspaskichas, pridūręs, jog didelės reikšmės balsavimui frakcijos pozicija neturės.

„Jie turi pakankamai stiprią kiekybiškai daugumą ir jiems užteks balsų nežiūrint į frakciją, ar mes palaikysime, ar nepalaikysime, didelės reikšmės neteikiame, balsuosime taip ar kitaip“, – sakė V. Uspaskichas.

Opozicinei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai A. Kubilius pasirodė kompetetingas ir pasiruošęs dirbti, tačiau pozicijos, kaip elgsis balsuodami, „tvarkiečiai“ nėra priėmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pats kandidatas A. Kubilius mums pasirodė ir kompetetingas, ir pasirengęs tam darbui, tačiau pasakyti, ar pritarsime kandidatūrai, dar anksti“, – po antradienį vykusio susitikimo su A. Kubiliumi sakė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

Tačiau valdančiosios daugumos rengiamoje antikrizinėje programoje, pasak V. Mazuronio, „daug klausimų, kurie atrodo kitaip spręstini“.

„Mums antikrizinėje programoje atrodo, kad per didelis akcentas kerpant avis dedamas ant paprastų piliečių ir per mažas, kai avys kerpamos turtingos, tai yra monopoliai, prekybos centrai, „Leo LT“, šilumos dalykai. Visas krūvis bandomas sukelti ant paprastų žmonių“, – sakė V. Mazuronis.

REKLAMA

Tuo tarpu opoziciniai socialdemokratai nepritars konservatoriaus A. Kubiliaus kandidatūrai į premjero postą, o jo siūlomą krizės įveikimo planą prognozuoja šaliai turėsiant neigiamų pasekmių.

„Šiandien po susitikimo darosi aišku, kad antikrizinis planas paveiks labai blogai smulkų ir vidutinį verslą, taip pat didelė dalis to plano sprendimų, ypatingai didinti pridėtinės vertės mokestį, guls ant žmonių pečių, todėl frakcija nutarė nepritarti kandidatūrai“, – antradienį po susitikimo su A. Kubiliumi sakė Socialdemokratų frakcijos seniūnas Zigmantas Balčytis.

REKLAMA

„Ekonominė teorija, kitų valstybių patirtis rodo, kad pridėtinės vertės mokestį reikėtų atvirkščiai, ne didinti, o mažinti, kad mes palaikytume vartojimą“, – pridūrė Z. Balčytis, praėjusią Seimo kadenciją dvejus metus ėjęs finansų ministro pareigas.

Socialdemokratai taip pat kaltina naujuosius valdančiuosius „per daug juodomis spalvomis piešiant situaciją“ ir mano, jog tai menkina pasitikėjimą Lietuvą tarptautinių institucijų akyse.

„Šiek tiek per daug juodom spalvom piešiama dabartinė situacija, tikrai reikia luktelėti, ar taip bus. Mėginimas labai juodom spalvom piešti turi neigiamą įtaką ir tarptautinėms finansinėms institucijoms, kurios irgi galbūt galėtų skolinti“, – sakė Z. Balčytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kandidatas į premjerus A. Kubilius sako nesąs nustebintas, jog opozicinės frakcijos neskuba oficialiai paremti jo kandidatūros.

„Vyko dalykiški pokalbiai, galiu padėkoti opozicinėms frakcijoms, tikrai nesitikiu, kad jie ims ir parems, opozicija yra reikalinga valstybėje, net ir tokiu sunkmečiu. Vienas dalykas, ko aš visada sieksiu, jei būsiu premjeras, nuolatinio tarimosi, nuolatinių konsultacijų“, – baigęs susitikimus su opozicinėmis frakcijomis sakė A. Kubilius.

Prezidentas Valdas Adamkus antradienį pateikė daugiausiai vietų Seime iškovojusių konservatorių lyderio A. Kubiliaus kandidatūrą į ministro pirmininko postą.

REKLAMA

Pagal Konstituciją premjerą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Ne vėliau kaip per dvi darbo dienas parlamento frakcijos turi apsvarstyti ministro pirmininko kandidatūrą.

Pagal Seimo statutą ne vėliau kaip per savaitę nuo kandidatūros pristatymo turi būti surengtas kitas Seimo posėdis sprendimui dėl pateiktos kandidatūros priimti.

Tam, kad premjero kandidatūrai būtų pritarta, už ją privalo balsuoti dauguma posėdyje užsiregistravusių parlamentarų.

Balsavimas dėl A. Kubiliaus kandidatūros į premjero postą Seime tikriausiai vyks ketvirtadienį.

REKLAMA

Beje, prezidentas turi teisę atšaukti pristatytą kandidatūrą bet kuriuo metu iki balsavimo pradžios.

Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo paskyrimo premjeras pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti jos programą.

15-asis ministrų kabinetas pradės dirbti, kai Seimas pritars Vyriausybės programai ir prisieks ministrai. Juos premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Naują ministrų kabinetą formuoti ėmėsi keturios į Permainų koaliciją susibūrusios partijos – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Tautos prisikėlimo partija, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų